loader

Özel günlerde deneyebileceğin 4 farklı gece makyajı

Favoriye Ekle

Düğünler, nişanlar, gece davetleri yaz bitse de hızlarını kesmiyorlar! Eğer senin de eline her hafta bir davetiye geçiyorsa gece kıyafeti aramaktan, saç modelini ve makyajını seçmekten yorgun düşmüş olabilirsin. Ancak en azından makyajını düşünmemen için en güzel gece makyajı stillerini senin için araştırdık, hatta denedik! İşte en beğendiğimiz gece makyajları!

 

-Klasik kırmızı

Özel günlerde deneyebileceğin 4 farklı gece makyajı_1

Kırmızı ruj ve kuyruklu eyeliner ikilisi gece makyajının vazgeçilmez kombinlerinden! Bu zamansız ve klasik makyajı ise oluşturmak aslında çok kolay.

Öncelikle fondöten ve allık uyguladıktan sonra, göz kapaklarına açık tonda, ışıltılı bir göz farı uygulayıp gözlerinin katlanma noktasına çok açık kahve tonunda göz farını uygulayıp, ince uçlu eyeliner yardımıyla kuyruklu eyeliner görünümü oluştur. Ardından bolca maskara uygula. Son olarak da mat kırmızı bir ruju dudaklarına uygulayıp harika bir görünüme imza at!

 

-Kontür tekniği

Özel günlerde deneyebileceğin 4 farklı gece makyajı_2

Günümüzün en popüler trendlerinden olan kontür makyajı gece davetlerinde çekilen fotoğraflarda kusursuz görünmek isteyenler için ideal! Ten rengine uygun tonda bir fondöteni tüm yüzüne uyguladıktan sonra alnının üst kısmına, yanak oyuklarından dudaklarına kadar olan kısma ve çene çizgine bronzlaştırıcı pudrayı, elmacık kemiklerine, burnunun ortasına, kaşlarının birleştiği noktaya da aydınlatıcı uygulayarak bu görünümü elde edebilirsin.

 

-Buğulu göz makyajı

Özel günlerde deneyebileceğin 4 farklı gece makyajı_3

Göz rengini belirginleştirmek için ideal bir göz makyajı varsa, o da dumanlı göz makyajıdır! Alt ve üst kirpik diplerine siyah göz kalemi uygulayıp yumuşak uçlu bir far fırçası ile kalemi iyice dağıt. Ardından göz kapaklarına koyu tonda göz farını uygulayıp, gözlerinin katlanma noktasına bakır tonda göz farını uygulayarak renkleri far fırçasıyla harmanla. Birkaç kat maskara ile göz makyajını tamamlayarak bakışlarını güçlendirebilirsin!

-Tamamen nude!

Özel günlerde deneyebileceğin 4 farklı gece makyajı_4
Belirgin kaşlar, dolgun dudaklar ve yoğun kirpikler… İşte sadelikten olanlar için ideal gece makyajı! Ten makyajını tamamladıktan sonra ilk önce kaş kaleminle kaşlarını belirginleştirdikten sonra hacim veren bir maskara ile bakışlarına boyut kat. Ardından dudaklarına nude tonda ve rujunla aynı renkt bir dudak kalemi uygulayıp, rujunu uygula. İşte bu kadar!

Photo Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön