loader

Parti sonrası kürü: 3 adımda toparlanma rehberi

Favoriye Ekle

Sen de gece gezmelerinin ertesi günü darmadağınık olmaktan mı şikayetçisin? Vereceğimiz ipuçları sayesinde artık parti sabahlarında daha güzel görünebileceksin!

Birinci adım:

Çoğumuz parti sonrasında eve alkollü döndüğümüzden, makyajımızı temizlemek zor gelir. Dolayısıyla sabah kalkınca, ilk iş makyajı özenle temizlemek gerekir. Sonrasında bir peeling uygulamak ciltteki kiri arındırmaya yardımcı olur. Peeling sonrasında rutin temizleyicinle yüzünü yıka ve tamamdır!

İkinci adım:

Parti sonrası karşına çıkan 4 problem; kızarıklık, göz altı morlukları, kurumuş bir cilt ve kanlanmış gözler! Bunların hepsiyle ufak adımlarla baş edebilirsin. Öncelikle temizlediğin ve nemlendirdiğin cildine BB krem uygula. Gözlerine göz damlası damlatarak kızarıklığı azalt. Aydınlatıcıyı göz altı kemiği boyunca uygula ve morlukları kapat. Son olarak alt kirpik diplerinin iç kısmına beyaz göz kalemi sürerek bakışlarını aydınlat.

İpucu: Yüzüne soğuk kompres yapmak kızarıklık ve şişliği alacaktır.

Üçüncü adım:

Gözlerindeki kızarıklığı daha az farkedilir hale getirmek için, üst kirpik dibine lacivert göz kalemi uygula ve iki kat siyah maskara sür. Lacivert kırmızıya kontrast bir renk olduğu için kızarıklıklar farkedilmeyecektir.

Dördüncü adım:

Dinlenmiş izlenimi yaratmak için mercan-nar çiçeği tonlarında bir ruju dudaklarına uygula.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön