loader

Pembe herkese yakışır: Cilt rengine en uygun tonu bul

Favoriye Ekle

Küçük bir kız çocuğuna en sevdiği rengi sorduğumuzda, her zaman yanıt aynı olur: pembe! Bu rengi diğerlerinden farklı yapan, belki de bizde uyandırdığı saf ve neşeli duygulardır... Herkesin dikkatini çekebilen ışıltılı etkisini ve çok yönlü oluşunu da unutmamak gerekir. Allık, ruj veya far da olsa her cilt rengine uygun bir pembe tonu var. Sadece doğru tonu bulmak gerekiyor.
O halde, pamuk şekeri pembesi mi, yoksa neon pembe mi? Senin pembe tonun hangisi bulmak için yazımızın devamına alalım seni!

1.Açık cilt tonu

Birçok kişi açık tenlilerin pembeden uzak durmaları gerektiğini düşünse de, biz pek de öyle düşünmüyoruz! Pembe, doğru tonu uygulanırsa herkese yakışır, açık tenliler de dahil. Eğer doğal bir görünüm istiyorsan, bebek pembesi allıklar senin için ideal. Gül rengi bir pembe tonu dudaklarını belirginleştirmek için kullanabilirsin. Gözlerin için de ışıltılı ve mercan tonuna yakın bir pembeyle harika bir görünüm oluşturabilirsin.

2.Orta açık cilt tonu

Yanakların ahududu veya kayısı pembesi tonundaki allıklarla güzel bir uyum yakalar. Dudakların için de, çilek pembesi rujlar ten rengine en çok yakışan renklerden. Eğer doğal ve nude farlardan sıkıldıysan, parlak fuşya rengiyle ışıldayabilirsin.

3.Buğday cilt tonu

Doğal parlak cilt rengine gül kurusu bir allıkla canlılık katabilirsin. Peki, rujun ne renk olmalı? Mor alt tonlarında bir pembe tam sana göre! Klasik dumanlı göz makyajına biraz ara verip, altın veya metalik ışıltılı pembe bir göz farına ne dersin?

4.Koyu cilt tonu

Allık söz konusu olduğunda, yoğun tonları tercih edebilirsin. Parlak eflatun pembesi tonlarında bir allıkla dikkatleri yanaklarına çekebilirsin. Ruj olarak pembeyi pek tercih etmiyorsan, bundan sonra mutlaka denemelisin! Neon, parlak ya da sıcak pembe tonları ve mat fuşya alt tonlarını deneyebilirsin. Günlük makyajında da pastel lila ve sıcak pembe farlarla gününü aydınlatabilirsin!
Cilt tonuna uygun pembeyi buldun! Şimdi sıra denemeye geldi, hemen denemeye ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler