loader

Pastel tonlarını göz makyajında nasıl kullanmalı?

Favoriye Ekle

Eğer pastel tonlarını yalnızca lise yıllarında kullanmak gerektiğini düşünüyorsan, yanılıyorsun. Pastel tonları uzun zamandır oldukça moda ve en mütevazı stillerden en iddialılarına herkes için kendine uygun bir ton bulmak mümkün. Nasıl mı? İşte rehberimiz!

1. Baz kullan

Pastellerin kendilerini göstermeleri için kendilerine has yöntemleri var. Pasteller daha açık renk tonları olduğundan, direkt olarak cildine uyguladığında, pigmentler kendilerini göstermeyecek. Göz kapaklarına her zaman baz yaratmak için beyaz göz farı uygulamalısın.

2. Belirginlik yarat

Göz makyajının amacı gözleri belirginleştirmektir. İki farklı ton kullan ve iyice dağıt. Koyu göz farını göz kapaklarının ortalarından alt kirpik çizgine doğru uygulayarak gözlerine boyut kazandır. Daha grafik bir göz makyajı için, kalın bir eyeliner çizgisi ile gözlerini çerçeveleyebilirsin, kirpiklerinin iç kısımlarını da unutma!

3. Tamamla

Makyajının geri kalan kısmı göz makyajınla uyum yakalamalı. Allık ve bronzer uygulamasını es geç bunun yerine aydınlatıcı uygulamayı dene. Elmacık kemiklerine bir parça aydınlatıcı uyguladıktan sonra renkli bir dudak koruyucusunu dudaklarına sürerek pastel makyajını tamamla.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön