Pürüzsüz ten makyajı için cilt bakım önerileri

Pürüzsüz ten makyajı için cilt bakım önerileri

Makyaja başlamadan önce, iyi bir baza sahip olmalısın, ve konunun primerınla hiçbir ilgisi yok. Henüz fark etmemiş olabilirsin ama, en güzel makyaj stilleri, cilt bakım rutiniyle başlar.

Peki, cildinin sağlıklı ve güzel görünmesi için ne yapman gerekiyor? En önemli 3 adımı senin için derledik.

1. Temizle, sıkılaştır, nemlendir

Muhtemelen bu üç kelimeyi bu sıralamayla bir çok kez duymuşsundur, işin güzel yanı ise: kesinlikle işe yarıyor! Temizleyiciler makyaj kalıntılarını ve kiri temizlerken, cildine temiz bir his verir. Öte yandan tonik, gözeneklerinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Nemlendiricilerle ise, nemli ve yumuşak bir cildi garanti altına alırsın.

Cildin temiz ve nemli olduğunda, makyaj rutininin kelimenin tam anlamıyla daha yumuşak bir sürece dönüştüğünü fark edeceksin. Fondötenleri, BB ve CC kremleri, nemli bir cilde uygulamak çok daha kolay. Sonuçlarsa çok daha pürüzsüz olacak.

2. Uyumadan önce makyajını temizle

Yeni bir cilt bakım rutinine başlamışken, sağlıklı cilt görünümü için atlamaman gereken birkaç adım daha var.

En önemlilerinden biri, uykudan önce makyajını tamamen temizlemen. Gün içinde yalnızca az bir miktar maskara ve pudra bile uygulamış olsan, temizlemeden uyuma. Makyajınla uyuman, gözeneklerinin tıkanmasına neden olur ve cilt kusurlarına yol

3. Özen göster

Son olarak, cildine her an özen göstermelisin. Örneğin: spor antrenmanlarından sonra, cildini mutlaka yıka, kurulamak içinse sporda kullandığın ter havlunu kullanmayı aklından bile geçirme. Aynı zamanda yeterli miktarda uyku almak ve dengeli bir beslenme biçimi ile beslenmek de bir o kadar önemli, ama sen bunu zaten biliyorsun, değil mi?

Unutma: cildin senle dış dünya arasındaki tek bariyer, ona iyi bakmalısın!

 


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

Dream Fresh Bb Krem Medium Skin