loader

"Porselen" Makyajın Doğal Hali

Favoriye Ekle
"Porselen" Makyajın Doğal Hali

Hangimiz porselen gibi bir cilde sahip olmayı istemeyiz ki? Bize en çok sorulan sorulardan biri olan "porselen ten makyajı nasıl yapılır?" sorusu Makyaj.com editörleri olarak ele alıyoruz.

Günlük hayatında porselen makyajı yapma sırlarını ve doğal ama kusursuz görünümlü porselen makyajı öğrenmeye ne dersin?

İddialı göz makyajı


Ten makyajına geçmeden önce iddialı bir göz makyajı yaparak porselen ten makyajını desteklemelisin. Gel, adım adım bu havalı göz makyajını nasıl yapacağını anlatalım.

1. Adım / Hazırlık: Toprak tonlarındaki göz farını, göz kapaklarına renk vermek ve renk eşitliği sağlamak için kullanmalısın. Maybelline New York Color Tattoo krem farlarının yeni mat renklerinden olan Dusk Doll rengini göz kapaklarına parmağınla tampon hareketlerle uygula.

2. Adım / Vurgulu bakışlar: Siyah göz kalemini, hem kirpik içine, hem de dışına uygulayarak koyu ve vurgulu bir göz makyajı elde etmelisin. Maybelline New York Tattoo Liner Siyah Gel göz kaleminin yumuşak yapısı, iddialı ve belirgin bir göz makyajı uygulamasını kolaylaştırıyor.

3. Adım / Bakışlarda derinlik: Bir sonraki adımda göz kapaklarına toprak tonlarında mat bir göz farı uygulamalısın. Maybelline The Nudes far paletinin yoğun pigmentli renklerinden faydalanarak gözlerinin kuyruk bölümünü ve göz makyajında bütünlük sağlamak için alt kirpik dibini renklendirmelisin.

4. Adım / Belirgin kaşlar: Kaş kalemi yardımıyla kaşlarını belirginleştirmek için Maybelline New York Brow Ultra kaş kalemini kullanmalısın. Bu kaş kaleminin incecik ucu sayesinde kaşlarında daha doğal bir kalınlık yakalayacaksın.

5. Adım / Hacimli kirpikler: Son olarak yoğun hacim ve uzunluk veren siyah maskarayla kirpiklerini belirginleştir. Bu aşamada Maybelline Lash Sensational Maskarayı tercih ederek kirpiklerinde dipten uca hacim elde etmelisin.

Kusursuz ve doğal "porselen ten makyajı"


Adım adım porselen ten makyajının nasıl yapıldığını öğrenmek ister misin?

1. Adım / Renk eşitleyici makyaj: Kusursuz bir cilt görünümü için önce cildindeki renk eşitsizliklerini gidermek için Maybelline New York Face Studio Prime Kızarıklık Önleyici bazı uygulamalısın. Cildini hem makyaja hazırlayan hem de renk eşitsizliğini gideren bu makyaj bazı porselen makyajın olmazsa olmazıdır.

2. Adım / Fondöten uygulaması: Ten rengine uygun fondöteni bir makyaj süngeri yardımıyla tüm yüzüne eşit olarak dağıt Porselen cilt makyajında kalıcılığı yüksek ten ürünlerini kullanmanı öneriyoruz. Özellikle porselen makyaj gelin için yapılıyorsa mutlaka daha önceden kullandığın ve güvendiğin ürünlere yer vermelisin. Bizim tavsiyemiz, porselen makyaj için fondöten arıyorsan Maybelline New York Super Stay kullanmalısın

3. Adım / Hedefimiz göz altları: Ten renginden bir ton açık tonda ki kapatıcıyı tekrar göz altlarına uygulayarak göz altında kusursuz bir bitiş sağlayabilirsin. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın hafif ve nemli yapısı sayesinde göz altlarında kuruluk olmadan gün boyu pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin.

Belirgin yüz hatları


Belirgin yüz hatları için kontur stick yardımıyla yüzünün yüksek noktaları olan elmacık kemiklerinin üstünü, burun kemiğini, alnını ve çenesini aydınlatırken; elmacık kemiklerinin alt kısımlarını, çene kemiğini ve burun kenarlarını gölgelendirmelisin.

Bu aşamada Maybelline New York City Bronzer'ı kullanmanı öneririz. Bronzer ile kontür yapmak yüz hatlarının daha sıcak ve doğal görünmesine yardımcı olacaktır.

Mat ve nude dudaklar

Porselen makyajını nude ve mat rujunu dudaklarına uygulayarak tamamlayabilirsin. Bizim en sevdiğimiz mat rujlardan olan Maybelline New York Color Sensational Creamy Mattes serisinden 983 Beige Baby rengini deneme ne dersin?

Porselen ten makyajın sırlarını öğrendin, şimdi deneme sırası sende!

Photo Credit: Instagram/@maybelline

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön