loader

Pelin Dindar ile Strobing Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Pelin Dindar ile Strobing Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj dünyasını kasıp kavuran strobing tekniğine dair bütün bildiklerimi seninle paylaşmaya geldim! Islak ten makyajı olarak da bilinen strobing makyajı, 2017 makyaj trendlerinin başında geliyor, hatta 2018 yılında bol bol göreceğimize eminim. İtiraf edeyim, benim de en sevdiğim makyaj trendlerinden biri strobing makyajı. Cildi ışıl ışıl ve sağlıklı gösteren bu makyaj tekniğine şimdi yakından bakalım. Doğru strobing uygulamasının nasıl yapıldığını öğrenmek ve hangi ürünleri kullandığımı görmek için seni makyaj videomu izlemeye davet ediyorum!  

Strobing tekniği yüzün hangi bölgelerine uygulanır?

Strobing tekniği ile ilgili en çok sorulan soruların başında 'aydınlatıcı nereye sürülür?' geliyor. Aydınlatıcıyı her zaman yüzünün yüksek yerlerine uygulamalısın. Böylece bu bölgeri aydınlatarak ön plana çıkmalarını sağlayabilirsin. Daha parlak ve kremsi bir görünüm sağlamak için ben NYX Professional Makeup Away We Glow Liquid Highlighter Moon Glow rengini kullanıyorum. Cildimle anında bütünleşen ve gün boyu ışıl ışıl parlayan bu ayınlatıcıyı mutlaka sen de denemelisin. 

  • Aydınlatıcını elmacık kemiklerinin üzerinden başlayarak kaşlarına doğru C harfi şeklinde uygula ve parmaklarınla dağıt. 
  • Burun kemiğinin tam üzerine ve ucuna da aydınlatıcını sür ve doğal görünmesi için parmağınla dağıt.
  • Dilersen çene ucuna da hafifçe aydınlatıcı sürerek daha ışıltılı bir ten makyajı elde edebilirsin.

Strobing tekniğiyle dudaklarını nasıl daha dolgun gösterebilirsin?

Herkesin en merak ettiği konulardan bir diğeri de dudaklarımı nasıl dolgun gösterdiğim oluyor. Strobing tekniği sayesinde sen de dudaklarını olduğundan daha kalkık ve dolgun gösterebilirsin. Bunun için aydınlatıcını dudaklarının üstündeki üçgen bölgeye parmaklarınla hafifçe uygula ve iyice dağıt. Özellikle koyu renk ruj sürdüğün günlerde bu taktiği mutlaka uygulamalısın. 

Aydınlatıcını sabitle

Cildine uyguladığın her kremsi ürünü sabitlediğin gibi likit aydınlatıcını da sabitleyebilirsin. Aydınlatıcımı NYX Professional Makeup Duo Chromatic IIlimunating Powder Twilight Tint pudrasıyla sabitliyorum. Işıl ışıl parlayan bu aydınlatıcı pudra sayesinde hem cildimdeki parlaklığı arttırabiliyorum hem de aydınlatıcımı sabitliyorum. 

Makyaj önerisi: Likit aydılatıcıyla pudra aydınlatıcının renklerinin birbirine yakın olmasına dikkat etmelisin. Böylece arada renk farkı olmasını engellemiş olursun.

Sağlıklı görünen bir ten makyajı için allık şart!

2017 makyaj trendlerinin başında pembe allıklar geliyor. Yanaklarımda sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüm için NYX Professional Makeup Away We Glow Illuminating Powder Curshed Rose rengini tercih ediyorum. Allığın içindeki renkleri birbirine karıştırarak uygulamayı seviyorum. Böylece daha doğal ve ışıltılı bir sonuç elde ediyorum. Bu allığı mutlaka NYX Professional Makeup 05 numaralı allık fırçasıyla kolaylıkla uygulayabilirsin. Yanlış fırçayla allık uyguladığında allığının çizgi gibi görünmesine neden olabilirsin, benden söylemesi!

Benim strobing makyajım bu şekilde! Sen de makyaj.com Youtube sayfasından diğer videolarımı takip edebilir, doğru makyaj uygulamasının sırlarını öğrenebilirsin.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön