loader

Pratik yüz kontürleme ve highlight tekniği

Favoriye Ekle

Pratik yüz kontürleme ve highlight uygulaması ile yüzünü kolayca boyutlandırman mümkün. Peki nasıl mı? Tam da bu konuyu harika bir şekilde özetlediğimiz videomuzu mutlaka izlemelisin!

 Yüz kontürü ve highlight dendiğinde hepimiz biraz kuşkulu yaklaşıyoruz. Sanki sadece makyaj artistlerinin, bloggerların ve güzellik tutkunlarının yapabileceği bir makyaj uygulaması gibi görünüyor. Fakat öyle değil! Sen de günlük hayatında pratik kontür ve highlight işlemlerini kolayca yapabilirsin. Sabahları okula ve işe giderken, arkadaşlarınla buluşurken veya özel davetlerde yüz hatlarını belirginleştirip ortaya çıkarabilirsin. Son zamanların en iddialı makyaj trendlerini sadece birkaç adımda uygulamak için seni yazının devamına alalım. 

Evet, gördüğün gibi yüz kontürü ve aydınlatma işlemi bu kadar basit! Krem yapıdaki Nyx Professional Makeup Wonder Stick sayesinde yüz hatlarını kolayca belirginleştirebilirsin. Kontür tekniğinden sonra son zamanların en popüler uygulaması olan highlight tekniğini de unutmamalısın. 

Yüz kontürü nasıl yapılır?

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (20 Tem 2017, 12:12 PDT)

Pratik yüz kontürü için NYX Professional Makeup Wonder Stick adeta imdadımıza yetişiyor. Bu ürünün en sevdiğimiz tarafı, kolay dağılan yapısı sayesinde yüzümüzde şerit şerit çizgiler bırakmıyor, oldukça doğal bir sonuç veriyor! Şimdi kontür nasıl yapılır, nerelere uygulanır sorularını yanıtlıyoruz. Kontür ürününü elmacık kemiklerinin altına, alın çizgine, burun kemiğinin kenarlarına ve son olarak çene kemiğinin üzerine uygula. Daha sonra yumuşak uçlu makyaj fırçasıyla ürünü iyice dağıt ve doğal bir görünüm sağla. Ayanaya baktığında kontür yaptığın bölgeler, yani yüzünün gölgede kalan taraflarının yüz hatlarını belirgileştirdiğini farkedeceksin. 

Eğer yüz kontürünün daha belirgin ve iddialı görünmesini istiyorsan NYX Professional Make Up Highlight & Contour Palette'daki kahverengi kontür ürününü elmacık kemiklerinin altına tekrar uygulayabilirsin. Özellikle elmacık kemiklerinin belirgin olmamasından şikayet edenler bu taktiği mutlaka uygulamalılar! 

Editörün önerisi: Kontür yaptığın yerlere transparan pudra uygulayarak gün boyu kalıcı kontür makyajı elde edebilirsin!

Highlight tekniğine dair bilmen gereken her şey!

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (29 May 2017, 03:18 PDT)

Kontür uygulamasıyla yüz hatlarımızı belirginleştirdik, şimdi sıra aydınlatmaya geldi. NYX Professional Make Up Highlight & Contour Palette hem kontür hem de aydınlatma teknikleri için harika bir palet. İçindeki aydınlatıcı sayesinde belirgineştirdiğin yüz hatlarının ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsin. Highlight tekniği için aydınlatıcını yelpaze uçlu makyaj fırçasına al ve göz kenarlarına yarım ay şeklinde uygula. Kaş kemiğinin üzerine, burun ve çene ucuna da aydınlatıcı sürerek ışıl ışıl ve doğal bir görünüm yakalayabilirsin.

Sana aydınlatıcı kullanarak yapabileceğin iki harika makyaj hilesi söylüyoruz! Aydınlatıcını göz pınarına hafifçe uygulayarak gözlerini daha büyük gösterebilirsin. Dudak çizginin tam üzerine ve ortasına (dudaklarının üzerindeki çukur bölgeye) aydınlatıcını parmağınla hafifçe dokundur ve dolgun görünen dudaklarının keyfini çıkar!

2017 makyaj trendleri arasında şampanya ve şeftali tonlarındaki aydınlatıcılar ön plana çıkıyor. Sen de ten rengine ve makyaj stiline en çok yakıştırdığın aydınlatıcını seçerek pratik highlight uygulamasını yapabilirsin. 

Çok zor değilmiş, ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler