0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Pelin Dindar'la Mükemmel Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Pelin Dindar'la Mükemmel Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz ten makyajının sırrını keşfettiğimi söylesem? Hem de 24 saat tenimde kıpırdamadan kalabiliyor... ve tabii ki bu sırrı seninle de paylaşacağım. Benim için kusursuz ten makyajı demek makyajın en önemli adımı demek. İddialı göz makyajını ortaya çıkaran, bütün makyajının ifadesini değiştiren en önemli adım, ten makyajıdır. Kalıcı ten makyajının püf noktalarını ve son zamanlarda kullandığım en favori ürünlerle yaptığım kusursuz ten makyajı videomu izleyerek büyük sırrıma şahit olabilirsin!

Vee Makyaj.com okuyucularına güzel bir haber: Yazının devamında seni harika bir süpriz bekliyor, şimdiden söyleyelim!

 

Atlamaman Gereken İlk Adım: Primer

null

Ten makyajının ömrünü uzatacak, fondötenin cildine tutunmasına yardımcı olacak en önemli adım primer uygulamasıdır. Ten makyajıma başlamadan önce Yves Saint Laurent Beauty Encre De Peau All Hours Makyaj Bazı'nı tüm cildime uyguluyorum. Böylece ten makyajım gün boyu cildimde bozulmadan kalabiliyor. Cildinin gün içerisinde yağlanıp, fondötenin cildini havasız bırakması seni rahatsız eder mi? Ten makyajında benim en çok önem verdiğim noktalardan biri bu. Bu yüzden de primer uygulamak, benim vazgeçemeyeceğim bir adım.

Fondöten Seçimi

Ten makyajındaki en kritik noktalardan biri fondöten seçimi. Doğru fondöten demek kusursuz ten görünümü demek. Ben doğru fondöteni bulduğumdan beri ten makyajımda hiç hayal kırıklığı yaşamıyorum. Makyaj tazeleme olayı benim için bitmiştir! Yves Saint Laurent Beauty Encre De Peau All Hours Fondöten sayesinde hem ekstra kapatıcılık sağlıyorum hem de  24 saat kusursuz görünen ten makyajını kolaylıkla elde edebiliyorum. Nasıl olduğunu merak ediyorsan, ten makyajımı bir kere bile tazelemeden geçirdiğim koskoca bir günü vlogumdan izleyip, makyajımın tüm gün boyunca ne kadar kusursuz göründüğünü görmelisin!

Göz Altı Morluklarını Gizle!

null

Kusursuz ten makyajının anahtar noktalatından biri de göz altı morluklarını gizlemek, cilt kusurlarını kapatmaktır. Kapatıcı adımını her zaman fondötenden sonra uygulamalısın. Eğer yoğun göz makyajı yapacaksan, göz makyajından sonra göz altına kapatıcı uygulaman daha doğru olacaktır. Kapatıcını makyaj süngerine al ve tampon hareketlerle homojen bir şekilde dağıt. Kusursuz ten makyajı için benim tercihim Yves Saint Laurent Beauty Encre De Peau All Hours Kapatıcısı oldu. İncecik yapısı olmasına rağmen yoğun bir kapatıcılık sağlayan bu ürün, tam istediğim kusursuz ten makyajını yaratmama yardımcı oluyor. Sadece göz altlarına değil, sivilce izlerine veya cilt lekelerine de uygulayabileceğin bu kapatıcı sayesinde porselen ten görünümünü yakalayabilirsin. 

Doğal ve Aydınlık Bir Görünüm

null

Ten makyajının ışıl ışıl parlaması, daha canlı ve sağlıklı görünmesi için her zaman aydınlatıcının yardımını alırım. Benim için aydınlatıcıların kraliçesi Yves Saint Laurent Beauty Touche Éclat Aydınlatıcıdır. Yüzümün yüksek yerlerine (elmacık kemiklerime, burun kemiğime, çene ucuma) aydınlatıcı sürerek makyajımın daha canlı görünmesine yardımcı oluyorum. Aydınlatıcını ister parmaklarınla, ister makyaj süngeriyle dağıtabilirsin. 

Makyajını Sabitle

null

24 saat kalıcı ten makyajı için makyajımı mutlaka sabitlemem gerekiyor. Eğer sen de benim gibi makyajının parlamasından şikayetçiysen ve mat bir görünüm istiyorsan, bu pudrayla tanışmalısın. Yves Saint Laurent Beauty Encre De Peau Compact Fondöten'i ihtiyaç duyduğunda pudra olarak da kullanabilirsin. Gün boyu etkili bu ürün sayesinde gözenek görünümünü azaltıp ten makyajında mat bir görünüm elde edebilirsin.

Göz Makyajı

null

Bugün göz makyajını olabildiğince sade tutmaya çalışacağım. Porselen ten makyajı benim kusursuz hissetmeme yeter de artar bile! Göz makyajı yapmak istemediğim günlerde elim hep maskaraya gidiyor. Hacimli kirpikler sayesinde göz makyajında istediğim etkiyi yakalayabiliyorum. Hacimli kirpikler dendiğinde aklıma ilk olarak Yves Saint Laurent Beauty Vinyl Couture Maskara No:1 geliyor. Kusursuz fırçası sayesinde kirpiklerimi ayıran ve tek tek uzatan bu maskarayı çok seviyorum!

Kırmızı Dudaklar

null

Kusursuz ten makyajımı kırmızı rujumla birleştirdiğimde benden mutlusu olamaz! En sevdiğim makyaj ikilisi bu diyebilirim. Özellikle mevsimlerden sonbaharsa benim için kırmızı ruj mevsimi gelmiş demektir. Son zamanlarda elimden düşürmediğim favori kırmızı rujumu uyguluyorum. Yves Saint Laurent Beauty Rouge Pur Couture - 206 Brow Red rengi mat ten makyajımda harika bir uyum sağlıyor. Sen de sonbahar mevsiminde canlı ve kusursuz görünmek istediğin günlerde bu makyajımdam ilham alarak çevrendeki herkesi etkileyebilirsin!

null

Şimdi sıra güzel habere geldi! Makyaj.com'un sana süprizi var. Makyaj.com'da fondöten ile ilgili makalelerimizi okuyan takipçilerimize YSL All Hours Fondöten'in 10 günlük deneme boyunu gönderdik bile! Fondöten sana ulaştıktan sonra benim 24 saatimi vlogladığım videonun altına hediye fondötenle ilgili yorumları yazanlar, fondötenin orjinal boyuna sahip olma şansı yakalıyorlar. Yapman gereken tek şey, deneme boyu sana ulaştıktan sonra deneyimlerini benimle paylaşman, işte bu kadar! 

24 saat kalıcı fondötenin keyfini çıkarmak ve her daim kusursuz görünmek için en yakın zamanda senin de Yves Saint Laurent Beauty All Hours serisiyle tanışmanı öneriyorum!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön