loader

Pelin Dindar ile Romantik Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Sen de benim gibi romantik makyaj görünümlerini seviyorsan doğru yerdesin! Sıcak tonlu çarpıcı romantik makyajımın sırlarını açıklıyorum. Instagram'da sürekli gördüğünüz ışıl ışıl romantik makyajların nasıl yapıldığını merak ediyorsan seni aşağıdaki videoya doğru alalım. Romantik makyajı ister yılbaşı gecesi, istersen de özel gecelerde kullanabilirsin. 

Gün batımı tonlarında göz makyajı

via GIPHY

Romantik göz makyajımın gün boyu kalıcı olmasını istediğim için far bazıyla göz makyajıma başlıyorum. Far bazı kullanarak hem göz makyajına pürüzsüz bir baz oluşturabilir, hem de farının gün boyu yerinden kıpırdamadan kusursuz görünmesini sağlayabilirsin. Urban Decay Primer Potion Far Bazı'nı göz kapağımın tamamına parmağımla uygluyorum.

Daha sonra son günlerde elimden düşürmediğim Urban Decay Naked Heat Far Paleti'ni alıyorum. İlk olarak sütlü kahve rengini gözümün katlanma bölgesine uygulayarak gözlerime boyut kazandırıyorum. Daha sonra gül kurusu rengini göz kapaklarımın üzerine sürüp temiz bir far fırçasıyla her iki rengi dağıtıyorum. Dumanlı göz makyajı yaparken keskin bir görünüm istemiyorsan sen de arada bir temiz bir far fırçasıyla göz kapağındaki renkleri karıştırmalısın. Göz kapağıma derinlik katmak için gözümün dış köşelerine bordo rengini uyguluyorum ve iyice dağıtıyorum. İşte bu kadar!

Hacimli kirpikler

via GIPHY

Göz makyajının gizli kahramanı bana göre maskaradır. Urban Decay Perversion Maskara ile kirpkilerime hem uzunluk hem de hacim sağlıyorum. Maskaramı kirpiklerimin altından uçlarına doğru, fırçayı döndürerek uyguluyorum. Böylece maskara kirpiklerimin arasına eşit bir şekilde girerek yoğun bir hacim sağlıyor. 

Editörün önerisi: Gece makyajında maskaranı iki kat uygulayarak takma kirpik etkisi yakalayabilirsin. Urban Decay'in maskaralarından çok memnunum, bu görünüm için perversion seçtim ancak daha da iddialı makyajlar için Troublemaker maskarayı tercih edebilirsin!

Işıltılı ten makyajı

via GIPHY

Romantik makyajın olmazsa olmazı bana göre ışıltılı ve doğal bir ten makyajıdır. 2018 makyaj trendlerinde de ön plana çıkan ışıl ışıl bir ten için Urban Decay Naked Skin Likit Fondöteni'ni kullanıyorum. Fondöteni uygularken daha doğal bir sonuç almak için makyaj süngerini tercih ediyorum. Eğer ıslak bitişli ten makyajlarını seviyorsan makyaj süngerini ıslattıktan sonra kullanmanı öneriyorum.

Fondötemi uyguladıktan sonra göz altıma kapatıcı uyguluyorum. Urban Decay Naked Skin Concealer sayesinde göz altı morluklarımdan tek adımda gizleyebiliyorum. Ten rengim açık olduğu için ben Fair-Neutral rengini tercih ediyorum.

Ufak bir makyaj önerisi; Kapatıcını her zaman fondötenden sonra uygulamalısın. Böylece daha doğal bir sonuç yakalayacaksın. 

Yüzünü boyutlandır & renklendir

via GIPHY

Romantik makyajda doğal bir kontür uygulaması tercih ediyorum. Böylece hem yüz hatlarımı belirginleştiriyor, aynı zamanda da doğal bir ten görünümü yaratıyorum. Bunun için Urban Decay Basquiat Aydınlatıcı ve Bronzer Paleti'ni sana da şiddetle öneriyorum. Paletin içindeki bronzerla elmacık kemiklerimin altına kontür yapıyorum. Bunun içince orta kalınlıkta bir kontür fırçası kullanmalısın. 

Romantik bir görünüm için pembe allığı atlamamalısın. Aynı paletin içindeki pembe allıkla da yanaklarımı renklendiriyorum. Güldüğümde ortaya çıkan elmacık kemiklerimin üzerine pembe allığı uyguluyorum ve iyice dağıtıyorum.

Aydınlatıcısız asla!

via GIPHY

Aydınlatıcı olmadan romantik bir makyaj düşünemiyorum. Son zamanlardaki favorim olan Urban Decay Naked Illiminated Fireball aydınlatıcısını burnumun ve elmacık kemiklerimin üzerine uyguluyorum. Göz makyajımdaki ışıltıyla yarışmayacak, şeftali tonunda doğal bir aydınlık için bu ürünü seçtim.

Editörün önerisi: Dudaklarını daha dolgun göstermek için aydınlatıcını dudak üzerine de uygulayabilirsin. 

Romantik dudaklar

via GIPHY

Romantik makyaj denildiğinde benim aklıma pembe-şeftali alt tonlu parlak dudaklar geliyor. Tam hayalimdeki romantik ruju buldum diyebilirim! Urban Decay Vice Likit Trivial ruju sayesinde dudaklarımda hem dolgun hem de romantik bir görünüm yakalayabiliyorum. Rujumu dikkatlice sürüyorum ve romantik makyajım bitti bile!

Benim romantik makyajım bu şekilde! Daha fazla makyaj önerisinden ilham almak istersen makyaj.com'un YouTube sayfasına göz atabilirsin.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön