loader

Üniversiteler için okula dönüş zamanı: Makyaj çantanda neler olmalı?

Favoriye Ekle
Üniversiteler için okula dönüş zamanı: Makyaj çantanda neler olmalı?

Eylül ayı geldi, üniversitelilerin okula dönüş yolculuğu başladı. İlk gün okulda kimlerle karşılaşacaksın, hiç belli olmaz! Yazdan kalma bronzluğunla gözler üzerinde olacak ama yine de küçük de olsa bir makyaj çantası hazırla. Önemli ve hayat kurtarıcı ürünleri yanına almayı unutma! Peki ya makyaj çantanın olmazsa olmazları ne?

BB krem

Okula giderken her zaman, doğal ve canlı görünen makyajları tavsiye ediyoruz. Doğal makyajların vazgeçilmezi BB krem, her üniversite öğrencisinin makyaj çantasında yerini almalı! Cildindeki kusurları kapatırken, renk tonunu eşitleyen bu kremler hem pratik, hem mucizevi!

Canlı renklerde rujlar

Okula dönüş makyajında doğal ten görünümünü canlı renklerde rujlarla tamamlayabilirsin. Bizim en sevdiklerimiz pembe ve mürdüm tonlarında olan rujlar. Cildine renk verecek olan bu rujlarla sonbahar trendlerini de takip edebilirsin. Ders aralarında içilen kahvelerden sonra rujunu tazelemeyi unutma!

Editörden tavsiye: Dudaklarını evden çıkmadan mutlaka nemlendirmeni tavsiye ediyoruz. Gün içinde kuruyan dudaklarını da sık sık nemlendirmelisin.

Maskara

Okula giderken sade ve pratik bir göz makyajını tercih edebilirsin. Gözlerini vurgulamak için en büyük yardımcıların maskara ve eyeliner olacak. Kirpik diplerine düzgün bir çizgi halinde eyeliner çek, mükemmel kuyruğu oluştur, ve maskarayla tamamla!

Editörden tavsiye: Kirpiklerini önce kirpik makası ile kıvırıp sonra maskara uygularsan, çok daha etkili sonuçlar alabilrsin.

Oje

Sonbahar trendlerini tırnaklarına yansıtmaya ne dersin? Okula dönüş döneminde tırnaklarında koyu renkleri, gri tonlarını veya son dönemin trendi nude tonlarda ojeleri tercih edebilirsin. Güzel görünen tırnaklara sahip olmak için tırnak bakımını yapmayı da ihmal etme.

Aydınlatıcı

Her üniversite öğrencisinin makyaj çantasında aydınlatıcı mutlaka yer almalı.. Yüz hatlarını kolayca vurgulamanı sağlayan ve yüzüne daha canlı bir görünüm veren bu mucizevi ürünü yanaklarına, şakaklarına ve burun kemiğinin üzerine uygulayabilirsin. Ayrıca göz pınarlarına aydınlatıcı kullandığında, gözlerin daha aydınlık duracaktır. Derslerin yoğun olduğu dönemlerde ve sınav haftalarında yorgun görünen cildini aydınlatmak ve canlı göstermek için aydınlatıcı en büyük destekçin!

Lise öğrencileri de eylül ayında okula dönüyor! Genç kızlar için önerebileceğimiz makyaj oldukça basit ve doğal. BB krem ile cildindeki kusurları kapatabilir, tek bir kat maskara ile gözlerini vurgulayabilir ve renkli nemlendirici dudak balmı ile dudaklarına hafif bir renk verebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön