loader

Özel Gün Bakım Önerileri: Cildinin Acil Durum Kurtarıcısı

Favoriye Ekle

Malum yaz mevsimi demek düğün sezonu, mezuniyet ve parti sezonu demek. Bir sürü özel gün bir araya gelip sıraya girmişken, böyle önemli anlar için acil durum makyaj önerilerimizi bir araya getirdik!

Yaz aylarına giriş yaptığımız andan itibaren takvimimizde beliren özel günler birbiri ardına gerçekleşmeye başladılar bile. En yakın arkadaşının düğünü, kardeşinin mezuniyeti, yaz partileri, etkinlikler ve dahası… Peki bu özel günlere cildin hazır mı? Ani çıkan sivilceler, mat görünüm, kuruluk gibi özel dikkat isteyen cilt problemlerini en hızlı şekilde gizleyerek, davetlerde kusursuz görünmenin minik sırlarını anlatıyoruz!

Cildinin ihtiyaçlarını tanı

Cilt sorunlarını tanı

Özel günler için cildini hazırlamadan önce mutlaka aynada cilt sorunlarına odaklan. Ne de olsa makyajı cilt kusurlarımızı gizlemek ve daha güzel görünmek için yapıyoruz. Peki, sen cildinde neleri gizlemek istiyorsun? Geniş gözenekler, kırmızılıklar yoksa cildindeki kuru ve mat görünüm mü? Makyajına başlamadan önce doğru makyaj bazıyla cildindeki minik kusurları örterek mükemmel bir baz oluştur.

Bizim en sevdiğimiz ve güvendiğimiz makyaj bazlarının başında Maybelline Face Studio Prime Bazlar geliyor. Bu primerin en sevdiğimiz özelliği ilk olarak ten makyajının kalıcılığını arttırması. Makyaj bazının üzerine ten makyajı uyguladığında fondötenin parlama yapmadığını ve ten makyajının daha uzun süre pürüzsüz göründüğünü fark ediyorsun. Ve Maybelline makyaj bazlarının diğer bazlardan en büyük farkı ise cilt sorunlarına özel ayrılması. Nemlendirici, gözenek gizleyici, kırmızılık gizleyici ve aydınlatıcı olmak üzere 4 farklı Maybelline makyaj bazı bulunuyor.

mny makyaj bazı

Maybelline makyaj bazlarından kendi cilt tipin için en uygun olanı seçerek cildindeki kusurları gizlemeye başla. Eğer cildinde kuruluk, matlık varsa nemlendirici veya aydınlatıcı etkili makyaj bazlarını kullanmalısın. Maybelline Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı cildini nemlendirerek daha fresh ve canlı görünmeni sağlayacak. Aydınlatıcı makyaj bazı ise, cildinin doğal ışıltısını ön plana çıkararak daha parlak ve ışıl ışıl görünmene yardımcı olur.

Yağlı ve geniş gözenekleri olanlar için Maybelline gözenek gizleyici makyaj bazını tavsiye ederiz. Bu makyaj bazının formülü, cildindeki gözenekleri gizleyerek cildine pürüzsüz bir efekt kazandırır. Cildinde renk eşitsizliği varsa kızarıklık giderici yeşil renkli Maybelline makyaj bazını kullanabilirsin. Cilt rengini eşitleyen bu makyaj bazı cildindeki kızarık bölgeleri dengeleyerek ten renginin tek renk görünmesini sağlar.

Göz çevrene ekstra özen göster

Göz çevrene ekstra özen göster

Yorgunluğu en çok göz evresi belli ediyor. Özellikle koyu göz altı halkaları, torbalanma ve nemsiz görünüm özel günlerde en hızla önüne geçmemiz gereken sorunlardan. Bunun için göz çevresine yoğun nemli görünüm ve canlandırma etkisi kazandıracak göz altı kapatıcısı kullanman şart. “Özel gün makyajı öncesi göz çevremi ne kurtarır?” diye düşünüyorsan, sana harika bir göz altı kapatıcısı önerimiz var: Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, denediğimiz ilk günden beri vazgeçemediğimiz bir kapatıcı oldu.

mny kapatıcı

Maybelline kapatıcı, bugüne kadar denediklerimizden çok farklı. Yüksek kapatıcılık özelliğine rağmen göz altında canlı ve fresh bir görünüm yaratan bu kapatıcı, adeta göz çevresini aydınlatarak yüze daha dinamik bir görünüm kazandırıyor. Saatler geçmesine rağmen göz altındaki kapatıcılığı azalmıyor.

Formülündeki Goji Berry göz altı torbalarını ve koyu halkalarının görünürlüğünü azaltıyor. Yüzün yenilenmiş ve tazelenmiş görünmesini sağlıyor. Biz bu kapatıcıyı sadece göz altına değil, cildimizde kapatmak istediğimiz kusurların üzerine de uyguluyoruz.

Son olarak Maybelline kapatıcıyı özel gün makyajında dudak çevresine de uygulayabilirsin. Kırmızı, bordo veya fuşya gibi iddialı bir ruj sürdüğün zamanlarda dudak çevresinin daha pürüzsüz görünmesi için kapatıcının sünger aplikatöründen yardım al ve dudak çevresine Instant Anti Age Eraser uygula. Dudaklarını daha belirgin yapan ve dudak çevresindeki kusurları gizleyen bu makyaj tüyosu sayesinde iddialı ruj rengin daha çok ortaya çıkacak.

Bir acil makyaj tüyosu ancak bu kadar başarılı olabilirdi!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler