loader

Profesyonel Tüyolar: Hatasız Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Hatasız makyaj yapmanın tüm tüyolarını bir araya getirdik!

Kusursuz makyaj mümkün mü? Makyaj yapmamızın amacı, kusursuz görünmek ise, evet kusursuz makyaj yapmak mümkün. Mükemmel bir makyaj yaparken önemli olan doğru makyaj malzemelerini sırasıyla, atlamadan kullanmak. Bazı önemli makyaj malzemelerini -makyaj bazı gibi- kullanmadan diğer adıma geçtiğinde makyajın istediğin kadar 'kusursuz' görünmeyecektir.

İtiraf edelim, biz de acelemiz olduğunda sadece 3 makyaj malzemesiyle günü kurtarabiliyoruz fakat konu mükemmel makyajsa bütün makyaj malzemelerini masaya çıkarmalı, ayna karşısına keyifli keyifli geçmelisin. Kusursuz, tıpkı profesyonel makyaj gibi görünen makyaj yaparken mutlaka uygula dediğimiz adımları öğrenmek için okumaya devam et. 

1. Makyaj bazı ile başla

Cildini makyaja hazırla

Cildini makyaja hazırlamadan direkt fondöten adımına geçersen fondötenin kalıcılığını azaltmış olursun. Ten makyajının gün içinde parlama yapmaması, kusurlarını gün yüzüne çıkarmaması için cildine mutlaka baz uygulamalısın. Ayrıca makyaj bazı uyguladığında cildinin çok daha pürüzsüz görüneceğine emin olabilirsin.

Bizim en sevdiğimiz makyaj bazlarının başında Maybelline Fit Me Makyaj Bazları geliyor. Yağlı bir cilde sahipsen, parlama kontrolü sunan Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı'nı kullanabilir, kuru bir cilde sahipsen de Maybelline Fit Me Luminous + Smooth Nemlendirici Makyaj Bazı'nı kullanabilirsin. Bu iki makyaj bazı da cilt tipine göre ihtiyacı olan kusursuz görünümü verirken, SPF 20 ile güneşten korumaya yardımcı oluyor ve fondötenin kalıcılığını artırıyor.

2. Fondöten nasıl sürülür?

Kusursuz ten görünümü

Mükemmel ten makyajı yapmak istiyorsan bütün cilt kusurlarını kapatacak bir fondöten kullanmanı öneriyoruz. Tabii fondötenin cilt kusurlarını gizlerken aynı zamanda kalıcı olmalı. Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten, tek katta ciltteki tüm kusurları gizlerken, doğal-mat bir bitiş veriyor.

Kusursuz görünmek için, cildinde yoğun tabaka halinde fondöten görüntüsü yaratmamalısın. Tam tersine, sanki kendi cildini kusursuzmuş gibi göstermelisin. Kusursuz kapatıcılıkta oldukça etkili olan Super Stay Active Wear fondöteni şiddetle öneririz. 30 saate kadar kalıcı, transfere ve bulaşmaya dayanıklı bu fondöten, kusursuz ten makyajı için mükemmel bir seçim.

Kapatıcıya gelince, kusursuz bir görüntü için kapatıcını ilk olarak göz pınarlarındaki koyu halkaların en yoğun oldukları noktalara ve gözlerinin dış köşelerine uygulamanı öneririz. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nı göz altına sür ve aplikatörün ucundaki makyaj süngerleri ile göz altına yedir. Kapatıcını uygularken çok fazla yaymamalı, yanaklarına doğru incelerek ve yoğunluğunu azaltarak sürmelisin.

3. Profesyonel göz makyajı nasıl yapılır?

Mükemmel göz makyajı nasıl yapılır?

Mükemmel göz makyajı için doğru ürünleri, sırasıyla kullanmalısın. İlk iş olarak hiiiiç üşenmeden göz kapağına makyaj bazı olarak geçiş rengini sürmelisin. Böylece göz makyajın daha net görünecek ve gün boyu kalıcı olacak. 

Maybelline Nudes of New York far paletindeki nude Creator far rengini az bir miktar al ve göz kapağının üzerine iyice dağıt. Uyguladığın bu nude far hem göz kapağının rengini eşitleyecek hem de farlarının daha yoğun pigmentli görünmelerini sağlayacak.

Mükemmel göz makyajı için risk almadan buğulu göz makyajını denemelisin. Sadece 3-4 farklı rengi kullanarak buğulu göz makyajını yapabilirsin. Öncelikle Nudes of New York far paletindeki Explorer rengini göz kapağının tamamına sürerek temel oluştur. Paletteki Voyager rengini göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve doğal görünmesi için iyice karıştır. Göz kapağının tam üzerine Believer rengini sürerek gözlerinin daha aydınlık ve açık görünmesini sağla. Son olarak Self Starter rengini gözlerinin dış köşelerine sürerek göz makyajını biraz daha koyulaştırabilirsin. 

Göz makyajının öne çıkması için doğru maskara ile hemen tanışmalısın. Kirpikleri dipten kaldıran, kıvıran ve hacim veren, kirpik liftingi etkili Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskara'yı, kirpiklerinin tamamına zig zag hareketlerle uygula ve göz makyajın hazır!

4. Kaş makyajı nasıl yapılır?Kaşlarını doldurmayı unutma!

Makyajının tıpkı profesyonel ellerden çıkmış gibi görünmesi için kaşlarını es geçme. Kaşlarının doğal ve kusursuz görünmesi çok hassas bir çizgi, bunu sadece makyaj artistleri ve bizim gibi makyaj guruları bilir! Kusursuz kaş makyajın için ihtiyacın olan tek ürün uzun süre kalıcı bir kaş kalemi.

Maybelline Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi, 36 saate kadar kalıcı ve transfer olmayan formülü bizim favorilerimizden biri! Kaşlarının altından başlayarak yukarı doğru kaşlarının arasındaki boşlukları doldur. Kaşlarına yeni şekil verme, doğal görünmesi için sadece boşlukları hedef al. Son olarak kaş kaleminin arkasındaki kaş fırçası ile yukarı tara ve doğal bir görünüm elde et. Bu kaş kaleminin kalıcı ve bulaşmaya dayanıklı formülü sayesinde kaşların gün boyu bozulmadan kalacak.

5. Allık, aydınlatıcı ve bronzer nasıl uygulanır?

Yüzünü aydınlat ve renklendir

Mükemmel makyaj için aydınlatıcını yanından ayırmamalısın. Maybelline Chrome Extreme 200 Diamond Glow aydınlatıcını elmacık kemiklerinden saç diplerine doğru bir şerit halinde uygula. Aydınlatıcının daha doğal görünmesi için biraz dağıtabilirsin. Fırçada kalan aydınlatıcı biraz burun ucuna, çenene ve dudak üzerine uygulamakta bir sakınca yok. 

Yanaklarına renk katmak istersen, tatil dönüşü arkadaşlarını pembe yanaklarla karşılamak için Maybelline New York Cheek Heat krem allıkları kullanabilirsin. Bizim en sevdiklerimizden olan 20 numaralı Rose Flash rengini şiddetle öneriyoruz. Son olarak cildini kontür yapmadan da şekillendirebileceğini unutma. Maybelline New York City Bronzerını elmacık kemiklerinin tam altından yüzünün yarısına kadar uygula ve büyük bronzer fırçasıyla dağıt. Hafif kontür uygulaması makyajına profesyonel bir dokunuş katacak.

6. Ruj nasıl sürülür?

Mükemmel mat dudaklar

Kusursuz makyaj için 'sadece bir ruj sürüp çıkmak' yok. Likit mat rujunu dikkatlice uygulamak için en az 5 dakikanı ayna karşısında geçirmelisin. Önce en iyi mat ruju bulmalısın. Her ten rengine yakışan gül kurusu tonlarında bir nude rengi için sana Maybelline New York Matte Ink 65 Seductress ruju öneriyoruz. Bu likit mat ruju sevmemizin en önemli sebebi gün boyu dudaklarda kalıcılık sağlarken aynı zamanda kadifemsi hissi de hiç geçmiyor. E, likit mat rujdan daha bekleyebiliriz ki?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler