loader

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldığına göre, bizimle birlikte pratik ve göz alıcı bir “Okul Makyajı” yapmaya ne dersin? Zamanın her şeyden daha önemli olduğu okula yetişme telaşı içinde pratik bir makyaj için kolları sıvıyoruz!

İlk adım: Fondöten

Her zaman olduğu gibi cildinin tüm gün kusursuz görünmesi için makyaja ilk olarak fondöten ile başlayabilirsin. Gözenek görünümü azaltmak, doğal ve mat bir görünüm elde etmek için Maybelline New York Fit Me! Fondöteni cildine eşit bir şekilde dağıt. Çok kolay dağıldığı ve ciltte hiç ağırlık yaratmadığı için tüm gün boyunca harika görüneceksin. Özellikle içindeki mikro pudra tanecikleri ciltle harika bir uyum sağlıyor.

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Birazcık renklenelim

Şimdi de sıra makyaja biraz enerji katmaya geldi. L’Orêal Paris Infaillible Blush Paint allık paletindeki şeftali tonuyla makyajını renklendirebilirsin. Fırça yardımıyla gülümseyince çıkan elmacık kemiklerinin üzerine yuvarlak hareketlerle uygula. Şunu da eklemeden geçmeyelim: Biz bu paletteki tüm renkleri ayrı ayrı çok seviyoruz, zaman zaman yaratıclığımız da devreye giriyor ve renkleri birbirine karıştırarak da kendimize ve o günkü ruh halimize özel bir renk yakalamak da keyifli oluyor. Bizce günlük makyajlar için makyaj çantanda mutlaka olması gereken bir palet.

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Gözlerde hafif makyaj

Okul için abartısız bir göz makyajının uygun olacağını düşünüyoruz. Sabahın erken saatlerinde başlayan bir okul gününde dağılıp bozulacak bir makyaj yapmaktan kaçınmakta fayda var. Bu yüzden sen de hafif bir göz makyajı tercih edebilirsin. NYX Professional Makeup Jumbo Eye Pencil’ı fırça yardımıyla kirpik diplerine ince bir şekilde uygula. Sonrasında dağıtma fırçası ile iyice dağıtarak çok hafif dumanlı bir etki yakalayabilirsin. Kolay dağılan yumuşak uçlu yapısıyla bu göz kalemi ile başka bir makyajda efsane bir buğulu göz makyajına bile imzanı atabilirsin. 

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Tek tek ayrılmış etkileyici kirpikler

Bakışlarını keskinleştirmek için tek tek ayrılmış uzun kirpikler şart. Bu etkiyi yakalamak için Maybelline New York Push Up Angel maskara bizim favorilerimizden. Kendine has fırçası ile ne az ne de fazla, tam kararında ürün alarak günlük makyajında muhteşem görünen kirpikler elde edebilirsin. Tek tek ayrılmış ve uzun kirpiklerinle, dersler ne kadar erken saatte başlarsa başlasın hep enerjik ve uyanık görüneceksin!

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Belirgin kaşlar

Kaşlarını belirginleştirmek ve sabitlemek için Maybelline New York Brow Precise Fiber kaş maskarası ile kaşlarını tarayabilirsin. Uca doğru sivrilen fırçası kaşın her noktasının rahatça taranmasını sağlıyor. Aşağı doğru düşmeye meraklı kaşlar için mükemmel bir çözüm aracı. Ellerinle sürekli kaşlarını düzeltmek istemezsin değil mi? İçindeki fiberler sayesinde de çok pratik bir şekilde kaşlarındaki boşlukları doldurarak belirginleştirmiş olacaksın. Bizce bu kaş maskarasını makyaj çantansan eksik etme!

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Işıldayan dudaklar

Okul makyajında, dudaklarında ruj yerine hafif bir parlatıcı tercih edebilirsin. Lâncome Juice Shaker Vanilla Pop rengi bunun için ideal bir tercih olacaktır. Uygulaması da çok kolay olan Juice Shaker’ın rujdan daha pratik bir tercih olacağına emin olabilirsin. Sonuçta tüm gün tazeleme derdi ile uğraşmak zor olabilir. Ders arasında dakikalarca ruj ile uğraşmak yerine arkadaşlarla keyifli vakit geçirmek daha cazip! 

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Son dokunuş

Son olarak da makyajının gün boyu bozulmadan durabilmesi için NYX Professional Makeup Matte Setting Sprey ile makyajını sabitle. Cildindeki parlamaları kapatacak ve taze bir görünüm sağlayacak bu son dokunuş her makyaj için çok önemli. İşte okul makyajın hazır!

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?_7

Makyajını bizimle #makyajselfiem etiketiyle paylaşmayı unutma!

Bir sonraki videoda görüşmek üzere! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön