loader

Pastel Tonlarda Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Baharın gelmesiyle birlikte kışlık tonları bir kenara ayırdık ve pastel tonlarda bir bahar makyajı yaptık, adım adım tüm ipuçlarını paylaşıyoruz!

“Bahar” dendiğinde aklımızda yeni açan çiçekler, güneş ve pastel tonlar canlanıyor! En son makyaj trendlerinden ilham alarak yaptığımız bahar makyajında tam hayallerimize uygun tonlar var. Canlı pembeler, aydınlık ve parlak görünüm, canlı dudaklar! Doğal ten makyajı ve renkli görünümleri bahar aylarına çok yakıştırıyoruz. En sevdiğimiz makyaj malzemelerini kullanarak adım adım bahar makyajı yapıyoruz. Makyaj.com editörlerinin favori bahar makyaj modelini öğrenmek için seni de makalenin devamına bekliyoruz.

Bahar için aydınlık ve doğal ten makyajı

Bahar için aydınlık ve doğal ten makyajı

Baharın en popüler makyaj trendlerinin başında da aydınlık ten makyajları geliyor. Ten makyajının kalıcılığı ve tere, transfere karşı dayanıklı olması da çok önemli!

Fondöten olarak gün boyu rahat bir kullanım sağlayan, doğal bitişli Maybelline New York Super Stay Active Wear fondöten kullanıyoruz. Bu fondöten ciltteki tüm kusurları gizlerken, doğal-mat bir görünüm veriyor. Gün boyu ciltte kalıcı olması ve gün içinde akma, bulaşma yapmayan Maybelline fondöten, bahar makyajı için ideal! Fondöteni nemli fondöten süngeriyle uyguluyoruz, anında kusursuz ve doğal bir görüntüye kavuşmuş oluyoruz.

Pastel Tonlarda Göz Makyajı

Pastel Tonlarda Göz Makyajı

Gelelim bahar makyajımızın en eğlenceli kısmına: Pastel tonlardaki göz makyajımız için klasik farlar yerine krem allık kullanacağız! Evet, yanlış okumadın. Maybelline New York Cheek Heat allıkları biz sadece yanağımıza değil, gözlerimize de uyguluyoruz.

Kremsi yapıdaki Cheek Heat Allık, göz kapağına yoğun renk veriyor ve toz farlara göre daha canlı görünüyor. Pastel tonlarındaki bahar makyajına da bu yakışır! Cheek Heat allıklardan 20 numaralı Rose Flash rengi tam bahar göz makyajına göre. Bu rengi önce parmaklarımızla göz kapağımızın tam ortasına uyguluyoruz, daha sonra far fırçasıyla gözlerin dış köşelerine doğru yayıyoruz. Bahar makyajında biz tek renk far görünümünü çok seviyoruz. Sen daha iddialı görünümler yaratmak istersen pastel göz makyajına 30 Coral Ember şeftali allığı da ekleyebilirsin.

Kirpik Liftingi Etkisi!

Göz makyajında bu kadar soft ve pastel tonlar kullandığımız için, bakışların tüm etkisini kirpiklerle yansıtmamız gerek. Bunun için Maybelline New York Falsies Lash Lift Ultra Siyah maskaradan daha iyisi olamaz. Tek seferde kirpiklere takma kirpik etkisi veren bu maskarayı uygular uygulamaz göz makyajımız bir anda başka bir havaya bürünüyor ve belirginleşiyor. Kirpikleri anında kaldıran ve gözlerin daha açık, belirgin görünmesini sağlayan bu maskarayı bahar makyajında mutlaka denemelisin.

Kaşlarını yukarı sabitle

Kaşlarını yukarı sabitle

Bahar makyajında yüzünü daha dinamik ve enerjik göstermek için kaş makyajını es geçmemelisin. Kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmak için Maybelline New York Tattoo Brow 36H kaş kalemini kullanabilirsin. 36 saat boyunca tere ve suya dayanıklı olan bu kaş kalemi, kaşlarında doğal bir görünüm bırakıyor. Kaş kalemini sabitlemene gerek kalmadan gün boyu bulaşma yapmıyor ve etkisini kaybetmiyor. Kaş kalemiyle kaşlarını aşağıdan yukarı doğru doldur ve kaşlarını belirginleştir.

Pastel bahar makyajına naturel bir görünüm eklemek için kaşlarını şeffaf kaş maskarası ile sabitlemeni öneririz. Maybelline New York Brow Fast Sculpt Brow Gel ile kaşlarını yukarı doğru tarayarak gün boyu kalıcılık sağlayabilirsin. Kaşlarındaki yukarı doğru taranmış görünüm, yüzünü daha enerjik gösterir, kaşlarındaki düşük görünümü ortadan kaldırır.

Yüzüne çil yapmaya ne dersin?

Yüzüne çil yapmaya ne dersin?

En son makyaj trendlerine baktığımızda yüzde sahte çiller dikkatimizi çekiyor. Tabii ki hiç sahte görünmüyorlar ama bizim gibi makyaj guruları tek bakışta makyajla yapılan çilleri tespit edebilir! Yüzüne doğal görünen çil yapmak için göz kalemi, dudak kalemi gibi makyaj malzemelerinden uzak dur. Bize göre en iyisi kaş kalemi kullanmak! Soğuk alt tonlu Maybelline New York Tattoo Brow 36H kaş kalemini al ve burun kenarlarına pıt pıt şeklinde noktalar yap. Sahte çilinin doğal görünmesi için bu noktaları makyaj fırçasıyla biraz dağıtmalı ve keskin görünümünü azaltmalısın.

Bahara uygun allık ve bronzer ikilisi

Bahara uygun allık ve bronzer ikilisi

Yanaklardaki pembe allığı biraz daha arttırıp göz makyajı ile yarışır hale getirmek için Maybelline New York Cheek Heat Krem Allığı kullanıyoruz. Krem allığın daha belirgin görünmesi ve yüzde daha fresh görünmesi için yanaklarımıza Draping tekniği ile uyguluyoruz. Allığını biraz taşırmak ve elmacık kemiklerine doğru dağıtmak bahar makyajı için serbest!

Bahar aylarında henüz bronzlaşmadığını düşünerek bu makyaj stiline bronzer de eklemek istedik. Maybelline New York City Bronzer'ın doğal bitişinden faydalanarak yanaklarımıza biraz bronzluk ekliyoruz. Doğal kontür görünümü yapmak için de bronzerı çene kemeğine ve biraz da elmacık kemiklerine sürebilirsin.

Dolgun ve Parlak Dudaklar

Çiçeksi ve Parlak Dudaklar

Bu bahar parlak dudak makyajları son derece moda! Maybelline New York Lifter Gloss Petal no: 5 pembe alt tonlu parlatıcı tam da bu trend için birebir! Dudaklara doğal bir parlaklık verirken hafif bir şekilde de renklendiren bu pembe parlatıcı gerçekten bir harika. Maybelline parlatıcıyı uyguladıktan sonra dudaklarının daha belirgin, dolgun ve kalkık göründüğünü fark edebilirsin. Formülündeki Hyaluronik asit sayesinde dudakları nemlendiren Lifter Gloss parlatıcılar, dudakları nemlendirirken daha kalkık görünmesini sağlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/