loader

Ojelerin daha uzun süre güzel kalmasını sağlayan 5 ipucu

Favoriye Ekle

Ojelerin daha uzun süre güzel görünmesini kim istemez! Özenle sürdüğün, en sevdiğin ojenin, daha sürdüğün gün silinmeye başlaması canını sıkıyorsa kulübe hoş geldin. Özellikle tatile gitmeden önce uygulayıp, daha yolda bozulan ojeler gerçekten de kâbus gibi! Ama ojelerin daha uzun süre göz kamaştırması için denediğim ve sonuçlarından da çok memnun kaldığım birkaç ipucum var! Hemen öğrenmeye ne dersin?

Tırnağının temiz olduğundan emin ol

Ojelerin daha uzun süre güzel kalmasını sağlayan 5 ipucu_1

Maniküre başlamadan önce tırnaklarında önceki ojenin kalıntılarının olmadığından emin olmalısın. Ayrıca tırnağında oje olmasa bile tırnakların üzerinde biriken yağın ojenin yapısını bozmaması için oje temizleyici yardımıyla tırnağını temizlemelisin.

Tırnak yüzeyin kusursuz olmalı

Ojelerin daha uzun süre güzel kalmasını sağlayan 5 ipucu_2

Tırnak yüzeyinin pütürlü olmamasına özen göstermelisin. Oje uygulamasından önce tırnak yüzeyinin düzgün olması için törpü yardımıyla düzgünleştirebilir, ardından renksiz, baz oje uygulayabilirsin.

İnce bir kat uygula

Ojelerin daha uzun süre güzel kalmasını sağlayan 5 ipucu_3

Tırnaklarında göz kamaştıracak oje renklerine karar verdiysen, sırada uygulama kısmı var! Ojeyi tırnaklarına uygularken kalın bir kat şeklinde uygulamak yerine ince bir kat uygulayıp biraz kuruduktan sonra ikinci katı uygulamalısın. Böylece ojen hem daha hızlı kurur, hem de zarar görmez. 

Kurumasını bekle

Ojelerin daha uzun süre güzel kalmasını sağlayan 5 ipucu_4

İşte bu noktada birazcık sabırlı olmak gerekiyor. Ojelerinin bozulmaması için her iki katı da uyguladıktan sonra yaklaşık 15-20 dakika kadar beklemen gerekir.

Editörden öneri: Eğer acelen varsa ve ojelerinin daha hızlı kurumasını istiyorsan tırnaklarını soğuk su dolu bir kaba batırarak bunu sağlayabilirsin. 

Cila uygula

Ojelerin daha uzun süre güzel kalmasını sağlayan 5 ipucu_5

Tırnakların kuruduktan sonra da ince bir kat şeffaf cila uygulayarak daha uzun süre kalıcı ojelere sahip olabilirsin. 

 

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler