loader

Plajda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Güzellik Kuralı

Favoriye Ekle

Plajda olmak, makyajsız olmak anlamına gelmiyor tabii ki! İşte plajda dikkat etmen gereken 5 güzellik kuralı karşında.

Sadece güneş kremi sürüp deniz veya havuz kenarına koştuğumuz günler geride kaldı. Eğer tatildeysek, beach clublar günün her anı parti havasındalar. Haliyle de plajda da ışıltımızdan bir şey kaybetmemek için dikkat ettiğimiz 5 güzellik kuralını şimdi seninle paylaşıyoruz.

Güneş koruması ve ten makyajı aynı anda

Plajda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Güzellik Kuralı_1

Plaja giderken, cildindeki renk eşitsizliklerini gidermek, pürüzleri yok etmek ve aynı zamanda da güneşten korumayı istemez miydin? Hem ten makyajı hem güneş koruması gibi iki “şart”ı yerine getiren harika bir önerimiz var: Lacôme’un Skin Feels Good renkli nemlendiricisi hem cildini harika ve ışıl ışıl gösterecek, hem de içerisindeki SPF 23 ile güneşen koruyacak. Bir taşla iki kuş vuran Skin Feels Good, plaj çantamızın vazgeçilmezlerinden.

Her durum için ayarlanabilir bir likit ruj

Plajda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Güzellik Kuralı_2

Rujlar nerede olursak olalım vazgeçemediğimiz makyaj malzemelerinden. Plajdayken de, hem dudaklarımızı kurutmayan hem de göz alıcı bir şekilde renklendiren likit rujları tercih ediyoruz. Gündüz deniz kenarında güneşlenirken, akşam üstü de başlayan happy hour’lara dozunu ayarlayabileceğimiz bir ruj en büyük silahımız. Lancôme’un L’Absolu Lacquer likit rujlarının yoğunluğu isteğe göre ayarlanabiliyor. Tek katta hafif bir renk ve parlaklık verirken, kat kat sürüldüğünde daha canlı ve opak bir parlaklık veriyor. Kısacası rujun sen nasıl istiyorsan öyle görünüyor, harika değil mi?

Gözlerine romantik bir ışıltı kat

Plajda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Güzellik Kuralı_3
Plaj makyajında,  gözlerine ekleyeceğin hafif bir ışıltı ile anında romantik, çekici bir havaya bürünebilirsin. Bunun için çok pratik bir önerimiz var: Aydınlatıcı etkisi olan metalik bir göz kalemini göz pınarlarına ve kaşlarının altına hafifçe uyguladığında harika görüneceksin. Lancôme’un Le Crayon Miracle göz kalemi, pembe inci tonunda ve son derece de kalıcı

Suya dayanıklı maskara

Plajda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Güzellik Kuralı_4

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Suya dayanıklı maskara, plaj makyajlarının en kritik noktası. Öyle sadece neme karşı da değil, denize ve havuza girmeye bile dayanıklı, güçlü bir waterproof maskara, makyajının en büyük kurtarıcılarından. Tabii ki hiçbirimiz denizden çıktıktan sonra ortalıkta panda gibi dolaşmak istemeyiz. İşte tam da bu noktada en güvendiğimiz waterproof maskaralarandan biri olan Lancôme Monsieur Big waterproof devreye giriyor. Hem takma kirpik etkisi hem de suya dayanıklılık bir arada, e daha ne isteriz ki!

Doğal ışıltı ile bronzluğa destek

Plajda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Güzellik Kuralı_5

Yazın ve güneşin tüm ışıltısından faydalanmak için, plaj makyajında asla es geçmediğimiz güzellik kuralı ise bronzer, aydınlatıcı ve allığı doğal bir şekilde uygulamak. Doğal bronzluğunu ön plana çıkaracak ve yüzüne canlı bir ışıltı verecek iki önerimiz var: Lancôme’un 2018 yaz koleksiyonundaki Bronze & Glow aydınlatıcı ve bronzer paleti ile Teint Idole stick allığı bir arada gerçekten bir harika. Önce allığı elmacık kemiklerine, aydınlatıcı ve bronzerı da yüzünün yüksek bölgelerine hafifçe uyguladığında muhteşem görüneceksin!

Photo Pinterest, Google

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/