loader

Nude rujlar hakkında acilen öğrenmen gereken 6 gerçek

Favoriye Ekle

Nude rujlar, çok uzun zamandır en popüler makyaj trendlerinden biri. Oldukça kullanışlı olan bu nude rujları herhalde sevmeyen yoktur! Eğer sen de nude rujları çok seviyor, makyaj çantandan ayırmıyorsan, nude rujlar hakkında bilmen gereken her şeyi aşağıda sıraladık!

1.Dudaklarını daha dolgun göstermek için:


dudakları daha dolgun göstermek için

Eğer dudaklarının biraz daha dolgun ve büyük görünmesini istiyorsan, nude rujlar en kullanışlı renk tonlarından. Nude yani dudak rengi rujlar, ten renginde doğal bir uyum sağlayacak. İlk adımda dudaklarını, nude rujundan bir ton koyu bir dudak kalemiyle hafifçe dışarıdan çerçevele, sonra da dudak rengindeki rujunu uygula. Böylece koyu dudak kalemi, dudak çizginde gölge yaratarak dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlayacak.

2.Ten rengine uygun nude ruju bulmak için:

l'oréal paris free the nudes rujlar

Nude rujun ten rengine uygun olunca kusursuz görünmemen neredeyse imkansız! Bu nedenle, eğer beyaz tenliysen şeftali rengi ruj buğday tenliysen gül kurusu tonlarında, koyu tenliysen de içinde turunculuk barındıran mercan tonlarında nude rujları tercih edebilirsin.

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris'in Free The Nudes rujları, 12 farklı nude tonuyla aradığın mat nude ruju bulmanı klaylaştıracak. Ultra mat bitişli, yüksek pigmentli, kadifemsi formülüyle rahat uygulanan ve konforlu bir his veren bu mat rujlar, aynı zamanda dudakları nemlendiriyor ve kurutmuyor. Dudaklarını kurutmayan bir nude mat ruj arıyorsan, Free The Nudes rujlar tam sana göre! Tüm renklerini incelemek için bu makalemize göz atabilirsin.

3.Yoğun makyajını dengelemek için:


Nude rujlar hakkında acilen öğrenmen gereken 6 gerçek_2

Göz makyajında ya da ten makyajında yoğun bir görünüm tercih ettiysen, nude tonda rujlar makyajına denge katmak için idealdirler! Özellikle siyah ve kahve tonlarında smokey makyajlar ile dudak rengi bir ruj kullanmak, dudaklarını geri plana atıp, gözlerini odak noktası yapacaktır.

4.Mat mı, parlak mı? Seçim yapabilmek için:

Mat mı, parlak mı? Seçim yapabilmek için

Nude tonda parlak bir ruj mu, yoksa mat bir nude ruj mu seçeceğine karar verebilmek aslında kişiye göre değişir. Ancak parlak nude ruj ile daha dolgun dudaklara, nude mat rujunla ise daha çekici ve feminen bir görünüme ulaşabilirsin. Yani bu konuda karar senin! Parlak nude rujları seviyorsan, L'Oréal Paris Color Riche Shine rujları deneyebilirsin.

5.Kusursuz bir nude görünüm için:

Nude rujlar hakkında acilen öğrenmen gereken 6 gerçek_1

Nude rujunun kusursuz görünebilmesi için rujunla aynı tonda dudak kalemini de kullanmalısın. Dudaklarını kalemle düzgün şekilde çerçeveledikten sonra iç kısımlara da uygula ve ardından rujunu sür. Böylece daha kusursuz bir görünüm oluşacaktır.

6.Nude ruj öncesinde hazırlık için:

Nude ruj öncesinde hazırlık için

Nude rujunun dudaklarında kusursuz bir şekilde durmasını istiyorsan, dudaklarına peeling yaparak ölü derilerden arınmalısın. Bunun için sana ufak bir tüyom var: L'Oréal Paris'in Şeker Peelinglerini cilt bakımımda kullanmayı sevdiğim gibi, dudaklarımda da ölü derilerden arınmak için kullanmaya bayılıyorum! 

Şeker peelingini dudaklarına uyguladıktan sonra, mat nude rujların ne kadar pürüzsüz göründüklerini görünce, bu ikili sende bağımlılık yaratacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön