loader

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Nude makyaj nasıl yapılır? Yokmuş gibi makyaj tüyolarımızı paylaşıyoruz!

Ciltte varlığı hissedilmeyen, cildi pürüzsüz gösteren ama bir yandan da yokmuş gibi görünen makyajlar favorimiz. “Nude makyaj” adı verilen bu makyaj trendi, doğal makyajları sevenler için mükemmel bir seçenek. Çok efor harcamadan, güzel ve bakımlı görünmenin yollarını arıyorusan, nude makyaj nasıl yapılır, nude makyaj malzemesi önerilerimizle birlikte adım adım anlatıyoruz.

Nude makyaj nedir?

Öncelikle "Nude makyaj nedir?" sorusunu yanıtlayalım. Ten makyajında doğal ürünler kullanmak, göz makyajında toprak ve cilt tonu renklerine yakın renkler tercih etmek, doğal bitişli makyaj ürünleriyle yokmuş gibi bir görünüm yaratarak yapılan makyaja nude makyaj diyebiliriz.

Nude makyaj nasıl yapılır?

1. Makyaj bazı ile başla

Makyaj bazı ile başla

Fondötenin cildinde pürüzsüz durması ve gün içinde parlamasına engel olmak için, makyaja başlamadan önce mutlaka bir makyaj bazı uygulamalısın. Cildini matlaştıracak, gün içinde de parlamalara engel olacak bir makyaj bazı ihtiyacını görecek. Bunun için Lancôme’un Prep & Matte makyaj bazını kullanabilirsin. Bu baz, hem cildindeki parlamayı kontrol edecek, hem de gözeneklerini gizleyerek cildinin pürüzsüz görünmesini sağlayacak.

2. Yokmuş gibi duran doğal fondöten

Yokmuş gibi duran doğal fondöten

Cildinin gün boyu nemli, sağlıklı ve taze görünmesini istiyorsan, nemlendirici etkili bir ten ürünü kullanmalısın. L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici, su bazlı formülü sayesinde ciltte yokmuş gibi duruyor, çok doğal bir bitiş sağlarken ciltteki kusurları da harika bir şekilde gizliyor.

Nude makyajın en kritik noktası, ciltteki tüm kusurları gizleyebilecek sahip ama aynı zamanda da varlığı hissedilmeyen bir fondöten kullanmak. İncecik yapılı ama aynı zamanda da artırılabilir kapatıcılıkta bir fondöten arıyorsan; Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude fondöten tam ihtiyacın olan şey. İkinci ten hissi veren bu fondöten, hem cildi pürüzsüz gösteriyor, hem de 24 saat kalıcı. Tere ve suya dayanıklı oluşuyla da sıcak yaz günlerinin favorisi olacağı şimdiden garanti.

3. Nude göz makyajı

3. Nude göz makyajı

Nude tonlarında makyaj dediğimizde gözlerde de doğal gölgelendirmeler ön plana çıkıyor. Bunun için toprak tonlar içeren farları kullanabilirsin. Pembe ve kahverenginin gözlerini hafif bir şekilde gölgelendirerek çok doğal bir göz makyajı elde edebilirsin. Nude göz makyajı için ihtiyacın olacak tüm far tonlarını barındıran L'Oréal Paris Emotions of Nude paleti tercih edebilirsin. Tamamen cilt tonlarından oluşan bu paletteki renkleri hem far hem de allık olarak kullanabilirsin.

4. Hacimli, dramatik kirpikler

Hacimli, dramatik kirpikler

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Varlığı hiç belli olmayan, yok gibi makyajların en büyük silahı hacimli kirpikler. Yüzün her bölgesinde iddiayı minimuma düşürdüğümüz için, dolgun kirpiklerle dikkati gözlerde topluyoruz. Bunun için de kirpiklere tek seferde hacimli, dramatik bir etki veren Lancôme Hypnôse Drama maskara ideal bir tercih. Maskaranın konveks fırçasını kirpik diplerine oturt ve zigzag hareketlerle yukarı doğru çek. Verdiği yoğun hacim etkisine bayılacaksın.

5. Nude dudaklar

Nude dudaklar

Nude makyaj modellerinin en önemli adımı, dudaklarda da hafif parlak ve yokmuş gibi bir etki elde etmek istiyoruz. Bunun için de nude rujlar tercihimiz. L'Oréal Paris Gloe Paradise rujlardan 642 Beige Eden rengi, dudakları hem parlak hem de bakımlı gösteriyor. Nar özlü formülü ile dudakları nemlendirirken, daha canlı ve dolgun görünmesini sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler