loader

Öneriyoruz: En İyi 5 Kontür Paleti

Favoriye Ekle
Kontür uygulaması, makyajın sihirli etkisini ortaya çıkaran, uygulamayı en sevdiğimiz makyaj tekniklerinden biri. Bu yazımızda, sen de makyajın gücünden en pratik şekilde yararlanabilesin diye en iyi 5 kontür paletini listeledik!

Kontür uygulaması, makyajın sihirli gücünü ortaya çıkaran, en popüler makyaj hilelerinden biri. Işık ve gölge oyunlarıyla yüzü tekrar boyutlandırmak anlamına gelen kontür uygulaması hayatımıza girdiğinden beri bizim için vazgeçilmez bir adım. Yüzümüzde gizlemek ve arka plana atmak istediğimiz bölgeleri koyu renklerle, ön plana çıkarıp aydınlatmak istediğimiz bölgeleri de açık renklerle boyutlandırmak anlamına gelen kontür makyajı için pek çok makyaj malzemesi kullanılıyor.

Kremden pudraya, pek çok çeşidi olan kontür ürünleri arasında en pratik olanları da kuşkusuz ki kontür paletleri. Bu yazımıza, adeta bir profesyonel makyaj artisti gibi yüzünü boyutlandırabileceğin, en etkili ve en iyi 5 kontür paletini bir araya getirdik!

Pudra yapıda kontür paleti

Pudra yapıda kontür paleti

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kontür uygulaması hayatımıza ilk girdiği dönemde, çok fazla çeşit yoktu, koyu renkli pudralarla gölgelendirme yapılıyordu. Daha sonra NYX Professional Makeup’ın Highlight & Contour Pro Palette kontür paleti ile tanıştık ve o günden sonra bu palet makyaj trendlerine damgasını vurdu. Profesyonel bir bitiş veren bu kontür paleti, makyaj artistlerinden makyaja yeni başlayanlara kadar herkesin favorisi oldu.

NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Palette kontür paletinin bu kadar çok sevilmesinin sebebi ise, yapısı ve renk seçenekleri sayesinde profesyonel bir bitiş sağlaması. Her cilt tonuna uyacak açık ve koyu kontür pudralarını içeren bu kontür paleti, çok kolay dağıldığı ve cilt tonuna birebir uyan soğuk kontür tonları içerdiği için inanılmaz doğal bir etki bırakıyor. Eğer makyajında kontür tekniğini kullanmak istiyor ama nereden başlayacağını bilmiyorsan, NYX Professional Makeup kontür paletini kullanarak çok pratik ve doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Editörün Önerisi: Palette en sık kullandığın renk bittiğinde veya farklı bir renk eklemek istediğinde de değiştirilebilir palet formu ile kendine uygun bir kontür paleti de yaratabilirsin.

Krem yapıda kontür paleti

Krem yapıda kontür paleti

Eğer kontür makyajında kontür pudraları yerine krem bitişli ürünler kullanmayı tercih edersen de, NYX Professional Makeup’ın Highlight & Contour Cream Pro Palette krem kontür paletini deneyebilirsin.

Yumuşak kremsi yapısıyla çok kolay uygulanan ve hemen dağılan bu krem kontür paleti, en acemi olanın bile profesyonel bir sonuç elde etmesini sağlıyor. İçerisindeki kontür ürünleri yine her ciltle uyum sağlayacak soğuk tonlarda seçilmiş renklerden oluşuyor ve tabii ki yine toz versiyonu gibi değiştirilebiliyor. Kalıcılık bakımından da son derece başarılı olan bu krem kontür paleti, pratik kontür makyajları için birebir.

Editörün Önerisi: Genel geçer kontür uygulamaları yerine, yüz şekline göre yaptığın kontür uygulamaları çok daha etkili ve doğal bir sonuç verir. Yüz şekline göre nasıl kontür yapman gerektiğini öğrenmek için bu yazımıza göz atabilirsin.

Yüz ve göz kontür makyajı bir arada

Yüz ve göz kontür makyajı bir arada

Hem yüzünü hem de gözünü tek bir kontür paleti ile boyutlandırmak istersen, NYX Professional Makeup’ın Contour Intuitive far ve kontür paletini denemelisin. 5 farklı rengi bulunan bu palet, herkese lazım cinsten! Özellikle seyahatler için son derece pratik olan bu palette, gözlerini doğal bir şekilde boyutlandırmanı sağlayacak, birbirleriyle uyumlu 6 far tonu, 2 farklı tonda allık ve bir de aydınlatıcı bulunuyor.

Far tonları birbirleriyle o kadar uyumlu ki, hangi rengi kullanacağını düşünmene gerek kalmadan seni çok kolay bir şekilde yönlendirecek ve bu kontür paletiyle yaptığın makyajlar sayesinde gözlerin çok daha boyutlu ve derin görünecek. Renklerle uyumlu allık ve aydınlatıcı tonları ile tüm makyajında doğal bir etki elde edebilirsin.

Kapatıcı, Eşitleyici ve Kontür bir arada

Kapatıcı, Eşitleyici ve Kontür bir arada

Tüm ten makyajında tek bir ürün kullanmak istiyorsan, NYX Professional Makeup’ın Conceal, Correct, Contour paleti tek ihtiyacın olan şey. Sadece tek bir paletle cildindeki kusurları gizleyebilir, renk eşitsizlikleri giderebilir ve yüzünü de boyutlandırabilirsin.

Açık, orta ve koyu tonlara sahip bu kontür paletindeki 6 renk, yüzü kusursuz bir şekilde boyutlandırmak için ideal. Kremsi yapısı çok kolay dağıldığı için de uygulaması çok pratik. Çantana at ve çık!

3 adımda pratik kontür

3 adımda pratik kontür

Eğer kontür uygulaması için çok zaman ayıramıyor ve makyajını hızlıca tamamlamak istiyorsan, NYX Professional Makeup’ın 3 Steps To Sculpt kontür paletini kullanabilirsin. Bir kontür pudrası, bir açık tonlu pudra bir de aydınlatıcı içeren bu pratik kontür paleti ile çok kolay bir şekilde yüzünü boyutlandırıp aydınlatabilirsin.

4 farklı renk seçeneği olan 3 Steps To Sculpt kontür paletinin yapısı son derece yumuşak ve kremsi. Yoğun pigmentasyona sahip olan bu toz ürünler hem çok etkililer hem de kolay dağılarak doğal bir sonuç veriyorlar. Eğer iddialı kontür makyajlarını seviyorsan, bu kontür paletini mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/