loader

Renk eşitleyici makyaj nedir? Nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Güzellik bloggerlarının, yüzlerinin farklı bölgelerine farklı renklerde kapatıcılar uygulamalarının bir nedeni var. Bu rengarenk görünüm, yeni bir güzellik akımı değil: Renk eşitleyici makyaj. Renk eşitleyici makyaj, tüm cilt kusurlarını gizleyerek, kusursuz bir ten görünümüne kavuşmana yardımcı oluyor. Eğer bu konu hakkında fazla bilgiye sahip değilsen endişelenme. Bu yazımızda renk eşitleyici makyaj ile ilgili bilmen gereken her şeyi açıklıyoruz.

Renk eşitleyici makyaj tam olarak nedir?

Renk eşitleyici makyaj tam olarak nedir?

Renk eşitleyici makyajı açıklamak için, öncelikle ilkokuldaki resim derslerini hatırlamanı istiyoruz. Renk tekerinin karşısındaki zıttı olan renkleri hatırla. Her bir renk karşısındaki rengi nötrler. Renk eşitleyici makyaj, işte tam da bu mantıktan yola çıkıyor.

Cildini kusursuz bir şekilde gizlemek için kapatıcını bolca sürmene gerek yok. Doğru makyaj malzemelerini kullanarak cildindeki kusurları en kısa yoldan kapamak mümkün.

Renk eşitleyici makyaj nasıl yapılır?

Kızarıklık gizleyici makyaj bazı kullan

Kızarıklık gizleyici makyaj bazı kullan

Olası cilt sorunlarını bir düşünelim; kızarıklıklar, koyu halkalar, sivilce izleri, solgun görünüm… Bunları gizlemek için makyaja başlamadan önce bir adım atmalısın. Makyaj bazı, hem cilt renginin eşitlenmesini sağlıyor hem de cildindeki kusurların gizlenmesine yardımcı oluyor. L’Oréal Paris Infaillible Kızarıklık Giderici Makyaj Bazı, cilt tonunu eşitlemek ve kızarıklıkları gidermek için kullandığımız en iyi makyaj bazlarından biri. Yeşil rengi ile ciltteki kırmızılıkları gideren ve renk eşitleyen bu makyaj bazını mutlaka denemelisin.

Cildinde farklı renkler ve tonlar bulunuyorsa, bunları eşitlemek için ilk olarak yüzünün tamamına makyaj bazını uygula. Makyaj bazı kullanarak makyajının gün boyu cildinde kalmasını sağlayabilir ve cildini kusursuz makyaja hazırlayabilirsin. İtiraf edelim, biz bazı günler sadece makyaj bazını sürüp dışarı çıkıyoruz!

Cilt rengini eşitle

Cilt rengini eşitle
Cilt rengini eşitlemek ve makyajına daha fresh bir görünüm kazandırmak için L’Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici kullanmalısın. Formülündeki Aloe vera, zencefil ve güvercin ağacı özleri cildini nemlendirirken aynı zamanda daha ışıltılı görünmeni sağlıyor.

Renkli nemlendirici denilince hiç kapatıcılığı olmayan bir ürün aklına gelmesin. Skin Paradise, orta kapatıcılığa sahip. Yani cildindeki sivilce izlerini, renk eşitsizliklerini ve göz altındaki koyu halkaları gizler, belirginliğinin azalmasına yardımcı olur. Renkli nemlendiriciyi uyguladıktan sonra cildindeki kırmızılıklar, lekeler ve izler görünürlüğünü kaybediyor, yerine daha doğal ve ışıltılı bir sonuç kalıyor. Skin Paradise'ın yapısı oldukça ince olduğu için dilersen birkaç kat renkli nemlendirici uygulayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Doğru kapatıcıyı seç

Doğru kapatıcıyı seç

Cildindeki belirgin leke ve izleri gizlemek için kapatıcılığına çok güvendiğin bir makyaj malzemesini kullanmalısın, tıpkı L'Oréal Paris True Match kapatıcı gibi! Loreal kapatıcı, incecik yapısına rağmen oldukça kapatıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Alsa çizgilere dolmuyor ve cildi kurutmuyor.

Göz altlarında mor halkalar varsa True Match kapatıcının somon rengi, mor izlerini nötrleyecek. Cildindeki diğer leke ve izler için de cilt tonunla uyumlu olan kapatıcıları seçmeni öneririz. Cilt tonundan çok açık veya çok koyu olan kapatıcılar kullanmak yüzünde sahte ve hatalı makyaj görünümlerine yol açabilir. Kapatıcını yüzüne uyguladıktan sonra makyaj süngerinin köşeli ucunu kullanarak dağıtabilirsin. Kapatıcını her zaman tampon hareketlerle dağıt, sürükleyerek yayma. Üstelik L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı, hylauronik asit içeren formülüyle göz çevresini nemlendirerek bakım yapıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler