loader

Porselen ten makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Herkes mükemmel, bebek gibi bir tene sahip olmak ister. Bunun bir adım ötesi ise porselen gibi görünen bir ten. Peki neden bir adım daha öteye gitmeyesin? Cildinin çok daha pürüzsüz, kusursuz ve porselen gibi görünmesi için bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını paylaşıyoruz. Porselen ten makyajı nasıl yapılır, anlatıyoruz!

Cildini makyaja hazırla

Porselen ten makyajı nasıl yapılır?_1

Porselen ten makyajında en önemli amacımız cildin pürüzsüz görünmesini sağlamak. Bunun için cildini makyaja hazırlarken, cildini onaracak ve pürüzsüz olmasını sağlayacak bir serum kullanabilirsin. Lancome'un Advanced Genifique Onarıcı Yüz Serumu, 1 hafta düzenli kullanıldığında cilde gençlik ışıltısı veriyor ve içerisindeki pro ve prebiyotiklerle onararak pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Aynı zamanda harika bir makyaj bazı olan bu serumu, porselen makyaja cildini hazırlamak için kullanabilirsin.

Porselen makyaj için baz önerisi

porselen makyaj için baz önerisi

İyi bir porselen makyaj için cildini makyaja hazırladıktan sonra, cildindeki gözenek ve kusurların görünümünü gizleyebilirsin. Porselen ten makyajının püf noktası, adeta bir porselen gibi pürüzsüz ve kusursuz görünen bir cilde sahip olmak. Bunun için Lancome'un Prep & Matte makyaj bazını uygulayabilirsin. Gözenek görünümünü en aza indirecek bu makyaj bazı, yağlanmayı kontrol altına alarak cildinin gün içerisinde parlamasını engelleyecek ve fondöteninin de kalıcılığını artıracak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Porselen ten makyajı için fondöten önerisi

porselen makyaj için fondöten önerisi

Gelelim porselen makyaj için kullanabileceğin fondöten önerisine: Cildindeki tüm kusurları ağırlık yapmadan gizleyecek, doğal bitişli ama aynı zamanda cildini kadife gibi gösterecek Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöteni kullanabilirsin. En iyi fondötenler listemizin değişmezlerinden olan Teint Idole fondöten, tam kapatıcılığa ve 24 saat de kalıcılığa sahip. Yüze uyguladıktan sonra hiç ağırlık yapmadığı ve rahat bir kullanım sağladığı için bu fondöten, porselen makyaj için ideal. Tek katta cildine verdiği kapatıcılığa hayran kalacağına eminiz. Üstelik 40 farklı renk seçeneği ile cilt tonuna uygun doğru rengi kolayca bulabilirsin.

Editörün Notu: Cildine birebir uyan Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöteni, 40 renk arasınsan nasıl kolayca bulabileceğini merak ediyorsan, Lancome Shadefinder uygulaması ile bir an önce tanışmalısın. Seçili Sephora mağazalarında (Akasya, Zorlu, Demirören, Nişantaşı, Capacity, Panora) bu cihazı deneyebilir, cilt tonunu ve uyumlu fondöten rengini saniyeler içerisinde öğrenebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön