loader

"Porselen Makyaj" nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Porselen makyaj nasıl yapılır merak ediyor musun? Öyleyse hazırladığımız yeni makyaj videosunu çok seveceksin! 

Hangimiz porselen gibi, kusursuz bir cilde sahip olmak istemeyiz ki! Ciltteki renk eşitsizlikleri, sivilce izleri, gözenek görünümü gibi tüm kusurları gizleyerek mükemmel bir ten görünümüne kavuşmak için porselen makyajın ipuçlarını anlattığımız videoya bir göz at deriz!

 

Dengeli bir cilt

\

Kusursuz bir ten makyajının sırrı hazırlık aşamasında! Cilt tonunu eşitleyerek gözenek görünümünü azaltacak bir makyaj bazı ile makyaja başlamalısın. Nyx Professional Makeup Angel Veil makyaj bazı işine çok yarayacak, tenini makyaja hazırlamanın yanı sıra ciltteki parlamayı da azaltıyor. İçindeki ışıltılarsa dengeli bir cilt tonuna kavuşmana yardımcı oluyor ve o çok sevdiğimiz hafif aydınlık görünümü veriyor.

Deniz Özübek (@emeyzingblog)`in paylaştığı bir gönderi (31 Oca 2017, 23:21 PST)

Cildinde renk eşitsizlikleri varsa, renkli kapatıcılardan yardım alabilirsin. Renkli kapatıcı paleti olarak Maybelline New York Master Camo Kamuflaj paletini kullanmanı öneririz. İçindeki yeşil kapatıcı ile cildindeki kızarıklıkları nötrleyebilirsin. Altı farklı renk içeren bu paleti cildindeki renk eşitsizliklerini gidermek için kolaylıkla kullanabilirsin.

Kusursuz bir ten makyajı

\

Fondöten olarak tercihimizi kalıcılığı ve kapatıcılığı yüksek bir fondötenden yana kullanacağız. Bizim tercihimiz Urban Decay All Nighter Fondöten. Fondötenini cildine noktalar halinde uygula ve parmakların veya makyaj fırçan yardımıyla tüm yüzüne eşit olarak dağıt.

Bir sonraki adımda aydınlık ve kusursuz göz altlarıelde etmek için Maybelline New York Instant Age Rewind kapatıcıyı uyguluyoruz. İncecik yapısına rağmen kusurları bu kadar iyi gizleyip, göz altı morluklarını bu kadar iyi örtüyor olması bizi her seferinde şaşırtıyor.

\

Sünger ucuyla kolayca uygulanabilen ve çizgilerin arasına dolma yapmayan bu kapatıcı, sana gözümüz kapalı önerebileceğimiz kapatıcılar arasında! Göz altlarını aydınlatırken cildinin geri kalanıyla uyumlu bir renk geçişi elde etmek için kapatıcını ters üçgen şeklinde sürüp iyice dağıtmalısın. Yüzüne boyut kazandırmak için aynı ürünü, çene kemiğine, burun kemiğine ve alnına da uygulayabilirsin.

Göz altındaki bu kusursuz etkinin kalıcı olmasını istiyoruz, bunun için makyajımızı transparan pudra ile sabitliyoruz. Bu aşamada tercihimizi ise NYX Professional Makeup #NoFilter Transparan pudradan yana kullanıyoruz. Pudrayı, makyaj fırçan yardımıyla göz altlarına tampon hareketlerle uygulaman yeterli olacaktır.

Son dokunuşlar

\

Son zamanların trend makyaj tekniklerinden strobing uygulaması için aydınlatıcını elmacık kemiklerinin üzerine, burun kemiğine ve dudak üstüne uygula. Nyx Professional Makeup Born To Glow Liquid Illuminator’ın hafif dokusu sayesinde cildinde doğal bir ışıltı yakalayabilirsin.

Porselen ten makyajını tamamlarken kirpiklerine de belirginlik katabilirsin. Hacimli, uzun ve yoğun siyah kirpikikler için Lancôme Grandiose maskarayı sana şiddetle öneriyoruz!

\

Maskaranı kirpik diplerinden, kirpik uçlarına doğru zigzag hareketlerle uygula, alt kirpiklerini de unutma. Bu hareketle kirpiklerinin birbirine yapışmasını önlemiş ve dipten uca dolgunluk elde etmiş olacaksın.

Son olarak makyajını dudak balmı ile tamamla. Yumuşak dokusu ve kusursuz rengi ile bizim tercihimiz L'Oréal Paris Sexy Balm'ın 108 Whaaat? rengi!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler