0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Nude makyaj, yani “yok gibi makyaj” modası geçmeyecek bir makyaj stili. Hazır havalar da ısınıyorken, nude makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Ciltte varlığı hissedilmeyen, cildi pürüzsüz gösteren ama bir yandan da yokmuş gibi görünen makyajlar favorimiz. “Nude makyaj” adı verilen bu makyaj trendi özellikle bahar ve yaz mevsimlerinin favorisi. Sıcak havada, incecik yapılarıyla ciltte ağırlık yaratmayan bir etki için, nude makyaj nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!

Makyaj bazı ile başla

Makyaj bazı ile başla

Fondötenin cildinde pürüzsüz durması ve gün içinde parlamasına engel olmak için, makyaja başlamadan önce mutlaka bir makyaj bazı uygulamalısın. Cildini matlaştıracak, gün içinde de parlamalara engel olacak bir makyaj bazı ihtiyacını görecek. Bunun için Lancôme’un Prep & Matte makyaj bazını kullanabilirsin. Bu baz, hem cildindeki parlamayı kontrol edecek, hem de gözeneklerini gizleyerek cildinin pürüzsüz görünmesini sağlayacak.

Nude fondöten önerisi

Nude fondöten önerisi

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Nude makyajın en kritik noktası, ciltteki tüm kusurları gizleyebilecek sahip ama aynı zamanda da varlığı hissedilmeyen bir fondöten kullanmak. İncecik yapılı ama aynı zamanda da artırılabilir kapatıcılıkta bir fondöten arıyorsan; Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude fondöten tam ihtiyacın olan şey. İkinci ten hissi veren bu fondöten, hem cildi pürüzsüz gösteriyor, hem de 24 saat kalıcı. Tere ve suya dayanıklı oluşuyla da sıcak yaz günlerinin favorisi olacağı şimdiden garanti.

Gözlerde toprak tonlar

Gözlerde toprak tonlar

Nude makyaj dediğimizde gözlerde de doğal gölgelendirmeler ön plana çıkıyor. Bunun için toprak tonlar içeren farları kullanabilirsin. Kahverenginin tonlarıyla gözlerini hafif bir şekilde gölgelendirerek çok doğal bir göz makyajı elde edebilirsin. Nude göz makyajı için ihtiyacın olacak tüm far tonlarını barındıran Lancôme Hypnôse Palette far paletlerinden Matte 110’u tercih edebilirsin. Mat toprak tonlarındaki bu far paleti, her türlü makyaj stili için son derece kullanışlı.

Hacimli, dramatik kirpikler

Hacimli, dramatik kirpikler

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Varlığı hiç belli olmayan, yok gibi makyajların en büyük silahı hacimli kirpikler. Yüzün her bölgesinde iddiayı minimuma düşürdüğümüz için, dolgun kirpiklerle dikkati gözlerde topluyoruz. Bunun için de kirpiklere tek seferde hacimli, dramatik bir etki veren Lancôme Hypnôse Drama maskara ideal bir tercih. Maskaranın konveks fırçasını kirpik diplerine oturt ve zigzag hareketlerle yukarı doğru çek. Verdiği yoğun hacim etkisine bayılacaksın.

Nude, parlak dudaklar

Nude, parlak dudaklar

Nude makyajın son adımında dudaklarda da hafif parlak ve yokmuş gibi bir etki elde etmek istiyoruz. Bunun için de nude renklerde bir likit ruj tercihimiz. Lancôme’un L’Absolu Sheer Gloss rujlarından 222 Beige Muse rengi en iyi seçeneklerden. İnci parıltısına sahip bu likit rujlar, dudakta o kadar güzel duruyor ki, gören tüm arkadaşlarımız numarasını soruyor!

Photo Credit: Slider - Tamara Williams

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler