loader

Nude tonlarında smokey göz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Gözlerimizin harika şekilde belirgin görünmesini sağlayan dumanlı göz makyajının sadece gece makyajında kullanıldığını mı düşünüyorsun? Günlük makyajında da smokey göz makyajını kullanabilirsin. Tabii ki nude tonlarda farlar kullanarak! Bu yazımızda, nude tonlarda dumanlı göz makyajını nasıl yapabileceğini anlatıyoruz!

Nude tonlarda bir krem far ile başla

maybelline color tattoo krem far urbanite

Nude dumanlı göz makyajında, kullanacağın far tonlarından maksimum renk etkisi almak, aynı zamanda makyajının daha kalıcı olmasını sağlamak için, nude tonlarda bir krem far uygulayarak başlayabilirsin.

Krem far uygulaması, farları uygulamayı daha kolaylaştıracak, aynı zamanda da özellikle ışıltılı nude tonlardan daha belirgin bir etki almanı sağlayacak. Bunun için Maybelline Color Tattoo krem farlardan Urbanite rengini kullanabilirsin.

Nude tonlu far paleti önerisi

Maybelline new york nudes of new york far paleti

Nude tonlarda smokey makyaj için Maybelline New York Nudes of New York far paleti ideal. Bu far paletindeki nude tonlar, hem birbiriyle çok uyumlular hem de her cilt tonuna yakışacak renkteler.


Nudes of New York far paletindeki mat ve açık kahve tonlarını, göz kapağının katlanma bölgesine uygulayarak başlayabilirsin. Burada, farı ne kadar iyi dağıtır ve yumuşak bir geçiş elde edersen, dumanlı etkiyi o kadar iyi alabilirsin.

Sonraki adımda, metalik tonları göz kapağına, göz kapaklarını dış köşesine de koyu kahve tonlarını uygulayarak gölgelendirebilirsin. Farları birbirleriyle iyi karıştırmaya dikkat etmelisin, ne kadar doğal bir görünüm elde edersen, smokey etki o kadar belirgin olur.

Dumanlı göz makyajındaki en önemli detaylardan biri, katlanma bölgesinde kullandığın açık kahve tonunu, alt kirpik diplerine uygulamak. Böylece bir bütünlük elde etmiş olacak, göz makyajının "buğulu" görünmesini sağlamış olacaksın.

Kirpik liftingi etkili maskara kullan

maybelline falsies lash lift kirpik liftingi etkili maskara

Nude tonlardaki makyajını daha belirginleştirmek için kıvık, kalkık ve hacimli kirpiklere ihtiyacın var. Bunun için kirpik liftingi etkili bir maskara kullanabilirsin. Maybelline Falsies Lash Lift kirpik liftingi etkili maskara, çift eğimli fırçası ile tüm kirpikleri kaldırıp kıvırıyor ve hacim veriyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön