loader

Parlak ve Aydınlık Bahar Makyajının Sırları

Favoriye Ekle

Son zamanların yükselen trendi parlak ve aydınlık makyajlar hakkındaki sırlarımız paylaşmaya geldik!

Bahar ve yaz aylarında en çok pratik fresh makyaj görünümlerini seviyoruz. Parlak makyaj cildini daha kusursuz gösterdiği için bir anda çevrenden çok dikkat çekebilirsin. Arkadaşlarından gelecek olan iltifatlara şimdiden hazırlansan iyi edersin :) Cildini anında daha kusursuz gösteren, cildi yağlandırmadan daha parlak görünmesini sağlayan makyaj tekniklerini şimdi seninle paylaşıyoruz!

Parlak bitişli fondöten önerisi

Parlak bitişli fondöten önerisi

Cildinin ışıl ışıl, aydınlık ve daha fresh görünmesini istiyorsan sana harika bir fondöten önerimiz var: NYX Professional Makeup Born To Glow Fondöten.

Born To Glow Fondöten'in formülündeki doğal ışıltılar, E vitamini ve Jojoba, cildin doğal ışıltısını ön plana çıkarıyor. Cilt çok daha aydınlık ve parlak görünüyor. 12 saate kadar kalıcı bu fondöten, aydınlık bir ten makyajı elde etmek için ideal.,


Editörün önerisi: Ten makyajına ekstra parlaklık kazandırmak istersen fondötenine damla NYX Professional Makeup Born To Glow Likit Aydınlatıcı karıştırabilirsin. Bu sayede ışıltın metrelerce uzaktan bile dikkat çekecek!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Cildini nasıl daha aydınlık gösterebilirsin?

Cildini nasıl daha aydınlık gösterebilirsin?

Ten makyajını daha aydınlık göstermek istiyorsan cildi aydınlatan bir kapatıcıya ihtiyacın var. Bunun için biz makyajımızda Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı kullanıyoruz. Cilde aydınlık etki veren bu kapatıcı, resmen 8 saat uyumuş ve dinlenmiş görünümü elde etmemizi sağlıyor. Yenilenen formülü ile cildi 12 saate kadar nemlendiriyor, yüzün yüksek noktalarına uygulandığında da aydınlık bir etki veriyor.

Göz makyajına bahar dokunuşu

Göz makyajına bahar dokunuşu

Bahar makyajında kirpiklerinin XXL görünmesini ister misin? Kim istemez ki! L'Oreal Paris False Lash Bambi Oversized Maskara, kirpiklerine ceylan etkisi kazandırır ve kirpiklerine ultra lifting yapar. Bambi Oversized maskara, esnek fırçası sayesinde her bir kirpiğini yakalıyor ve kökten uca kaldırma etkisi sağlıyor. Bambi maskaranın en sevdiğimiz özelliği ise kat kat sürmene rağmen topaklanma yapmaması! Böylece kirpiklerde istediğimiz kadar hacim elde edebiliyoruz.

Aydınlık ve parlak bahar makyajı için far kullanmak yerine göz makyajında yok gibi görünüm stilini tercih etmelisin. Göz pınarlarına hafifçe aydınlatıcı sürerek fresh görünüm yakalayacaksın. L'Oreal Paris Glow Mon Amour Melon Dollar Baby Likit Aydınlatıcını far fırçasına al ve göz pınarlarına tampon hareketlerle yay. Eğer gözlerini daha belirgin bir hale getirmek istersen likit aydınlatıcını tüm göz kapağına yaymanda bir sakınca yok!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Ten makyajını bahara uygun renklendir

Ten makyajını bahara uygun renklendir

Bahar makyajında yüzünü daha bronz ve hafif kontürlü göstermek istiyorsan bronzer pudralarla tanışmalısın. L'Oreal Paris Bronze Please! Bronzlaştırıcı Mat Pudra 03 Amalfi Medio hem kontür yapmak hem de yüzünü bronz göstermek için ideal! Bahar aylarında, bronz makyaj sabırsızlığı yaşıyorsan en doğal bronzerlardan biri olan Loreal Bronzer'ı makyaj rutinine şimdiden ekleyebilirsin.

Bahar makyajına bronz tonlarındaki aydınlatıcıları çok yakıştırıyoruz. Şimdiden yaz bronzluğunu cildine taşımak için L'Oreal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı 02 bronz tonlarındaki aydınlatıcını yüzünün yüksek yerlerine uygulamalısın. Likit aydınlatıcını uygulamanın en pratik yolu makyaj süngeri kullanmak. Dilersen ince fondöten veya kapatıcı fırçalarını da kullanarak burun üzeri, kaş altı gibi daha detay gerektiren bölgelere uygulama yapabilirsin.

Lip Glosslar ile Parlak ve Işıltılı Dudaklar

Lip Glosslar ile Parlak ve Işıltılı Dudaklar

Parlak ve dolgun dudaklar dediğimizde aklımıza ilk olarak Maybelline Lifter Gloss Dudak Parlatıcıları geliyor. Hyaluronik asit içeren formülü ile dudakları nemlendirip lifting etkisi kazandıran, daha dolgun ve kalkık görünmelerini sağlayan bu lip glosslar son zamanların en popüler makyaj malzemelerinden. Doğal tonları, ışıltılı bitişleri ve yapışkan his bırakmayan formülleri ile Lifter Gloss'ların her rengine aşığız!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler