loader

Online Mezuniyet Makyajını Nasıl Yapabilirsin?

Favoriye Ekle

Online mezuniyet makyajı için önerilerimizi bir araya getirdik!

Maalesef ki bu yıl, hiçbirimizin beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldık: Hayatımızı eve adapte etmeye çalışırken, uzun süredir planladığımız ve hayalini kurduğumuz bazı şeyleri de askıya almak durumunda kaldık ama asla moral bozmak yok! Bu eğitim yılının son birkaç ayını evden tamamlamış olsan ve mezuniyet törenin iptal olmuş olsa bile, bu önemli günü evde de kutlayabilirsin! Her ne kadar mezuniyet töreni ve mezuniyet gecesi organizasyonu iptal olsa bile, sınıf arkadaşlarınla online bir mezuniyet etkinliği düzenleyebilirsiniz. Biz de düşündük, taşındık ve sana online mezuniyet makyajını nasıl yapabileceğini anlatmaya geldik!

Online mezuniyet makyajı

Online mezuniyet makyajı

Hem okul hem iş hayatımızı online olarak evden sürdürdüğümüz bu günlerde, mezuniyet zamanı da geldi çattı ve biz de bu dört gözle beklediğin etkinliği, online olarak en iyi şekilde geçirmen için önerilerimizle seninleyiz. Bir çok okul, mezuniyet törenini online olarak yapıyor. Sınıf arkadaşlarınla bir araya gelebileceğin bu online toplantıyı unutulmaz yapmak için, online mezuniyet makyajı önerilerimizi senin için bir araya getirdik. Aynı zamanda “Beauty Studio” canlı makyaj deneme özelliği ile bu makyajda kullanabileceğin tüm ürünleri anında kendi yüzünde deneyebilirsin, tek yapman gereken aşağıdaki “Canlı dene” butonuna tıklamak!

Doğal ten makyajı

Doğal ten makyajı

Online mezuniyetinde, doğal bir cilt görünümü için hem cildindeki kusurları gizleyecek, hem de doğal görünmeni sağlayacak bir fondöten tercih edebilirsin. Bizim bugünkü deneyimlerimize bakınca, online toplantılarda kamera açtığımızda ilk dikkatimizi çeken, cildimizdeki renk düzensizlikleri, izler ve gözeneklerin belli olması, bunun dışında öyle yoğun bir ten makyajına ihtiyacın olmayacak.

Mezuniyet makyajı için fondöten önerimiz: Maybelline Fit Me fondöten. Doğal-mat bitişi, kil içeren formülü ile gözenek gizleme özelliği ve cilt kusurlarını gizlemedeki başarısı ile bu fondöten hem günlük hem de özel gün makyajlarında bizim için vazgeçilmez. Hem sivilce izlerini ve renk eşitsizliklerini giderecek, hem de gözenek görünümünü gizlerken, cildinin parlamasına da engel olacak.

Editörün Önerisi: Eğer kamerada göz altı morluklarının daha belirgin olduğunu düşünüyorsan, aydınlık etkili bir kapatıcı uygulayabilirsin. Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcı, hem en koyu göz altı morluklarını gizliyor, hem de cilde aydınlık bir etki veriyor.

Yüzünü boyutlandır

Yüzünü boyutlandır

Online mezuniyet makyajında, kamerada yüzünün daha ince görünmesini istersen krem kontür ürünlerinden faydalanabilirsin. Elmacık kemiklerinin altını gölgelendirerek yüzünü inceltebilir, burun kontürü yaparak burnunun daha ince ve kalkık görünmesini sağlayabilirsin. Maybelline Master Contour Stick’in Light rengi ile yüzünü kolayca boyutlandırabilirsin. Kremsi formülü ve doğal tonu ile son derece doğal bir görünüm elde edeceksin.

Doğal ve belirgin kaşlar

Doğal ve belirgin kaşlar

Mezuniyet makyajında, kaşların ifadeni belirginleştirecek en önemli noktalardan biri. Bunun için kaşlarını ince uçlu bir kaş kalemi ile doldurabilirsin. Bizim önerimiz, Maybelline Brow Ultra Slim Kaş Kalemi. İncecik ucu sayesinde doğal kaş formunu kolayca taklit edebilir, arkasındaki kaş fırçası ile kaşlarını tarayarak doğal bir bitiş elde edebilirsin.

Çekik gözler için eyeliner uygula

Çekik gözler için eyeliner uygula

Gelelim göz makyajına: Online mezuniyet makyajında, öyle yoğun bir göz makyajına ihtiyacın yok, bu yüzden ince ve kuyruklu bir eyeliner makyajı yapabilirsin. Eğer bu konuda yetenekli olmadığını düşünüyorsan, sana hata yapmana engel olacak harika bir eyeliner önerimiz var: Maybelline Hyper Precise All Day Eyeliner, ince ve esnek ucuyla eyelinerını kusursuz bir şekilde çekmene yardımcı olacak. Üstelik yoğun pigmente sahip bu eyeliner, tek seferde rengini verdiği için defalarca üstünden geçmene de gerek kalmayacak.

Editörün Önerisi: Eğer gözlerine biraz ışıltı katmak istersen, göz pınarlarına aydınlatıcı uygulayabilirsin. Maybelline Master Strobing Stick Aydınlatıcısını göz pınarlarına uygularak doğal bir ışıltı elde edebilirsin.

Hacimli ve yelpaze gibi kirpikler

Hacimli ve yelpaze gibi kirpikler

Online makyajında ihtiyacın olan en önemli şeylerden biri, tek tek ayrılmış, dolgun ve yelpaze gibi kirpikler. Odak noktasını gözlerine toplayacak bu makyaj tüyomuz için önerimiz: Maybelline Lash Sensational Maskara. Bu maskaranın yelpaze etkili kıvrımlı fırçası, kirpikleri uçtan uca yayıyor ve belirginleşmelerini sağlıyor. Kirpikleri tek tek ayırarak hacim verdiği için de en kısa kirpikleri bile ortaya çıkarabiliyor.

Süper mat, nude dudaklar

Süper mat, nude dudaklar

Online mezuniyet makyajında sana önerimiz, nude tonlarda bir likit mat ruj kullanman. Hem süper mat bitişli, hem de tazelemeye ihtiyaç bırakmayacak likit mat ruj önerimiz: Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlardan Loyalist rengi. Ayrıca sivri uçlu aplikatörü ile bu ruj çok kolay uygulanıyor. O kadar kalıcı ki, online mezuniyet toplantısı boyunca kamera açıkken, rujunu tazeleme derdin bile olmayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler