loader

Özel Gün Bakım Önerileri: Cildinin Acil Durum Kurtarıcısı

Favoriye Ekle
Özel Gün Bakım Önerileri: Cildinin Acil Durum Kurtarıcısı

Malum yaz mevsimi demek düğün sezonu, mezuniyet ve parti sezonu demek. Bir sürü özel gün bir araya gelip sıraya girmişken, böyle önemli anlar için acil durum cilt bakım önerilerimizi bir araya getirdik!

Yaz aylarına giriş yaptığımız andan itibaren takvimimizde beliren özel günler birbiri ardına gerçekleşmeye başladılar bile. En yakın arkadaşının düğünü, kardeşinin mezuniyeti, yaz partileri, etkinlikler ve dahası… Peki bu özel günlere cildin hazır mı? Ani çıkan sivilceler, mat görünüm, kuruluk gibi özel dikkat isteyen cilt problemlerini en hızlı şekilde giderip, davetlerde kusursuz görünmenin minik sırlarını anlatıyoruz!

Photo by Pixabay from Pexels

Hazırlanmaya geceden başla


Eğer fırsatın varsa, özel güne cildini hazırlamaya geceden başla. Uyumadan önce cildine yoğun nem verecek bir krem uygula. Aynı şekilde dudaklarına da lip balmını her zamankinden daha yoğun bir şekilde uygulayıp gece boyunca bırakabilirsin.


Son zamanlarda denediğimiz ve sonuçtan inanılmaz memnun kaldığımız bir gece maskesinden bahsedelim: Vichy’nin Liftactiv Micro Hyalu Patches göz çevresi meskesi mükemmel sonuç veriyor. İçerisinde %100 doğal kaynaklı hyalüronik asit içeren bu şeffaf göz altı bantları önemli günler öncesi uygulanacak en iyi bakımlardan. Göz çevresindeki ince kırışıklıkları azaltan, göz altı torbalarını yok eden ve nemlendiren bu maskeler, özellikle uykusuz geçen veya erken kalkılan günlerde çok büyük bir kurtarıcı. Eğer ertesi gün önemli bir davet varsa, gece uyumadan önce bu maskeyi mutlaka uyguluyoruz.

Göz çevrene ekstra özen göster


Yorgunluğu en çok göz evresi belli ediyor. Özellikle koyu göz altı halkaları, torbalanma ve nemsiz görünüm özel günlerde en hızla önüne geçmemiz gereken sorunlardan. Bunun için göz çevresine yoğun nem verecek, koyu halkaların ve torbaların görünümünü azaltacak bir göz kremi kullanman şart. “Özel gün makyajı öncesi göz çevremi ne kurtarır?” diye düşünüyorsan, sana harika bir göz kremi önerimiz var: Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı, denediğimiz ilk günden beri vazgeçemediğimiz bir krem.


İçerisindeki %89 oranında Vichy Mineralli Termal Suyu’nun ne kadar iyileştirici, rahatlatıcı ve besleyici olduğunu deneyince anlayacaksın. Üstelik bir de hyalüronik asit ve saf kafein desteği ile göz çevresinin anında çok daha canlı görünmesini sağlıyor, göz altı torbalarını ve koyu halkaları azaltıyor. Bir acil bakım tüyosu ancak bu kadar başarılı olabilirdi!

Cildinin ihtiyacı olan nemi karşıla


Gelelim cildinin ihtiyacı olan yoğun nemi nasıl sağlayabileceğine. Acil durum dediğin, gerçekten kısa sürede iyi görünmeni gerektirecek bir durum. Bu yüzden hızla etki eden ve anında gözle görülür bir değişim sağlayan nemlendirici ihtiyacın olan tek şey. Bunun için sana tek önerimiz Vichy’nin Mineral 89 günlük nemlendiricisi. İçerisindeki %89 oranında Vichy Termal Suyu gerçekten de her derde deva. Bir de üzerine hyalüronik asitin ciltte nemi tutucu etkisi de eklendiğinde gerçekten de bir mucizeye dönüşüyor. Cildi anında nemlendiriyor, capcanlı bir görünüm veriyor. Uyguladıktan sonra o mat ve kuru görünüm hemen kayboluyor ve cilt sağlıkla ışıldamaya başlıyor.


Su gibi ince yapısı sayesinde cilt tarafından hemen emildiği için hemen sonrasında makyajına da kolaylıkla başlayabilirsin. Biz Mineral 89’u makyaj bazı olarak da çok severek kullanıyoruz. Özel günlerde en büyük kurtarıcımız oldu!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön