loader

Rave Trendi: Techno Stilini Masaya Yatırıyoruz!

Favoriye Ekle

Partilemeyi sever misin? Sonuna kadar “rave” diyorsan, techno stili tam sana göre! O zaman, techno stili nedir ve nasıl uygulanır neden birlikte keşfetmiyoruz?

Bol coşku, bol heyecan ve bol marjinallik! Avrupa’da başlayıp 90’larda tüm popülerliğiyle dikkatleri üzerine toplayan ve günümüzün trend akımlarından biri olan rave, parti müziği kültüründen daha fazlasını hayatımıza dahil etti: Techno stili! 

Özellikle 2000’lerde bizim de çok severek tarzımıza uyarladığımız techno stili, o zamandan bu yana büyük değişimlere uğradı. Şimdilerde yepyeni, enerjik ve son derece renkli bir giyim ve makyaj tarzını beraberinde getiren techno stil için rave trendinin ayrılmaz bir parçası diyebiliriz. Şimdi gel, rave trendini ve techno stili tümüyle masaya yatıralım!

Rave Nedir?

Rave Nedir?

Rave kelime anlamı olarak, DJ'lerin tekrar eden ritimlere sahip elektronik ve techno müzik çaldığı organize bir dans partisi anlamına geliyor. Bu dans partileri, her daim eğlencenin ve coşkunun tavan yaptığı, dans ve kaynaşma temalı bir partiden daha fazlası olmayı başarıyor. Öyle ki, eğer daha önce Berlin’de bir rave partisinde bulunduysan müziğin, dansın ve modanın aynı anda sahnede olduğunu görebilirsin. 

Kendi tarzını yaratan Berlin rave partilerinin bugün rave stilini meydana getirdiğini, özellikle de genç kesimin giyim ve makyaj tarzına yön verdiğini söylemek mümkün. Techno stili olarak da adlandırabileceğimiz bu akıma biz ilk günden beri bayılıyoruz. Peki ya sen, techno stili hakkında şimdi daha fazla bilgi sahibi olmaya hazır mısın?

Techno Modası Nedir?

Tutkulu, alışılmışın dışında ve iddialı… Bu kelimeler techno giyim için bizce yeterli! Nitekim günlük yaşamda pek sık rastlamadığımız bu yeni giyim tarzı, dans partilerinin adeta üniforması diyebiliriz. Sonuçta söz konusu dans partisi olunca, normal kıyafetler seçmenin ve sıradan görünmenin ötesine geçmek lazım! Ancak şunu da belirtelim, rave modası özellikle son dönemlerde sokaklara inmeye ve cadde stillerine de dahil olmaya başladı. Dolayısıyla bu stili sen de kendi tarzına kolaylıkla uyarlayabilirsin!

Techno Giyim Ne Demek?

Techno Giyim Ne Demek?

Techno modasında kurallara yer yok. Yalnızca renkli, parlak ve cesur parçalara yer var! Yani techno ya da rave modasına uyum sağlarken son derece özgür olabilirsin. Tabii ki seçtiğin parçaların dans partisi ve festival havasına sahip olması çok önemli! Bunun için seçeneğinin çok olduğunu da bilmelisin. Neon renklerde üstler, renkli pantolonlar, baskılı tişörtler, zincir ve püsküller… Techno parti kombinleri için bu detaylardan ilham alman mümkün.

Techno Makyaj Nasıl Yapılır?

Techno Makyaj Nasıl Yapılır?

Techno bir görünüm oluşturmaya kararlıysan, en az seçtiğin parçalar kadar makyajına da önem vermelisin.Festival makyajı ve simli makyaj uygulamaları bu konuda sana yol gösterebilir. Bununla birlikte techno makyaj için ufak bir tüyo vermek istiyoruz. Tekno parti makyajı yaparken renkleri özgürce kullanmalı, parlak ve simli makyaj ürünlerinden yana olmalısın. 

Tabii ki tüyomuzun ardından senin için birkaç ürün önerisinde bulunmadan da gitmeyiz. Techno makyaj uygulamasında fark yaratarak hayalini kurduğun parti ve festival görünümünü oluşturacak ürünleri aşağıya bıraktık. Dilersen renkli ve canlı makyaj üzerine hazırladığımız içeriğimize de göz atabilir, renkli makyaj yapmanın inceliklerini daha iyi öğrenebilirsin!

Techno Makyaj için En İyi Fondöten, Far, Maskara ve Ruj Önerileri

İşte, techno makyaj için ipuçları aramana gerek bile bırakmayacak en iyi makyaj malzemeleriyle karşındayız. Bu ürünlerle arzuladığın iddialı makyajı yüzüne taşımak senin için her zamanki kadar kolay olacak!

1. Maybelline Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten

Maybelline New York Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten

Renkli bir makyaj, eşitlenmiş bir cilt görünümü ister! Rave stili için ilk olarak cilt tonuna uyum sağlayacak ve ışıltılı bitiş sunacak bir fondötenle işe başlamalısın. Bunun için bizim önerimiz Maybelline New York Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten! Cilt tonunu eşitleme, cilt sorunlarının görünümünü azaltma, pürüzsüz bir cilt görünümü oluşturma gibi etkilerle kalbimizi çalan bu ürün, aydınlatıcı etkisiyle de techno makyaja fazlasıyla hitap ediyor.

2. NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Brights

NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Brights

Zengin renkleri, metalik seçenekleri ve yoğun pigmentiyle NYX Professional Makeup paletler, rave trendine uygun bir makyaj deneyimi konusunda yaratıcılığını konuşturmanı sağlayacak. Alabildiğine renk ve yoğun pigment… NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Brights far paleti ile sen de hayal gücünün sınırlarını keşfedebilirsin!

Maybelline New York Falsies Surreal Maskara

Sen dans edeceksin, peki ya kirpiklerin? Maybelline Falsies Surreal Maskara’nın gerçeküstü uzunluk ve hacim verme özelliği, techno partilerinin renkli dünyasına, sınırsız müziğine ve dansına eşlik etmeni sağlayacak. Ürünü denediğinde bizi anlayacaksın. Çünkü bu uzatıcı ve dolgunlaştırıcı maskara adeta rave trendi için tasarlanmış gibi!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj

Kırmızı, pembe veya mor… Dudak makyajını da rave trendine uyarlamak için Maybelline Super Stay Matte Ink Ruj serisinden yardım alabilirsin. 16 saate kadar kalıcılık etkisine sahip olan Super Stay mat rujlar, yeme ve içmeye karşı dayanıklılığı ile gece boyunca dudaklarını renklendirmeye devam edecek. Bu sayede sana yalnızca rengarenk ve iddialı dudaklarınla eğlencenin tadına varmak kalacak! Morun en çarpıcı tonuna sahip olan Founder rengi bizim favorimiz oldu. Bu ruju katılacağın ilk partide mutlaka kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler