loader

Paris Moda Haftası'nda yakaladıklarımız: Yüksek voltaj!

Favoriye Ekle

Dün sona eren ve 1 hafta sürmüş olan Paris Moda Haftası, modanın başkentinde yapılmış olmasının hakkını tam anlamıyla verdi! Sokak stilleriyle en tarz Parizyenleri ağırlayan etkinlikte, renkli kombinasyonlar kadar çarpıcı makyajlar da dikkat çekti. Dikkat çekmek deyince akla ilk gelen marka ise tabii ki Yves Saint Laurent! Yüksek voltajınla çarpıcı tarafını göstermek mi istiyorsun? Öyleyse YSL defilesinde yakaladığımız bu makyaj tam sana göre.

Sıra sende

Çarpıcı bakışlar ve canlı dudaklarla tarzını konuştur!

Birinci adım:

İnce yapılı, akışkan ve doğal bir görünüm elde etmeni sağlayan bir fondöteni cildine parmak uçlarınla uygula. Bir fondöten fırçasıyla yuvarlak hareketler yaparak dağıt. Sıvı yapılı bir kapatıcıyı burun kenarlarına, göz kapaklarına ve altlarına, dudak kenarlarına noktalar halinde sür. Daha sonra yüzük ya da serçe parmağınla tampon hareketler yaparak yedir. Transparan pudra sürerek ten makyajını sabitle ve parlamanın önüne geç.

İkinci adım:

Siyah eyelinerınla gözlerini çerçevele. Elbette, bu bir defile görünümü olduğu için göz makyajı ekstra iddialı yapılmış. Sen eyelinerını kalınca kedi gözü şeklinde uygulamayı tercih edebilirsin. Daha çekici bir görünüm için kirpiklerini kıvırıcıyla kıvır ve hacim veren bir maskarayı iki kat halinde uygula.

Üçüncü adım:

Son olarak koyu pembe-kırmızı arası renkteki rujunu sür. Dilersen ince bir kat peçete üzerinden süreceğin transparan pudrayla mat bir etki yaratabilir, veya şeffaf parlatıcıyla daha iddialı bir görünüm elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön