loader

Baharın Çekiciliği: Canlı ve Cesur Renklerle Bahar Makyajı

Favoriye Ekle

Son zamanların yükselen trendi parlak ve aydınlık makyajlar hakkındaki sırlarımızı paylaşmaya geldik!

Bahar ve yaz aylarında en çok pratik fresh makyaj görünümlerini seviyoruz. Duyar duymaz “O da ne?” diyenler için fresh makyaj ne demek hemen açıklayalım. Bu ifade aslında daha sade ve soft bir makyaj görünümünü anlatmak için kullanılıyor. Biz bu görünümün baharın taze ve canlı havasına çok yakıştığını düşünüyoruz. Eğer sen de kışın karanlığını üzerinden atmaya yardımcı olacak renkli ve ışıltılı bir bahar makyajı nasıl yapılır merak ediyorsan kaynağına geldin!

Parlak makyaj cildini daha kusursuz göstereceği için bir anda çevrende çok dikkat çekebilirsin. Arkadaşlarından gelecek “Makyajını nasıl yaptın?” sorusuna hazırlıklı olsan iyi edersin :) Cildini anında daha kusursuz gösteren, cildi yağlandırmadan daha aydınlık görünmesini sağlayan makyaj tekniklerini şimdi seninle paylaşıyoruz!


Parlak Bitişli Fondöten Önerisi

Parlak Bitişli Fondöten Önerisi

Fresh makyaj nedir yazımızın önceki bölümlerinde açıklamıştık. Bahara uygun soft ve fresh bir makyaj dendiğinde pek çok kişinin gözünde ışıltılı ve pürüzsüz görünen bir cilt canladığından eminiz. Ancak stres, hormonlar ve beslenme gibi pek çok faktör cildin görünümünün matlaşmasına neden olabiliyor. Yine de endişe etmene hiç gerek yok! Cildinin ışıl ışıl, aydınlık ve daha fresh görünmesini istiyorsan sana harika bir fondöten önerimiz varGiorgio Armani Luminous Silk Fondöten!

Bu aydınlatıcı fondöteni deneyenler Giorgio Armani Luminous Silk Fondöten yorumlarında genellikle kapatıcılık ve kalıcılık özelliklerine değiniyor. Örneğin; pek çok gelin adayı fresh gelin makyajı görünümü elde etmek için Luminous Silk fondöteni tercih edeceğini söylüyor.


Editörün önerisi: Cildindeki kusurların görünümünü azaltmak ve daha ışıltılı bir cilt görünümü yaratmak istersen fondötenden önce cildine Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer uygulayabilirsin. Bu sayede ışıltın metrelerce uzaktan bile dikkat çekecek!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Cildini Nasıl Daha Aydınlık Gösterebilirsin?

Cildini Nasıl Daha Aydınlık Gösterebilirsin?

Ten makyajını daha aydınlık göstermek istiyorsan cildi aydınlatan bir kapatıcıya ihtiyacın var. Bunun için biz makyajımızda Lancôme Teint Idôle Ultra Wear All Over Kapatıcı kullanıyoruz. 24 saate kadar kapatıcılık sağlayan Lancôme Teint Idôle'ü sen de hem günlük fresh makyaj görünümlerinde hem de özel geceler için yapacağın makyajlarda kullanabilirsin. Lancôme Teint Idôle Ultra Wear All Over aydınlık görünüm veren kapatıcıyı fresh yaz makyajı görünümleri yaratmak için fondöten olmadan tek başına da uygulayabilirsin. 

Göz Makyajına Bahar Dokunuşu

Göz Makyajına Bahar Dokunuşu

Bahar makyajında kirpiklerinin lifting yaptırmış gibi uzun kıvrık ve hacimli görünmesini ister misin? Kim istemez ki! Lancôme Lash Idôle Maskara, kirpiklerin daha uzun ve hacimli bir görünüm kazanmasını sağlıyor. 

Bu Lancôme maskara, 360° mikro kalın ve kavisli fırçası ile kirpikleri kolayca kavrıyor. Kökten uca uygulama yapmayı sağlayan Lancôme Lash Idôle Maskara’nın en sevdiğimiz özelliği ise kat kat uygulamaya rağmen topaklanma yapmaması! Böylece kirpiklerde istediğimiz kadar lifting etkisi elde edebiliyoruz.

Baharı Göz Kapaklarında da Filizlendir!

Giorgio Armani Eye Tint Liquid Eyeshadow

Aydınlık ve parlak bahar makyajı için canlı ve parlak renklerde bir göz makyajı yaratabilirsin. Bahara uygun fresh göz makyajı için bizim önerimiz: Giorgio Armani Eye Tint Liquid Eyeshadow’un “26 Copper” rengi. Işıltılı ve dikkat çekici bir şeftali tonundaki bu likit göz farını kendi aplikatörü ile göz kapağına kolayca uygulayabilirsin. Ardından bir karıştırma fırçasıyla farı tüm göz kapağına dağıtarak bakışlarını ön plana çıkarabilirsin.

Ten Makyajını Bahara Uygun Renklendir

Ten Makyajını Bahara Uygun Renklendir

Bahar makyajında yüzünü daha bronz ve hafif kontürlü göstermek istiyorsan bronzer pudralarla tanışmalısın. Yves Saint Laurent Les Sahariennes Bronzing Stones hem kontür yapmak hem de yüzünü bronz göstermek için ideal! Bahar ayları için bronz makyaj sabırsızlığı yaşıyorsan en doğal bronzer’lardan biri olan bu YSL bronzer'ı makyaj rutinine ekleyebilirsin.

Bahar makyajına bronz tonlarındaki aydınlatıcıları çok yakıştırıyoruz. Yaz bronzluğunu şimdiden cildine taşımak için Yves Saint Laurent Couture Highlighter 03 Bronze Gold aydınlatıcıyı yüzünün yüksek yerlerine uygulamalısın. Ciltte ağırlık yapmayan bu ultra ince yapılı aydınlatıcıyı kesik uçlu bir makyaj fırçasıyla kolaylıkla uygulayabilirsin. Dilersen ince fondöten veya kapatıcı fırçalarını kullanarak burun üzeri ve kaş altı gibi daha detay gerektiren bölgelere de uygulama yapabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bahar Makyajı Tonlarında Parlak ve Dikkat Çekici Dudaklar

Bahar Makyajı Tonlarında Parlak ve Dikkat Çekici Dudaklar

Bahar makyajı renklerinde dudaklar dendiğinde bizim aklımıza ilk olarak Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture The Slim rujları geliyor. Tek dokunuşla dudaklarda yoğun renk ve mat bir görünüm sağlayan YSL Rouge Pur Couture The Slim rujların “13 Original Coral” renginin fresh makyaj görünümlerine çok yakışacağını düşünüyoruz. Gerçi bu serinin tüm renklerine aşığız ama 13 Original Coral rengi çarpıcı tonuyla başımızı döndürdü diyebiliriz!


Adım adım bahar makyajı sırlarını paylaştığımız yazımızın sonuna geldik. Bahar renkleriyle fresh makyaj nasıl yapılır artık biliyorsun. Doğal güzelliğini ön plana çıkaracak bu makyaj stilini bahar ayları bitmeden mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/