loader

Pedikür dosyası: Ayaklar sandaletlere hazır!

Favoriye Ekle
Pedikür dosyası: Ayaklar sandaletlere hazır!

Geri adım atmak yok: Kapalı ayakkabılara ve çoraplara çoktan elveda dedik! Ama sezonun trendi sandaletlerimizi giymeden önce yapmamız gereken son bir dokunuş var...

Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde kıyafetlerimizi de hava durumuna adapte ettik! Tiril tiril elbiselerimize ise kapalı ayakkabılar hiç yakışmıyor doğrusu! Trend sandaletlerimizi giymek için can atıyoruz ancak öncesinde ayaklarımızı sandaletler için hazırlamamız gerek!

Eminiz ki tüm kış ayaklarını nemlendirmek aklına dahi gelmedi, ama endişelenme. Yapman gereken tek şey ayaklarını ölü deriden arındırmak, kütikülleri yumuşatmak ve nem desteği sağlayarak onların daha güzel görünmelerini sağlamak!

İş başına!

Eğer zamanın yoksa veya bir manikür salonuna gitmek istemiyorsan, iş başa düşüyor demektir. Güzel bir ayak bakımı için manikürist olmana gerek de yok zaten!

Aşağıda işini kolaylaştıracak pedikür rehberimizle, güzel görünen ayaklar için yalnızca birkaç dakikaya ihtiyacın var. Sonrasında ise en sevdiğin sandaletlerini giyip sıcak havaların keyfini çıkarmaya başlayabilirsin.

Saniyeler içinde yumuşacık topuklar

Topuklarını yumuşatmak için, ayaklarını ılık ve limonlu suda bekleterek derinin yumuşamasını sağla. Dilersen peeling etkisi için bu suya şeker de ekleyebilirsin. Ardından ponza taşın veya topuk törpün yardımıyla ayaklarını ölü deriden arındır.

 

null

Nemlendirmeyi unutma!

Ayaklarının da en az yüzün kadar nem desteğine ihtiyacı var. Ne yapmalı? Her banyodan sonra ve her gece uyumadan sonra ayaklarına yoğun nemlendirici bir kremle bakım yapmalısın. Ayaklarını kremle ve ardından pamuk çoraplarını giyerek ayaklarının nemi iyice emmesini sağla. İşte bu kadar!

Uzun süreli bir pedikür...

Artık bakımlı ve yumuşacık ayaklara sahip olduğuna göre sıra trendleri ayaklarına taşımakta. Sezonun trend renklerini veya vazgeçemediğin klasik tonları tırnaklarına taşımak için oje uygulamasına başla. Ojeni uygulamdan önce bir baz kat kullanırsan tırnaklarının renklenmesini önleyecek ve ojenin daha da kalıcı olmasını sağlayacaksın. Oje uygulamasının ardından top coat'unu uygulayarak ojenin kalıcılığını garantile!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön