loader

NYX Professional Makeup Ürünleriyle Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

"Ben buradayım!" diyen, son derece yoğun ve dikkat çekici, yapılışını izlemekten kendimizi alamadığımız Instagram makyajını bugün en popüler NYX Professional Makeup ürünleriyle yapıyoruz!

Kontür, baking, takma kirpik, belirgin kaşlar ve dahası…Tüm bu makyaj tekniklerini bir arada kullanabildiğimiz Instagram makyajları hepimizin ilgisini çekiyor. Makyaj tamamen tercih meselesi, ister çok az ürün kullanarak doğal bir görünüm elde edebilir, istersen de tüm makyaj tekniklerini bir bir uygulayarak yoğun bir makyaj yapabilirsin, tamamen zevkine kalmış. Bu yazımızda, en popüler NYX Professional Makeup ürünlerini kullanarak bir Instagram makyajı hazırladık ve tüyolarından bahsettik!

Makyaj bazı ile başla

NYX Professional Makeup’ın Can’t Stop Won’t Stop Matte Primer matlaştırıcı makyaj bazını

Öncelikle makyajına başlamadan önce cildini mutlaka makyaja hazırlamalısın. Bunun için iyi bir makyaj bazına ihtiyacımız olacak. NYX Professional Makeup’ın Can’t Stop Won’t Stop Matte Primer matlaştırıcı makyaj bazını burun çevresine, alna ve yanaklara uygulayarak başlıyoruz. Gün içinde yağlanma ve parlama sorunun en çok olduğu bu bölgeleri kontrol altına alan bu baz, aynı zamanda fondöteni daha kolay uygulamaya ve performansını artırmaya yarıyor. Sonuç olarak Instagram makyajımız için pürüzsüz, mat ve fondötene hazır bir zemin elde etmiş oluyoruz.

Mat ve kusursuz ten makyajı

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop fondöten

Instagram makyajı dendiğinde de tende tam kapatıcı, mat bitişli fondötenler olmazsa olmazlardan. Tam kapatıcı, uzun süre kalıcı ve mat fondöten deyince de aklına öyle yoğun bir görüntü gelmesin! NYX Professional Makeup’ın Can’t Stop Won’t Stop fondöteni yüksek kapatıcılığa rağmen son derece taze ve hafif bir bitiş veriyor. Porselen makyaj için en ideal fondötenlerden biri olan Can’t Stop Won’t Stop, 24 saat boyunca kıpırdamadan ciltte kalabiliyor ve yarı yolda bırakmıyor.

NYX Professional Makeup’ın Can’t Stop Won’t Stop fondöten 2

Konforlu mat ve doğal bir bitiş veren bu fondöten, 45 farklı renk seçeneği ile çıtayı biraz yukarı çıkarmış durumda! Bu kadar çok renk seçeneği arasından, cilt tonunla birebir uyan doğru tonu kolaylıkla bulabilirsin.

Kapatıcı adımına geldiğimizde Instagram makyaj tekniklerini uygulamadan geri kalamıyoruz. Kapatıcıyı sadece göz altındaki koyu noktalara uygulamak yerine ters üçgen şeklinde uygulayarak bu bölgeyi aydınlatıyoruz. Sonrasında alın ortasına, çeneye, elmacık kemiklerinin altına ve burun çizgisine uygulayarak bu bölgeleri de aydınlatıyoruz.

Bir Instagram Klasiği: Baking Yöntemi

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Sabitleyici Toz Pudrayı

Tabii ki Baking yani makyajı pişirme tekniğini yapmadan olmaz! Bunun için kapatıcı uyguladığımız göz altlarına ve elmacık kemiklerinin altına, NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Sabitleyici Toz Pudrayı uygulayıp pişmesi için bir süre bırakıyoruz. Böylece transparan toz pudra vücut ısısıyla pişecek ve göz altlarındaki kapatıcıyı sabitleyerek kusursuz görünmesini sağlayacak. Baking için 10-15 dakika beklemek yeterli, biz de bu arayı kontür yapmak için değerlendiriyoruz.

Kontür Tekniği ile Yüzünü Boyutlandır

NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Paleti ile kontür nasıl yapılır

Instagram makyajında kontür demek, son derece kesin, belirgin bir şekilde boyutlandırılmış bir görünüm demek. Özellikle kontür adımı, Instagram makyajı videolarında izlemeyi en sevdiğimiz kısımlardan. Yüzün birkaç makyaj hilesiyle bu kadar değişmesi gerçekten harika!

Bunun için NYX Professional Makeup’ın Highlight & Contour Pro Palette’ini kullanacağız. İçerisindeki soğuk tonlu kontür pudraları cilde güzel bir şekilde uyuyor ve ince yapıları sayesinde çok kolay dağılıyorlar. Madem Instagram makyajı yapıyoruz, elimizi korkak alıştırmadan keskin bir hat halinde kontür uyguluyoruz. Elmacık kemiklerinin altına, alın köşelerine, çene çizgisine ve burnun iki yanına kontür uygularak buraları yeniden boyutlandırıyoruz.

Elmacık kemiklerinin altına kontür uygulamak yüzü daha orantılı gösterirken, çene çizgisini belirginleştirmek de çok daha belirgin bir ifade elde etmemizi sağlıyor. Burun çizgisinin iki yanına ise daha ince bir fırça ile kontür uyguladığında daha ince ve kalkık bir burna saniyeler içinde sahip olabilirsin!

NYX Professional Makeup’ın Highlight & Contour Pro Palette 2

Paletteki açık tonlu aydınlatıcıyı da yüzün yüksek bölgelerine uygulayarak biraz daha ön plana çıkarıyoruz: Elmacık kemiklerinin üzeri, burun ucu, kaşların altı ve dudak üstü aydınlatıcı sürmek için en doğru yerler.

Editörün Notu: Kontür adımını tamamladıktan sonra gözlerinin altındaki baking pudrasını, pudra fırçanla temizleyebilirsin.

Dumanlı gözler ve eyeliner bir arada

NYX Professional Makeup Ultimate Edit Petit far paletlerinden Warm Neutrals rengi

Instagram makyajında gözlere tabii ki ekstra özen gösteriyoruz. Bakır, kahverengi ve bordo gibi sıcak ve yoğun tonlar kullanarak yapılan dumanlı bir göz makyajı ve keskin kuyruklu bir eyeliner birlikte harika görünecek.

Göz makyajına NYX Professional Makeup Ultimate Edit Petit far paletlerinden Warm Neutrals rengi ile başlıyoruz. Paletteki mat bordo rengini katlanma bölgesine geniş bir şekilde uygulayarak bir geçiş elde ediyoruz. İkinci adımda ise metalik kahverengi farı göz kapağının tamamına uyguluyoruz. Gözleri gölgelendirmek ve dumanlı bir etki elde etmek için paletteki koyu kahverengi mat farı da dış köşelere uyguluyoruz. Bu paletteki farlar çok yoğun pigmentli ve yumuşak yapıdalar. Tek seferde renklerini verdikleri gibi birbirleriyle de çok iyi karıştıklarından sonuç kusursuz oluyor.

NYX Professional Makeup Ultimate Edit Petit far paletlerinden Warm Neutrals rengi ile göz makyajı

Gelelim göz pınarlarını aydınlatma adımına: Bu işlem Instagram makyajında asla atlanamaz! Kontür için kullandığımız NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Paletteki aydınlatıcıyı göz pınarlarımıza uyguluyoruz. Böylece gözler çok daha aydınlık, ışıltılı ve ayrık görünüyor. İşte sana bir göz kontürü tüyosu!

Göz kapağına uyguladığımız mat bordo ve kahverengi farları alt kirpiklere de uygulayarak buğulu etkiyi tamamlıyoruz.

Kuyruklu Eyeliner

NYX Professional Makeup Epic Ink Liner

Keskin kuyruklu, kusursuz bir eyeliner, Instagram makyajının en can alıcı noktası! Eğer bu adımı atlamak gibi bir niyetin varsa seni şimdiden uyaralım: Mümkün değil! Eyeliner çekmenin zor olduğunu düşünüyorsan, işini kolaylaştıracak bir önerimiz var: NYX Professional Makeup Epic Ink Liner, incecik ucu ve yoğun rengi ile tek seferde kusursuz eyeliner makyajı yapmanı sağlıyor. Yoğun siyah etkisi ile Instagram eyelinerın hazır!

Takma Kirpik

NYX Professional Makeup’ın Wicked Lashes takma kirpiklerinden Fatale

Gözleri çok daha belirginleştirmek ve yoğun bir kirpik görüntüsü elde etmek için, Instagram makyajının vazgeçilmezlerinden biri olan takma kirpik adımına geldik. NYX Professional Makeup’ın Wicked Lashes takma kirpiklerinden Fatale, feminen ve dramatik bir etkiye sahip. Çok kolay bir şekilde uygulanabilen bu takma kirpikler, bu konuda en acemi olanlar için bile çocuk oyuncağı. Takma kirpik nasıl takılır öğrenmek istersen, bu makalemize de göz atmayı unutma!

NYX Professional Makeup’ın Wicked Lashes takma kirpiklerinden Fatale 2

Takma kirpiklerin kendi kirpiklerimizle birleşmesi ve daha doğal bir görüntü elde etmek için, taktıktan sonra maskara uyguluyoruz. NYX Professional Makeup’ın Worth The Hype maskarasını uygulayarak hem daha yoğun siyah bir etki elde ediyoruz, hem de takma kirpik daha doğal görünüyor.

Mat Dudak Makyajı

NYX Professional Makeup Lip Lingerie serisinden Exotic rengi ve Slip On Nude Suede Shoes dudak kalemi

Yine bir klasikle devam ediyoruz: Instagram makyajında likit mat ruj kullanıyoruz! İlk önce dudaklarımızı NYX Professional Makeup’ın Slide On dudak kalemlerinden Nude Suede Shoes ile çerçeveliyoruz. Çerçevelerken dudak çizgimizin çok hafifçe dışına çıkararak dudaklarımızı olduğundan dolgun göstermek, Instagram makyajlarının vazgeçilmezi.

NYX Professional Makeup Lip Lingerie serisinden seduction rengini

Tam dudak rengi olan bu nude dudak kalemi ile bu yöntem çok daha doğal bir sonuç veriyor. Likit mat ruj olarak da hem mat hem de çok kalıcı olan NYX Professional Makeup Lip Lingerie serisinden Seduction rengini kullanıyoruz. Gözde kullandığımız sıcak far tonlarıyla iyi bir uyum yakalayan bu gül kurusu rengi bir harika!

Son Adım: Makyaj Sabitleme Spreyi!

nyx professional makeup'ın en popüler ürünleriyle instagram makyajı nasıl yapılır?

Tabii ki makyaj spreyi sıkmadan Instagram makyajımızı bitiremezdik. Bu kadar detayın ve uğraşın gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için NYX Professional Makeup’ın Matte Finish makyaj sabitleme spreyini uyguluyoruz. Hem parlamaya engel olan hem de fondöteni bir daha kıpırdamamak üzere yerine sabitleyen bu makyaj sabitleme spreyini mutlaka denemelisin!

Editörün Notu: “NYX Professional Makeup ürünleri nerede satılıyor?” diye sorarsan, nyxcosmetics.com.tr’den veya Watsons mağazalarından ulaşabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**/