loader

Oje hileleri: 3 adımda parmaklarını daha uzun göster

Favoriye Ekle

Eller ve tırnaklar, kadınlar için en önemli güzellik unsurlarının başında geliyor. Özellikle uzun ve zarif parmaklar her kadın için bir arzu öğesi. Feminenliğin sembolü olan ellerini daha güzel, tırnaklarını daha uzun göstermek ister miydin? Birkaç basit taktikle farkı anında hissedeceksin! Kış oje renklerini seç ve manikürüne başla.

İhtiyaç listesi:

Oje hileleri: 3 adımda parmaklarını daha uzun göster_1

- Törpü

- Base coat

- Koyu renkli bir oje

- Top coat

Uzun görünüm için:

Parmaklarını daha uzun göstermek için yapabileceklerini senin için listeledik. Bu adımları takip ettikten sonra tırnaklarının daha uzun göründüğünü farkedeceksin. Tabii ki 'oje nasıl sürülür?' konusunu da iyi çalışmış olman gerekiyor!

Tırnak uzunluğu ve şekli

Tırnak uzunluğu ve şekli

Tırnakların ne çok uzun ne çok kısa olmalı. Parmak boyunu 3-4mm kadar geçen tırnaklarını, köşelerini hafifçe yuvarlayarak törpüle. Bu sayede tırnakların daha dar ve uzun görünür. Bunun yanında, tırnak etlerini kesmeden krem sürerek geriye it. Böylece oje süreceğin alanı genişletebilirsin.

Oje rengi

oje rengi

Kırmızı, bordo, siyah, lacivert gibi koyu renkli ojelerle tırnak şeklini istediğin gibi gösterebilirsin. Bu ojeler daha belirgin olduğu için açık renklere nazaran algıyı şekillendirmede daha başarılıdır. 

Açık renkli ojeler de tırnağını uzun göstermene yardımcı olacaktır. Nude ve beyaz ojeler sayesinde tırnağına uzunluk katabilirsin. Aynalı görünümlü ojeler de arkadaşlarının dikkatini tırnaklarına çekecek. 

Sürme tekniği

sürme tekniği

Seçtiğin ojeyi ortadan sürmeye başla. Tırnaklarının kenar kısımlarına oje uygulama. Böylece, koyu renkli ojen tırnağında dikey bir doğru gibi görüneceği için tırnaklarını da daha uzun gösterecektir. Veya, açık renkli bir oje üstüne koyu bir renkle, tırnağının tam ortasına gelecek şekilde tek bir ince çizgi çekebilirsin. Siyah, oldukça başarılı bir seçim.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/