loader

Parlak ve Aydınlık Bahar Makyajının Sırları

Favoriye Ekle

Bahar mevsimi demek bizim için parlak ve aydınlık makyaj demek! Artık kış aylarına yakışan mat makyaj görünümlerini bir kenara bırakabilirsin. Bahar ve yaz aylarında en çok pratik fresh makyaj görünümlerini seviyoruz.

Parlak makyaj cildini daha kusursuz gösterdiği için bir anda çevrenden çok dikkat çekebilirsin. Arkadaşlarından gelecek olan iltifatlara şimdiden hazırlansan iyi edersin:) Cildini anında daha kusursuz gösteren, cildi yağlandırmadan daha parlak görünmesini sağlayan makyaj tekniklerini aşağıda bulabilirsin.

Renkli nemlendirici kullan

L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici

Bahar aylarında cildinin daha fresh görünmesini istiyorsan renkli nemlendiricilerle tanışmalısın. Renkli nemlendiriciler, cilt kusurlarını gizlerken aynı zamanda cildine daha aydınlık ve parlak bir bitiş sağlıyor. En çok sevdiğimiz renkli nemlendiricilerden biri olan L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici, su bazlı formülüyle cildinde ıslak bir görünüm yaratır, sanki nemlendiricini yeni uygulamış gibi taptaze bir etki sağlar.

Loreal renkli nemlendiricinin formülündeki aloe, zencefil ve güvercin ağacı özleri, cildinin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor ve bahar aylarında seni kuru bir cilde terk etmiyor! Bahar sıcaklarına karşı önlem almak isteyenler Skin Paradise renkli nemlendiricinin formülündeki SPF 20 UV korumasını çok sevecekler. Gün içinde cildini kusursuz gösterirken aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden korunmak istiyorsan Loreal Skin Paradise nemlendiriciden daha iyi bir makyaj malzemesi düşünemiyoruz.

Editörün önerisi: Renkli nemlendiricine ekstra parlaklık kazandırmak istersen nemlendiricini birkaç damla L'Oreal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı ile karıştırabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Cildini nasıl daha aydınlık gösterebilirsin?

Cildini nasıl daha aydınlık gösterebilirsin?

Ten makyajını daha aydınlık göstermek istiyorsan bahar aylarına yakışacak bir kapatıcıya ihtiyacın var. Daha aydınlık bir görünüm için, kapatıcını kış renginden bir ton daha açık alabilirsin.

Bahar makyajında biz en çok L'Oreal Paris Infaillible Kapatıcı'yı kullanıyoruz. Tüm yüze uygulanabilir olan bu kapatıcı, yüksek örtücülük sağlarken ciltte incecik ve hafif bir his bırakıyor. Loreal More Than Concealer, 24 saat boyunca ciltte yağlanma yapmadan kalabiliyor, bu da uzun bahar günlerinde cildimizin her daim kusursuz görünmesini sağlıyor. Kapatıcıyı sadece cilt kusurlarını gizlemek için değil, yüzümüzde belirginleştirmek istediğimiz noktalara da uyguluyoruz. Burun üzerine, elmacık kemiğinin altına, çene ucuna ve dudak üzerine hafifçe Loreal kapatıcını sürerek ideal bahar aydınlığına kavuşabilirsin.

Göz makyajına bahar dokunuşu

Göz makyajına bahar dokunuşu

Bahar makyajında kirpiklerinin XXL görünmesini ister misin? Kim istemez ki! L'Oreal Paris False Lash Bambi Oversized Maskara, kirpiklerine ceylan etkisi kazandırır ve kirpiklerine ultra lifting yapar. Bambi Oversized maskara, esnek fırçası sayesinde her bir kirpiğini yakalıyor ve kökten uca kaldırma etkisi sağlıyor. Bambi maskaranın en sevdiğimiz özelliği ise kat kat sürmene rağmen topaklanma yapmaması! Böylece kirpiklerde istediğimiz kadar hacim elde edebiliyoruz.

Aydınlık ve parlak bahar makyajı için far kullanmak yerine göz makyajında yok gibi görünüm stilini tercih etmelisin. Göz pınarlarına hafifçe aydınlatıcı sürerek fresh görünüm yakalayacaksın. L'Oreal Paris Glow Mon Amour Melon Dollar Baby Likit Aydınlatıcını far fırçasına al ve göz pınarlarına tampon hareketlerle yay. Eğer gözlerini daha belirgin bir hale getirmek istersen likit aydınlatıcını tüm göz kapağına yaymanda bir sakınca yok!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Ten makyajını bahara uygun renklendir

Ten makyajını bahara uygun renklendir

Bahar makyajında yüzünü daha bronz ve hafif kontürlü göstermek istiyorsan bronzer pudralarla tanışmalısın. L'Oreal Paris Bronze Please! Bronzlaştırıcı Mat Pudra 03 Amalfi Medio hem kontür yapmak hem de yüzünü bronz göstermek için ideal! Bahar aylarında, bronz makyaj sabırsızlığı yaşıyorsan en doğal bronzerlardan biri olan Loreal Bronzer'ı makyaj rutinine şimdiden ekleyebilirsin.

Bahar makyajına bronz tonlarındaki aydınlatıcıları çok yakıştırıyoruz. Şimdiden yaz bronzluğunu cildine taşımak için L'Oreal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı 02 bronz tonlarındaki aydınlatıcını yüzünün yüksek yerlerine uygulamalısın. Likit aydınlatıcını uygulamanın en pratik yolu makyaj süngeri kullanmak. Dilersen ince fondöten veya kapatıcı fırçalarını da kullanarak burun üzeri, kaş altı gibi daha detay gerektiren bölgelere uygulama yapabilirsin.

Saten rujları bahar makyajına taşı

Saten rujları bahar makyajına taşı

Bahar aylarında parlak ve aydınlık makyaj yapmak istiyorsan rujunu da buna göre seçmelisin. Mat rujları şimdilik rafa kaldırabilirsin. Bahar aylarında en çok saten bitişli rujları tercih ediyoruz. Yoğun renk veren ve gün boyu parlak bitiş sağlayan saten rujlar, makyajına ekstra canlılık kazandıracak.

Bahar makyajını L'Oreal Paris Color Riche Lipstick Satin rujlardan açık kırmızı rengi 163 numaralı rujla tamamlayabilirsin. Her ten rengine çok yakışan bu kırmızı tonu, bahar makyajını daha fresh ve aydınlık gösterir. Besleyici argan yağı içeren Color Riche Lipstick Satin rujlar, gün boyu dudaklarına zengin renk verirken aynı zamanda dudaklarını besler ve kurumasına engel olur. Kremsi saten bitişiyle dudaklarını daha pürüzsüz göstermek için artık aradığın ruju buldun!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön