loader

Ojeleri nasıl saklamalıyız?

Favoriye Ekle

Sen de bizim gibi oje delisiysen bu yazımızı çok seveceksin. O minik renkli şişelerin senin için ne anlam ifade ettiğini en iyi biz biliriz. En sevdiğin ojenin kuruması, bozulması gününün kötü geçmesi için yeterli bir neden olabilir. Tamam, hemen hüzünlenme! Makyaj.com imdadına yetişiyor. Ojelerine nasıl bakman gerektiğini, ojelerinin ömrünü nasıl uzatabileceğini açıklıyoruz. Okumaya devam et.

Ojeni çalkala

Ojeleri nasıl saklamalıyız?_1

Ojelerinin uzun ömürlü olmasını istiyorsan onları sabit bir şekilde tutmaman gerekiyor. Haftada iki veya üç kere şişenin raftaki şeklini değiştirerek ojenin dibe çökmesini engelleyebilirsin. Bizim tavsiyemiz, ojelerini rafa veya çekmecene dizmek yerine ufak bir sepete karışık bir şekilde yerleştir. Böylece ojenin içindeki likit materyal dibe çökmeyecektir. 

Açık havada oje sürme

 

Ojeleri nasıl saklamalıyız?_2

Açık havada oje sürmek, ojenin ömrünü kısaltabilir. Rüzgarın veya aşırı sıcağın etkisiyle ojende ağdalaşma problemi görebilirsin. Bu nedenle ojeni balkonda veya pencere kenarında sürmek yerine odanda, cam kapalıyken sürmelisin. Ojeni sürdükten sonra kuruması için balkona çıkabilirsin. 

Ojeni serin bir yerde sakla

 

Ojeleri nasıl saklamalıyız?_3

Bu uyarıyı eminiz daha önce de görmüşsündür. Sadece ojeni değil, bütün makyaj malzemelerini kuru ve serin bir yerde saklamanı öneriyoruz. Kuru ve serin bir yer nedir? Çekmece, kapalı kutu, banyo dolapları bütün makyaj malzemeleri ve ojeler için uygun yerlerdir. 

Ojenin kapağını temizle

 

Ojeleri nasıl saklamalıyız?_4

Ojelerini kullandıktan bir süre sonra kapaklarının tam kapanmadığını fark etmişsindir. Bunun nedeni, kapakta biriken oje kalıntılarıdır. Bunun önüne geçmek için, ojeni kullandıktan sonra hem kapağının içindeki ojeyi, hem de şişenin ağzında biriken ojeyi asetonla temizlemelisin. Ojenin kapağı tam kapanmadığında şişenin içine giren hava, ojenin kısa sürede bozulmasına neden olacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/