loader

NYX Professional Makeup'tan Öğrendiğimiz En Yaratıcı Makyaj Tüyoları

Favoriye Ekle

Makyaj konusunda sınır tanımayan, aradığımız her makyaj malzemesini en fazla renk seçeneği ile bulabildiğimiz, en yenilikçi makyaj markalarından olan NYX Professional Makeup, bu güne kadar bize birçok makyaj tüyosu da öğretti. Simli göz makyajı, mor ruj, mavi ruj, simli aydınlatıcı, glitter makyaj modelleri... En iddialı ve gösterişli makyaj modellerini seninle birlikte keşfetmek istiyoruz. İşte NYX Professional Makeup’tan öğrendiğimiz en yaratıcı makyaj tüyoları!

1. En cesur ruj renklerini kullanarak iddialı olmak

En cesur ruj renklerini kullanarak iddialı olmak

NYX Professional Makeup'ın ruj renklerinin çeşitliliği her zaman başımızı döndürmüştür! Yeşiller, siyahlar, morlar ve maviler, klasik ruj renklerine ara verip biraz daha iddialı olmak istediğimiz zamanlarda hep yanımızdalar. Sen de iddialı makyaj yapmak istediğin zaman mor ruj veya mavi rujunu kullanabilirsin. Mat mavi ruj veya açık mavi rujun olduktan sonra iddialı görünmek çok daha kolay bir hale gelecek. NYX Professional Makeup bize makyajda iddialı ve cesur olmanın yollarını gösterdiği için her zaman yaratıcılığımızı genişletiyor!

Siyah ruj, mor ruj veya mavi ruj gibi renkleri dudağına sürerken çok dikkatli olmalısın. İlk önce rujunla dudak çerçevesini oluştur, sonra iddialı rujunu dudaklarının iç kısmına uygula. Dudaklarını birkaç kere kapatıp açarak dişlerine ruj bulaşıp bulaşmadığını kontrol edebilirsin.

2. Makyajla hayal gücümüzün kapılarını açabilmek

Makyajla hayal gücümüzün kapılarını açabilmek

Photo Credit: @cakefacerj

Her ne kadar ilk bakışta bir illüzyon gibi gelse de aslında, sadece makyaj malzemeleri ile böyle şaşırtıcı makyajlar yapmak mümkün. İşte NYX Professional Makeup’ın da hayal gücümüzü böyle besleyen bir marka olmasını çok seviyoruz! Farklı kontür makyajı, simli göz makyajları ve glitter aydınlatıcılar. Hepsini NYX Professional Makeup sayesinde öğrendik! Bu yaratıcı makyajları gördükten sonra, sen de makyaj malzemelerine eski gözle bakamayacaksın! Farklı ve iddialı makyaj tekniklerini öğrenerek hemen denemeye başlamalısın.

3. Gökkuşağından eyeliner yapabilmek

3. Gökkuşağından eyeliner yapabilmek

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Photo Credit: @laexirmua

Her seferinde siyah eyelinerla klasik bir görünüm elde etmekten sıkılanlar için en yaratıcı makyaj tüyolarından biri de NYX Professional Makeup’tan geliyor. Elindeki renkli farlarla, gökkuşağı renklerinde bir eyeliner çekebilirsin. Tek yapman gereken makyaj sabitleme spreyinden yardım almak!

Editörün Önerisi: Makyajın tutuculuğunu artıran makyaj spreyleri far ile eyeliner yapma konusunda çok işe yarıyorlar. NYX Professional Makeup'ın Matte Finish makyaj sabitleme spreyini kullanarak sen de istediğin tonlarda eyeliner çekebilirsin! Ayrıca gökkuşağının tüm tonlarını Ultimate Shadow far paletlerinden Brights renginde bir arada bulabilirsin.

4. Kaşlara biraz sim katmak

Kaşlara biraz sim katmak

Photo Credit: @abbey_victoriaaaa

Kaş makyajın her zaman doğal olacak değil! Arada biraz da sim katabilirsin. Simli kaş makyajı, NYX Professional Makeup’dan öğrendiğimiz en eğlenceli makyaj tüyolarından. Simli pigmentler ve Glitter Primer ile sen de böyle simli kaşlara sahip olabilir, parti ve festival makyajlarında bir adım öne geçebilirsin.

5. Kontrast dudak makyajı yapmak

Kontrast dudak makyajı yapmak

Photo Credit: @chunimakeup

Sen de ruj rengi seçiminde bizim gibi kararsızdan, sana harika bir makyaj tüyomuz var! NYX Professional Makeup’dan ilham aldığımız bu kontrast dudak makyajı son zamanlardaki favorimiz. Tek yapman gereken üst dudağına nude, alt dudağına da kırmızı mat bir ruj sürmek! Önerilerimiz ise Liquid Suede likit mat rujlardan Soft Spoken ve Kitten Heels renkleri.

6. Glitter ile eyeliner çekmek

6. Glitter ile eyeliner çekmek

Photo Credit: @nyane

Kuşkusuz ki NYX Professional Makeup’ın hayatımıza kattığı en parlak şeylerden biri de glitterlar! Özellikle de Glitter Goals eyelinerlar ile, sıradan siyah eyelinerları geride bırakıp, simlerle ışıldamaya başladık!

7. Kapatıcılarla kontür yapmak

Kapatıcılarla kontür yapmak

Photo Credit: @kaushal

Kontür uygulaması trendini en sık takip ettiğimiz marka tabii ki de NYX Professional Makeup! İlk çıkan kontür paletini edindiğimiz gün daha dün gibi. Şimdi ise NYX Professional Makeup’tan öğrendiğimiz diğer bir makyaj tüyosuna geçelim: Kapatıcı ile kontür yapmak! Bunun için de favorimiz Can’t Stop Won’t Stop kapatıcılar! Eğer sen de makyaj malzemelerini daha pratik bir şekilde kullanmak ister ve koyu/açık renkleri değerlendirmek istersen bu tekniği kullanabilirsin.

8. Alt kirpiklere parlak renkler uygulamak

Alt kirpiklere parlak renkler uygulamak

Photo Credit: @gracemsaad

Doğal tonlar kullanarak yaptığımız dumanlı göz makyajlarına renk katmanın yolunu NYX Professional Makeup sayesinde denedik ve çok sevdik! Sen de bu görünümü denemek istersen, göz kapağında kullandığın renklere kontrast olacak parlak bir rengi alt kirpik diplerine uygulayabilirsin!

Editörün Önerisi: Aradığın en parlak far renklerini NYX Professional Makeup'ın Off Tropic far paletlerinde bulabilirsin!

9. Gökkuşağından çillere sahip olmak

Gökkuşağında çillere sahip olmak

Photo Credit: @mattxiv

NYX Professional Makeup’ta renkler sınır tanımadığı için, en sevdiğimiz makyaj tüyosu da gökkuşağı tonlarını yüzümüze taşımak. Son zamanlarda yükselen çil makyajı trendini, gökkuşağı renklerinde yapmaya ne dersin? NYX Professional Makeup’ın Vivid Brights renkli eyelinerları, renkli çil makyajı için birebir! Renkli eyeliner kullanmak makyajın bir üst seviyeye taşıyacak! Renkli eyeliner sürmek, klasik eyeliner sürmek kadar basit. Farklı renkli eyelinerları birleştirerek gözlerinde farklı göz makyajları elde edebilirsin. Grafik eyeliner ve kalın eyelinerı bir de mavi eyeliner, pembe eyeliner veya mor eyeliner gibi renklerle denemelisin.

10. En canlı renkleri bir arada kullanmak

En canlı renkleri bir arada kullanmak

Photo Credit: @charliesiddick

"Makyajda sınır yoktur" sözünü bir kez daha hatırlatıyoruz! NYX Professional Makeup’ın Instagram sayfasında bir gezintiye çıkarsan, bu sözün ne kadar doğru olduğunu göreceksin. Bizim NYX Professional Makeup’tan öğrendiğimiz en yaratıcı makyaj tüyolarından biri de istediğimiz renkleri bir sınır olmadan makyajımızda kullanmak. Gözlerde mor, dudaklarda turuncu sence de harika olmamış mı?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler