loader

Okulun İlk Günü Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Okulun İlk Günü Makyajı Nasıl Yapılır?

Okulların açılmasına sayılı zaman kala, hem hızlı hem de pratik bir “Okulun İlk Günü Makyajı” ile karşındayız!

Tüm yazı dolu dolu geçirdikten sonra, Eylül ayı ile birlikte okula dönüş zamanına da yaklaşmış bulunuyoruz. Eğer ders seçimi, kayıt gibi okul işlerini hallettiysen, seni yeni öğretim yılına motive bir şekilde hazırlamak için okulun ilk günü makyajı için önerilerimizi bir araya getirdik. Eğer aklında "Okula giderken nasıl bir makyaj yapmalıyım?" gibi bir düşünce varsa, bu önerilerimiz çok işine yarayacak!

Hafif ve pratik bir ten makyajı

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Okulun ilk günü, tüm yaz boyunca görmediğin arkadaşlarını göreceğin bir gün, aynı zamanda da yeni öğrenim yılına taze ve enerjik bir giriş yapmak için güzel ve özenli görünmek isteyebilirsin. Bunun için birkaç makyaj tüyosundan yardım almak kadar doğalı da yok. Çok fazla abartmadan, birkaç küçük dokunuşla okulun ilk günü makyajınla güzel görünmeyi başarabilirsin.

Ten makyajında kullanacağın kremsi ürünler, hızlı ve kolay dağıldıkları için çok pratikler. Bu yüzden tüm yüzüne fondöten uygulamak yerine gereken bölgelere yapacağın küçük dokunuşlarla harika görünebilirsin. Bunun için önerimiz NYX Professional Makeup’ın Wonder Stick kontür ve aydınlatma ürünü. Açık kısmını göz altlarına, alnına, çenene, koyu kısmını da alnının köşelerine, elmacık kemiklerinin altına ve çene çizgine uygulayıp kolayca dağıtabilirsin.

Kolay göz makyajı

Okulun ilk gününde göz makyajında pratik olmak istiyorsan, likit farlardan yardım alabilirsin. NYX Professional Makeup’ın Lid Lingerie Matte likit farlarını göze uygulamak çok kolay. Mat bitişli bu likit farları kendi fırçaları ile göz kapağına uygulayabilir ve parmaklarınla kısa sürede dağıtarak doğal bir göz makyajı elde edebilirsin.

Eğer ışıltılı farlara yer verip gözlerini biraz daha boyutlu göstermek istersen de, doğal ve sonbahara yakışan tonlarıyla NYX Professional Makeup’ın Ultimate Multi Finish far paletini kullanabilirsin. Mat, ışıltılı veya metalik far seçenekleri sayesinde dozunu istediğin gibi ayarlayabilir, hem hafif dumanlı bir göz makyajı yapabilir hem de ışıltılı farlar sayesinde enerjik görünmeyi sağlayabilirsin. Göz pınarlarını aydınlatmayı unutma!

Doğal dudaklar

Okulun ilk günü, dudak makyajında da pratik olmak önemli. Bunun için glosslara yer verebilirsin. Gloss rujlar dudaklara parlaklığıyla çarpıcı bir görünüm verdikleri gibi normal rujlara oranla çok daha pratik bir şekilde uygulanıyorlar. Okulun ilk günü için önerimiz de nude tonuyla doğal görünmeni sağlayacak NYX Professional Makeup’ın Lip Lingerie Gloss’larından Shy rengi.

Eğer daha opak bir görünüm tercih edersen de dudak kalemlerinden yardım alabilirsin. İlk önce dudaklarını çerçeveleyip sonra da dudaklarının tamamını doldurursan hem opak hem de son derece kalıcı bir sonuç elde edebilirsin. Üstelik dudak kalemlerini ruj olarak kullanmak da son derece pratik. Yumuşak yapılarıyla kolayca sürülen, sabitlendiklerinde de çok kalıcı olan NYX Professional Makeup’ın Slide On dudak kalemlerini mutlaka denemelisin. Doğal nude rengi ile her dudağa çok yakışacak bir ton olan Nude Suede Shoes rengi okulun ilk günü makyajı için birebir!

Photo Credit: Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön