loader

Pedikürünü kendin yap: Evde pedikürün 5 sırrı

Favoriye Ekle
Pedikürünü kendin yap: Evde pedikürün 5 sırrı_1

Sandalet ve flip-flop sezonu açıldı. Kış boyu botlarla, çizmelerle sakladığın ayaklarını sergilemenin zamanı geldi. Peki, tüm kışı kapalı ortamda geçiren ayakların ne durumda? O en sevdiğin gladyatör sandaletlerini giymeden önce evde de yapabileceğin pedikürle, ayaklarını sergilemekten korkmana gerek yok! Hem kuaför masrafı çıkarmadan, bütçene de katkı sağlamış olursun.

Kusursuz pedikürü sen de yapabilirsin!

Ilık suyla yumuşat

İşe ilk önce, varsa eğer, ojelerini temizlemekle başlayabilirsin. Ardından sıcak suyun içine bir miktar saç bakım kremini dök (saç bakım kremi ayaklarının daha yumuşak olmasını sağlar). Yaklaşık 10 dakika, ayaklarını bu suda beklet. Tırnak çevrendeki kütiküller ve sertleşmiş derin tamamen yumuşayacaktır.

Komple temizlik

Kütikül çubuğunla, tırnağının etrafındaki kütikülleri, içe doğru ittir.

Şekillendir

Çıt çıt tırnak makası yardımıyla, düz şekilde ayak tırnaklarını kes. Tırnağının beyaz uç kısmını çok fazla kesmemeye özen göster. Sonrasında, törpü kullanarak, tırnağının dış kenarlarını yuvarlak şekilde törpüle.

Yumuşacık ayaklar

Nasırlaşmış derilerin için; ponza taşından yardım alarak, peeling yapmaya başla. Canının yanmaması için, çok fazla baskı uygulayarak ovmamaya dikkat etmelisin. Ayağının, derinin kalın olduğu her noktasına uygulayabilirsin. Ardından ılık suyla durulayıp, nemlendirici krem uygula.

Renklendir

Şimdi, geldik pedikürün en eğlenceli kısmına; tırnaklarını renklendirmeye! Ama oje sürmeden önce, tırnak yüzeyinin pürüzsüz olması için, base coat sürmelisin. Sonra, fırçayı ojeye batırıp, fazlalığı şişenin kenarına sürüp, fırçayı tırnağının ortasına, kütikül çizgisine kadar yerleştir ve yukarı doğru çek. Kenardaki kısımlar için de aynı işlemi uygula. Tüm tırnaklarına uygulayınca uzun süreli ve parlak olması için top coatunu uygula.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön