0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Ofis çalışanlarının acilen bırakması gereken 6 makyaj hatası

Favoriye Ekle
Ofis çalışanlarının acilen bırakması gereken 6 makyaj hatası

Bazı günler neredeyse evde geçirdiğimiz zamandan daha fazla ofiste zaman harcıyoruz. İş arkadaşlarımızı ailemizden daha çok gördüğümüz oluyor, yalan değil. Bu nedenle ofiste nasıl göründüğüne çok dikkat etmelisin. Ne çok yoğun makyajlı, ne de çok salaş görünümlerden kaçınmalısın. Senin için ofis makyajında en çok yapılan hataları gözlemledik (tabii ki bu hatalar makyaj.com ofisinde yapılmıyor, nereden çıkardın). Şimdi hatalardan çıkardığımız derslerle karşındayız, bu yanlışlara düşmemek için tavsiyelerimize uymanı öneririz.

Işığa dikkat

Çoğu ofiste bulunan floresan ışıklar, makyaj yaparken seni yanılgıya düşürebilir. Eğer makyajını ofiste yapıyorsan doğal ışıkta veya tuvaletlerde bulunan ışıkla yapmanı öneririz. Floresan ışık seni olduğundan sarı göstereceği için özellikle ten makyajında fazla fondöten uygulamana neden olabilir. Unutma, ofis makyajında yoğun ve yapay ten makyajından olabildiğinde uzak durmalısın. Sadece bir pompa fondöten bütün ten makyajın için yeterli olacaktır. Islak makyaj süngeriyle makyajını iyice yaymalısın. Eğer yağlı bir cildin varsa gün içinde transparan pudrayla parlayan yerlerini gizleyebilirsin.

Editörün önerisi: Ofiste makyaj yapanlar için en uygun yer cam kenarıdır. Doğal ışıkta makyaj yaptığında en başarılı sonucu alacaksın.

Işıltıdan uzak dur

Evet, parlak makyaj trendi aldı başını gidiyor ama ofis makyajında glitter görünümden uzak durmalısın. Özellikle dudaklarında yoğun lipgloss uygulaması yerine saten veya mat rujları tercih edebilirsin. Yoğun ışıltılı makyajlar hafta sonuna veya parti makyajlarına daha çok yakışıyor, ofiste daha klasik renkleri kullanmanı öneririz.

Editörün önerisi: Işıltıdan vazgeçmek istemiyorsan öğle arasından sonra dudaklarına şeffaf parlatıcı sürebilirsin.

Sunum makyajı

Kırmızı ruj ciddi bir konudur. Modası asla geçmeyen, her daim çekici ve göz alıcı görünen kırmızı ruja lafımız yok. Fakat önemli bir toplantının olduğu veya sunum yaptığın günlerde kırmızı ruja elini sürmemelisin. Önemli etkinliklerde, ilginin senin paylaştıklarında olmasını istiyorsan, makyajını minimum tutmalısın. Sunum yaptığın günlerde kırmızı ruj sürdüğünde, katılımcılar senin dediklerinden çok dudaklarına odaklanabilir. Normal ofis saatlerinde kırmızı rujunu keyifle sürmeye devam edebilirsin.

Sürekli aynaya bakmak

null

Ofis saatleri içinde sürekli aynaya bakmak, yöneticinin pek hoşuna gitmeyecektir (tabii makyaj editörü değilsen). Masana ayna yerleştirmek veya sürekli tuvalete gidip makyajını tazelemek, ofis içinde yadırganabilir. Bu nedenle risksiz makyajlar yapmanı öneriyoruz. Göz makyajının dağılmaması için mutlaka primer kullanmalısın. Kalıcılığı daha uzun süre olan krem allıklar da senin gün boyu canlı ve enerjik görünmene yardımcı olacaktır. Son olarak makyajının üzerine makyaj sabitleme spreyi sıktığında aynaya ihtiyaç duymayacaksın.

Editörün önerisi: Yoğun göz makyajı yaptığında makyaj sabitleme spreyini gözlerine değdirmeden sıkmalısın. 

Yoğun kontür tekniği

Kontür tekniğinin mucizesine bayılıyoruz fakat ofis makyajında bu kadar illüzyona gerek yok. Keskin kontür çizgisi yerine daha yumuşak hatlar tercih etmelisin. Kontür uygulaması için fondöten yerine bronzer kullanmayı deneyebilirsin. Pudra fırçasıyla bronzerını iyice yay ve doğal bir sonuca ulaş. Ofis makyajında ne kadar doğallık, o kadar başarılı bir makyaj demektir. 

Kaşlarını doldurmayı unutma

Makyajını bitirmeden önce kaşlarını mutlaka kontrol etmelisin. Aralardaki boşlukları kaş farıyla boyamayı atlamamalısın. Çünkü yüzyüze iletişim kurduğumuzda insanların bakışları doğrudan kaşlarımıza gidiyor. Kaşların için kullandığın ürünlerin kaşlarının doğal rengiyle uyum sağladığına emin ol. Son olarak kaş sabitleyicisiyle yukarı doğru tara ve işte hazırsın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön