loader

Parti makyajı: Gecenin yıldızı olman için makyaj sırları!

Favoriye Ekle

Parti makyajına dair bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını anlatıyoruz!

Parti makyajı dendiğinde akla ilk gelen ışıltılı ve iddialı makyajları nasıl kolayca yapabileceğini öğrenmek ister misin? Bol ışıltılı, renkli, dikkat çekici ama bir o kadar da kalıcı parti makyajı yapmak aslında hiç zor değil. Önemli olan doğru makyaj malzemelerini seçmek ve sana önereceğimiz kalıcı parti makyajı tüyolarına kulak vermek!

Partiye uygun kalıcı ten makyajı

Partiye uygun kalıcı ten makyajı

Parti makyajının tıpkı eğlence gibi durdurulamaz olmasını istiyorsan, kalıcı ve her duruma dayanıklı bir fondöten tercih etmelisin. Bütün gece eğleneceğini, dans edeceğini düşünürsek, suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı bir fondöten işini kolaylaştıracak.

NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Fondöten, 24 saate kadar kalıcılık sağlayan, bulaşma, akma ve dağılma yapmayan, vegan formülüyle parti makyajlarının vazgeçilmez fondöteni.

Mat ve porselen bir bitiş sağlayan bu fondöten, ciltteki tüm kusurları tek seferde gizleyecek kadar etkili. Bu yüzden partide eğlenirken, ten makyajının bozulmayacağına emin olabilirsin!

Göz altındaki morlukları gizlemek ve cildine aydınlık bir etki vermek için de Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı kullanabilirsin. Sünger aplikatörlü bu kapatıcı, ince dokusu sayesinde ciltte çok kolay dağılıyor ve uzun saatler boyu da etkisini kaybetmiyor.

Işıltılı ve parlak parti göz makyajı

Işıltılı ve parlak parti göz makyajı

Parti göz makyajı deyince aklımıza canlı renklerde, metalik ve ışıltılı göz makyajları geliyor. Parti ışıklarının altında parlayan metalik farlar, gerçekten de büyüleyici bir etki yaratıyor.

Parti makyajında metalik bir göz makyajı yapmak istersen, YSL Beauty Sequin Crush tekli farları kullanabilirsin. Parıltılı bitişli bu tekli göz farları, o kadar yüksek bir pigmentasyona sahip ki, tek sürüşte yoğun renk etkisi elde ederek gözlerini patlatabilirsin. Altın, mor, turuncu gibi canlı renkleri seçebileceğin gibi, kahverengi veya siyah metalik renklerle de koyu ve çekici bir göz makyajı da yapabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Parti makyajında akmayan maskara

Parti makyajında akmayan maskara

Parti makyajında ten makyajının kalıcılığı kadar, maskaranın kalıcılığı da son derece önemli. Keyfince dans ederken akan bir maskaranın gazabına uğramayı hiçbirimiz istemeyiz. Bu yüzden parti makyajında mutlaka suya dayanıklı maskara kullanmalısın.

Gözlerine kocaman ceylan göz etkisi verecek, aynı zamanda da suya dayanıklı Maybelline Sky High Suya Dayanıklı Maskara, en eğlenceli partilere bile dayanıklı. Kirpiklere limitsiz uzunluk ve hacim veren bu maskaranın suya dayanıklı formülü sayesinde, gönlünce dans ettiğin süre boyunca akmayacak ve seni yarı yolda bırakmayacak.

Kalıcı dudak makyajı

Kalıcı dudak makyajı

Parti boyunca sürekli rujumuzu kontrol etmeyi, tazelemeyi ve bulaşıp bulaşmadığını dert etmeyi hangimiz isteriz? İşte böyle durumlarda likit mat rujlar en büyük kurtarıcılarımız. Özellikle parti makyajında koyu renkler kullanmayı tercih ediyorsan, kalıcı bir likit mat ruj işini kolaylaştıracak.

Maybelline Matte Ink likit mat rujlar, süper mat bitişleri ve süper kalıcı formülleriyle resmen parti makyajlarının yıldızı! Yemek yemek, bir şeyler içmek asla bu rujların önünde engel değil. Asla bulaşmıyorlar, tazeleme gerektirmiyorlar. Eğer sen de bizim gibi parti makyajında kalıcı ve kırmızı bir ruj kullanmayı seviyorsan, Matte Ink 20 Pioneer rengini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.

Parti makyajının son adımı: Makyaj sabitleme spreyi

Parti makyajının son adımı: Makyaj sabitleme spreyi

Parti makyajının son adımını asla atlamamalısın: Makyaj sabitleme spreyi! Tüm ürünleri uyguladıktan sonra makyajını yüzüne sabitlemek ve gece boyunca bozulmadan kalmasını sağlamak için Maybelline Lasting Fix Sprey'i kullanabilirsin.

Makyajın kalıcılığını 16 saate kadar artıran bu makyaj sabitleme spreyi, mat bir bitiş veriyor. Yani dilediğin gibi dans et, eğlen, zıpla makyajının bozulmayacağına ve parlama yapmayacağına emin olabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/