loader

Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Bahar aylarına giriş yapmamızla ve güneşin kendini göstermesiyle beraber hem kıyafetlerimizde hem de makyajımızda daha soft daha enerjik renklere geçiş yaptık. Özellikle göz makyajımızda o çok özlediğimiz pembe tonlarına geri döndük ve senin de bahara uyum sağlaman için pembe göz makyajımızı nasıl yaptığımızı adım adım anlattık!

Hafif ten makyajı

Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Baharın enerjisini karşılamak için, o kışa ait yoğun ten makyajını bir kenara bırakarak daha taze daha doğal bir ten makyajı tercih ediyoruz. Bunun için de favorimiz olan Maybelline New York’un Fit Me Matte + Poreless fondötenini kullanıyoruz. Göz altlarımızdaki halkaları gizlemek için de son zamanlarda elimizden düşüremediğimiz Maybelline New York Fit Me! kapatıcıyı uyguluyoruz. Ten makyajımızı son derece basit tuttuktan sonra hemen göz makyajımıza başlıyoruz.

Pembe göz makyajı

Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Bahar aylarında göz makyajında belki de en sevdiğimiz renk pembe ve tonları. Anında romantik ve doğal bir etki veren pembe tonları resmen baharın enerjik karakterini yansıtıyor. Pembe göz makyajı yapmak ve makyajın geri kalanında da bir uyum yakalamak için tek bir palet tüm işimizi görüyor: Maybelline New York The City Kits Pink Edge paleti bu makyajımızın yıldızı.

İlk adımda Maybelline New York The City Kits Pink Edge paletindeki ışıltılı pembe rengini tüm göz kapağımıza uygulayarak başlıyoruz. Bu farlar o kadar pigmentli ki tek seferde istediğimiz etkiyi alıyoruz. Daha aydınlık bakışlar istediğimiz için bu farı katlanma bölgesinin biraz üstüne ve göz pınarlarımıza uygulayıp iyice dağıtıyoruz.

Gözlere biraz daha yoğun bir pembe katmak için, Maybelline New York The City Kits Pink Edge paletteki pembe-mercan tonlu allığı, yumuşak uçlu bir karıştırma fırçasıyla göz kapağımızın katlanma bölgesine uygulayıp, önceki ışıltılı pembe farla iyice iç içe geçiriyoruz. Şimdiden göz alıncı görünüyor!

Gözlere biraz daha boyut katmak için ise son bir adım kaldı: Biraz daha koyu tonlu bir pembe ile dış köşeleri gölgelendireceğiz. Bunun için paletteki koyu ve soğuk al tonlu pembe rengini gözlerimizin dış köşesine uygulayıp yine iyice karıştırıp dağıtıyoruz. Katlanma bölgesinde kullandığımız rengi de, alt kirpiklerimizin dış köşelerine hafifçe uygulayarak dumanlı bir görünüm elde etmeyi unutmuyoruz!

Hacimli ve tüy gibi hafif kirpikler!

Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Baharda uçuşan kelebeklerden ilham alarak, hem hacimli hem de tüy gibi hafif kirpikler hedefliyoruz. Bunun için de son zamanlarda çok severek kullandığımız Maybelline New York Total Temptation maskarayı uyguluyoruz. Bu maskaranın arttırılabilir hacim özelliği gerçekten bir harika, aynı zamanda kirpikleri hiç ağırlaştırmadan işini yapıyor olması en büyük özelliği. Baharı hatırlatan hindistan cevizi kokusu ise ayrı bir güzel!

Allık ve aydınlatıcı

Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Pembe göz makyajımıza uygun bir allık ve aydınlatıcıya ihtiyacımız var: Neyse ki Maybelline New York The City Kits Pink Edge paletindeki allık ve aydınlatıcı tam da bu işe göre! Pembe-mercan tonundaki allığı zaten göz makyajımızda kullanmıştık. Şimdi bu allığı yumuşak bir allık fırçası ile yanaklarımızın en üst kısmına yuvarlak hareketlerle uyguluyoruz, böylece 2018 bahar makyaj trendlerindeki kendiliğinden kızarmış yanak görünümünü elde ediyoruz.

Bu sene de aydınlık ve ışıltılı ten makyajları son derece trend. Bunun için Maybelline New York The City Kits Pink Edge paletteki şampanya tonlu aydınlatıcıyı elmacık kemiklerimizin üzerine, burnumuzun ve dudağımızın üzerine uyguluyoruz.

Pembe makyajımızın son adımına geldik: Ruj seçimi. Pembe göz makyajına en çok nude tonlarda bir ruj yakışır. Fakat burada renk seçimi son derece önemli, eğer rujda da pembe bir ton seçersek bir anda çok fazla pembe görünebiliriz. Bunun için de içerisinde kiremit tonu barındıran bir nude ruj tercih ederek dikkati gözlerden uzaklaştırmayacağız. Maybelline New York’un Color Sensational Creamy Mattes serisinden 932 Clay Crush bahar ayları için mükemmel bir renk! Mat bitişi ile de makyaja son derece iyi bir uyum sağlayan bu ruj, bu bahar makyaj çantamızın favorilerinden!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön