loader

Press Play: Mutlaka Denemen Gereken En Eğlenceli Makyaj Stilleri

Favoriye Ekle

Uzun süredir her şeyi ''pause'' etmiştik, yani durdurmuştuk, artık "Oynat"a basma zamanı geldi! Bizimle birlikte ''Press Play'' dönemine geçmek istiyorsan ayna karşısına geç ve eğlenceli, renkli makyaj stillerinden ilham alarak denemeler yapmaya başla.

Çok özlediğimiz makyaj malzemeleriyle yeniden eğlenceli makyaj görünümleri yaratmaya başlıyoruz. Bu dönemde yaptığımız makyajlara ''çok fazla veya abartılı'' demeyi yasakladık. Turuncular, sarılar, pembeler, morlar ve mavileri kullanarak oynat düğmesine basıyoruz!

Editörün Notu: Bu yazıda bahsedeceğimiz tüm makyaj malzemelerini, %50'ye varan indirimlerle Watson'dan ulaşabilirsin!

Mavi göz makyajı

Mavi göz makyajı

Makyaj yapmayı, dışarı çıkmayı ve sosyalleşmeyi durdurduğumuz bu zaman diliminde en çok özlediğimiz görünümlerden biri renkli göz makyajıydı! Belirgin, iddialı ve canlı göz makyajlarını seviyorsan hemen renkli göz kalemlerini çıkar. Masmavi göz makyajı yapıyoruz.

Mavi göz makyajı için Maybelline Tattoo Liner Jel renklerinden 921 Deep Teal'i tercih edebilirsin. 36 saate kadar kalıcı ve yumuşacık sürümü olan bu göz kalemlerini biz hem eyeliner, hem de far uygulamaları için tercih ediyoruz. Eğlenceli bir görünüm için göz kapağının tamamına mavi göz kalemini sür ve far fırçasıyla dışarı doğru dağıt. Mavi göz makyajını belirginleştirmek için maskara sürmeyi unutmamalısın. Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Maskara, en kısa kirpiklerini bile yakalıyor ve tek tek ayırarak daha hacimli görünmesini sağlıyor. Ne demiştik? Press Play döneminde iddialı görünümler serbest! Maskaranı iki kat sürerek bütün ilgiyi gözlerinde toplayabilirsin. Merak etme, Maybelline maskara topaklanma yapmaz.

Dudaklar ön planda

Dudaklar ön planda

İddial ve capcanlı ruj renklerini çok özledik. Çekici kırmızı rujunu sürmek için artık özel buluşmaları beklemene gerek kalmadı. Günlük makyajına iddialı renkleri dahil edebilirsin.

En çok sevilen kırmızı rujlardan Maybelline Super Stay Matte Ink Ruj 330 Spiced rengini sana da tavsiye ederiz. Her ten rengine yakışan bu mat kırmızı ruj, gece ve gündüz makyajlarında harika görünüyor. Bulaşmaya dayanıklı, süper mat ve 16 saate kadar kalıcı Maybelline ruj sayesinde arkadaşlarının karşısına iddialı bir şekilde çıkabilirsin. Eğlenceli bir görünüm için mat rujunu likit allıklarla tamamlamalısın. Yüzünün daha canlı ve enerjik görünmesi için Maybelline Cheek Heat Likit Allık 10 Scorch rengini yanaklarına uygula ve parmaklarınla dağıt.

Fresh ten makyajı

Fresh ten makyajı

Eğlenceli görünüm denilince akla ilk gelen makyaj stillerinden biri fresh, aydınlık ve canı ten makyajı oluyor. Ten makyajın ne kadar aydınlık olursa üzerinde canlı renkler daha belirgin duracaktır.

Enerjik bir görünüm için Maybelline Fit Me Fondöteni kullanabilirsin. Kil içeren formülü ile parlamayı kontrol altına alan ve gözenek görünümü gizleyen bu fondöten ciltte doğal bir matlık sağlıyor. Fit Me fondötenin en sevilen özelliklerin biri de ciltle kusursuz uyum sağlaması ve tamamen naturel bir sonuç ortaya çıkarması. Fondöten uygulamasından sonra göz altına ve yüzünün aydınlık görünmesini istediğin bölgelerine Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı kullanmanı öneririz. Hafif nemli ve aydınlık bitişi olan bu kapatıcıyla istersen kontür de yapabilirsin.

Editörün önerisi: Enerjik ten makyajına yakışan bir far arıyorsan Maybelline New York Nudes of New York Far Paletinden yardım alabilirsin. Bu paletteki ışıltılı toprak tonları gözlerine ekstra parlaklık kazandırır, seni daha dinamik gösterir. Yüksek pigmentasyona sahip bu farları kullanarak pürüzsüz ve dikkat çeken göz makyajları yapabilirsin.

Buğulu göz makyajı

buğulu göz

Buğulu ve dumanlı göz makyajlarını ne kadar özlediğini tahmin edebiliyoruz. Minimal makyaj görünümlerini şimdilik bir kenara bırakalım ve yoğun göz makyajlarını oynatalım.

Buğulu bir görünüm için Maybelline The Blushed Nudes far paletindeki baz rengi al ve göz kapağının tamamına uygula. Bu adım sayesinde buğulu göz makyajın çok daha uzun süre kalıcı bir hale gelir. Sonra göz kapağının tam ortasına Maybelline Color Tattoo Krem Göz Farı 250 High Flyer rengini parmağınla uygula. Canlı bordo tonlarındaki bu far, gözlerinde 24 saate kadar kalıcı bir etki sağlayacak. Makyajına daha buğulu bir görünüm katmak için gözlerinin dış kısmına The Blushed Nudes far paletindeki kahve farı sürebilirsin. Son olarak temiz bir karıştırma fırçasıyla farlarını dağıtarak daha homojen bir görünüm sağla. Göz çevreni temizlemek ve daha aydınlık göstermek için Maybelline New York Fit Me kapatıcını göz altına ve farının çevresine sürmeni öneririz.

Editörün önerisi: Buğulu göz makyajının en önemli tamamlayıcısı bize göre parlatıcılardır. Dudaklarına eğlenceli ve modern bir dokunuş eklemek için Maybelline New York Lifter Lip Gloss Moon 03 rengini sürebilirsin. Hyaluronik asit içeren nemlendirici dudak parlatıcısı, dudaklarının daha kalkık ve dolgun görünmesini sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler