loader

Parti güzellik rehberi: Yumuşak metalik gözler

Favoriye Ekle
Parti güzellik rehberi: Yumuşak metalik gözler

"Parti" ve "güzellik" kelimeleri bir araya geldiğinde ilk başta çılgın makyajlar ortaya çıkacak diye korkmuştuk. Çünkü parti deyince simler, parlak maviler, kırmızılar ve cafcaflı görünümler geliyor aklımıza.

Aslında bu renklerle de oldukça kullanılabilir stiller oluşturabilirsin ama daha da sade bir makyaj istiyorsan, metalik renkli bu hafif makyajı dene. Bu göz makyajı hem altın hem de gümüş tonlarını içeriyor. Göz çukurlarına sürülen bronz far ile kontrast oluşturulmuş. Metalik gözler, yeni yıl ruhuna girmek için iyi bir göz makyajı fikri. Gözleri tamamen gümüşe ya da altın sarısına boyamaktan daha eğlenceli.

PARLA!

Bu görünüm tamamen gözlerle alakalı. Aslında bu iyi bir haber çünkü makyajın kalanıyla uğraşman gerekmeyecek. Cildini kusursuzlaştıran BB kremini uygula. Cilt tonuna uygun tonu sürdüğüne emin ol.

IŞILDA!

Işıltılı metalik gümüş farını göz kapağına uygula. Çok fazla far sürme, çünkü bu buğulu bir göz makyajı değil. Tam tersi aydınlık bir görünüm oluşmasını istiyoruz. Farını sürerken göz çukurunu aşmamaya dikkat et. Gümüş ile kontrast oluşturması için altın ya da bronz farı, fırça yardımıyla ya da yüzük parmağınla tek kat halinde hafifçe göz kapağına uygula. Eğer biraz daha yumuşatmak istiyorsan fırçayla renkleri iyice birbirine karıştırabilirsin. Gözlerini belirginleştirmek için iki kat maskara uygula. Eyeliner sürme çünkü bu bakışlarının sert görünmesine yol açabilir.

Daha az dikkat çeken metalik makyaj mümkün mü? Kim bilir? Tadını çıkar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön