loader

Parlak Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Son zamanların yükselen trendi: Işıl ışıl, aydınlık ve parlak ten makyajı nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!

Parlak ten görünümü, canlı, nemli ve sağlıkla ışıldayan bir cilt demek. Son zamanlarda hızla yükselen bu makyaj trendini masaya yatırmanın zamanı geldi! Solgun görünümden kurtulup cildinin daha sağlıklı, canlı, enerjik ve parlak görünmesini sağlamak için bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını ve makyaj malzemesi önerilerini bir araya getirdik. İşte parlak ten makyajı için bilmen gereken her şey!

Parlak Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Aydınlatıcı makyaj bazı

Parlak Ten Makyajı Nasıl Yapılır? Aydınlatıcı makyaj bazı

Parlak ten makyajı için ihtiyacın olan ilk şey, cildine aydınlık etki verecek ışıltılı bir makyaj bazı kullanmak. Böylece cildin içten gelen bir ışıltıya sahip olacak. Maybelline Face Studio Prime Aydınlatıcı Makyaj Bazı, ışıltılı formülüyle cilde çok doğal bir ışıltı veriyor. Bu makyaj bazını fondöten adımından önce tüm cildine uygulayarak parlak ten makyajının ilk adımını atabilirsin.

Nemli bitişli fondöten

Nemli bitişli fondöten

Parlak ten makyajının diğer bir önemli noktası ise nemli bitişli fondötenleri tercih etmek. Ciltte ışıltılı, aydınlık ve canlı bir etki istediğimiz için, parlak ten için nemlendirme özelliği olan, cildi matlaştırmayan fondötenleri kullanmalısın. Bunun için de Maybelline Affinitone Fondöten’den daha iyisi olamaz. Formülündeki E vitamini, argan yağı ve doğal tonlu pigmentlerle cilde kusursuz bir görünüm veriyor. Maske etkisi yaratmadan cildin nemli ve doğal görünmesini sağladığı için, parlak ten makyajları için Affinitone fondöten favorimiz.

Likit aydınlatıcılarla parla

Likit aydınlatıcılarla parla

Parlak ten makyajlarında kullanmayı sevdiğimiz likit aydınlatıcılar, bu adıma kadar yarattığımız doğal ışıltıyı desteklemek için birebir. Nemli bitişli fondötenin üzerine toz aydınlatıcı uygulamak yerine likit aydınlatıcılarla çok daha doğal bir etki elde edebilirsin. Maybelline Master Strobing Liquid Likit Aydınlatıcı, inci yansıması sayesinde hem çok güçlü hem de doğal bir ışıltı veriyor. Hatta eğer elinde nemli bitişli bir fondöten yoksa parlak bir etki elde etmek için bu aydınlatıcıyı fondöteninin içine de karıştırabilirsin.

Parlak göz makyajı

Parlak göz makyajı

Parlak ten makyajını bir sonraki seviyeye taşımak için göz makyajında da metalik bitişli krem farları tercih edebilirsin. Doğal metalik tonlu bir krem far ile tek renkli göz makyajı yaparak, cildindeki parlaklığı tamamlayabilirsin. Bunun için önerimiz ise, ışıltılı bitişi, krem formülü ve 24 saate varan kalıcılığı ile Maybelline Color Tattoo krem farlardan 150 Socialite rengini deneyebilirsin.

Parlak ve kalıcı ruj

Parlak ve kalıcı ruj

Parlak makyajın olmazsa olmazı: Parlak dudaklar! Lip glossları her ne kadar çok sevsek de, kalıcılıkları çok fazla olmadığı için tazelemek zorundayız. Şimdi sana parlak makyajında yeni bir çığır açacak, kalıcı parlak bir rujdan bahsetmek istiyoruz: Maybelline Vinyl Ink kalıcı likit rujlar! Yeme, içme ve bulaşmaya dayanıklı bu parlak rujlar, lip gloss parlaklığını ve likit mat rujların yoğun renk verme özelliğini bir araya getiriyor. Üstelik renk seçenekleri de dayanılmaz!

Parlak bitişli makyaj spreyi

Parlak bitişli makyaj spreyi

Gelelim son adıma: Cildinde ışıltılı ve parlak bir bitiş elde etmek, aynı zamanda da bu görünümü gün boyu bozulmadan korumak için parlak bitişli bir makyaj spreyi kullanabilirsin. Maybelline Glass Sprey, cilde verdiği ışıltılı ve parlak bitiş ile çok işine yarayacak. Cilde anında nemli bir görünüm verdiği gibi gün boyu kalıcılığını da koruyor.

Cildinin parlaklığını nasıl koruyabilirsin?

Cildinin parlaklığını nasıl koruyabilirsin?

Harika bir ten makyajı yaptın ama makyajını çıkardığında solgun bir cilt görünümüyle mi karşılaşıyorsun? Aslında bu hepimizin sorunu, özellikle makyajımızı çıkardıktan sonra aynada gördüğümüz solgun görünümü gidermek için harika bir önerimiz var. Garnier Micellar Gül Suyu Kusursuz Makyaj Temizleme & Işıltı, gül suyu ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde makyajını tek adımda temizlerken aynı zamanda cilde ışıltılı bir görünüm veriyor. Eğer solgun görünen bir cilde sahipsen, makyajını çıkardıktan sonra bile parlak bir cilde sahip olmak için Garnier Micellar Gül Suyu’nu mutlaka denemeni öneririz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler