loader

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları

Favoriye Ekle

Makyaj çantamızdaki en sevimli ve tatlı tonlardan biri tabii ki pembe tonları! Özellikle göz makyajında kullanmaktan çoğu zaman çekinsek de pembe tonları sandığından daha kullanışlı. İşte pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları!

Göz makyajında pembe kullanımı

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları_1

Daha önce de söylediğim gibi, özellikle göz makyajında pembe tonlarını kullanmaya çekiniyoruz çünkü gözlerimizin yorgun, kızarık gibi görünmesini istemiyoruz. Ancak bu tamamen kullandığın pembe tonuna bağlı bir durumdur.

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları_2

Koyu veya buğday tenliysen: İlk önce gözlerinin yorgun görünmemesi için göz çevrene kapatıcı uygulamalısın. Ardından fuşya tonda veya elektrik pembesi tondaki göz farını uyguladıktan sonra siyah eyeliner ile görünümü tamamlayabilirsin.

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları_3

Açık tenliysen: Eğer ten rengin beyazsa, toz pembe bir göz farını göz kapaklarına uyguladıktan sonra göz pınarına bir miktar aydınlatıcı uygula. İşte bu kadar!

Dudak makyajında pembe kullanımı

Eğer iddialı bir pembe tonunu kullanmak istiyorsan mat, daha sevimli bir görünüm istiyorsan da parlak bitişli pembe rujları kullanabilirsin. Mat ruju kullandığında ıslak görünümlü ten makyajı yaparak, parlak rujları kullandığında ise daha mat bir ten makyajıyla görünümünde denge sağlayabilirsin.

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları_4

Koyu veya buğday tenliysen: Mercan ve mor tonlarına yakın pembe tonlarını kullanarak güzel bir görünüm elde edebilirsin.

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları_5

Açık tenliysen: Mavi alt tona sahip pembe tonlarını kullanmalısın. Gülkurusu, neon pembe gibi tonlar senin için ideal!

Ten makyajında pembe kullanımı

Pembe tondaki allıklar yüzünün daha aydınlık, canlı, taze görünmesini sağlar. Bu nedenle ten rengine uygun bir pembe allığı makyaj çantandan eksik etmemeni öneririm. 

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları_6

Koyu veya buğday tenliysen: Şeftali tonuna yakın ya da leylak tonlarındaki allıkları kullanmalısın.

Pembe tonlarında makyaj yapmanın püf noktaları_7

Açık tenliysen: Gülkurusu, şeker pembesi tondaki allıkları kullanmalısın.

 

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön