Pürüzsüz bir cilt görünümü için bilmen gereken 4 şey

Pürüzsüz bir cilt görünümü için bilmen gereken 4 şey

Kusursuz bir cilt görünümü hepimizin ideali. Her ne kadar 'seçilmiş bir kaç kişi' doğuştan kusursuz tene sahip olsalar da, bakımla herkesin cilt güzelliğini geri kazanması mümkün.

Peki kusursuz ten görünümüne giden 4 yolu öğrenmek ister misin?

İçerden besle

Yediğin gıdaların cildini etkileyebileceğini eminizki zaten biliyordun. Peki içeceklerin de aynı şekilde etkili olabileceğini duymuş muydun? Ağır alkol alımı, cildinin nem oranını azaltarak olduğundan daha yaşlı görünmene neden olur. Sıvılardan bahsetmişken, mutlu bir cilt için bolca su tüketmeyi de unutmamalısın.

Yeterince uyu

Güzellik uykusundan söz açmışken, uyku yalnızca cildini değil, zihnini ve bedenini yeniler. Yani yeterince uyku aldığında, kendine daha çok bakmış olacaksın. Cilt bakım rutinine de ayıracak bolca zaman kalacak!

Cilt bakım rutinini atlama

Yüzünü düzenli yıkayıp nemlendirmen gerektiğini zaten biliyorsun. Ancak cilt bakım rutinin için doğru ürünleri mi seçiyorsun? Hangi kremi ne zaman kullanacağını bilmek biraz kafa karıştırıcı olanbilir ama aslında son derece basit. Önce temizle, tonikle ve ardından nemlendir. İyi bir serum ise cilt ihtiyaçlarının tümüne cevap verecek.

Güneşten korun

SPF'in önemini biliyorsundur. Cildin kışın dahi hatta kapalı alanlarda bile güneşin zararlı ışınlarından etkilenip yaşlanma belirtileri gösterebilir. Makyajına SPF etkili bir BB krem ekleyerek, hem güneşin etkilerinden koru, hem de nemlendir. Bizim önerimiz BB kremini asla yanından ayırmaman. Göz çevresindeki hassas deriyi korumak için güneş gözlüğü kullanmaktan da çekinme.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Pure BB Krem Light-Medium

Dream Pure BB Krem Light-Medium

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Pure BB Krem Light-Medium

Dream Pure BB Krem Light-Medium