loader

Renklerin şifresi çözüldü!

Favoriye Ekle

Fondöten, ruj veya allık seçimlerinde hep bahsi geçen şu meşhur 'cilt alt tonunu' hiç merak ettin mi? Yaz kadını mıyım, kış kadını mıyım, sıcak mıyım soğuk muyum... Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsin!

Maybelline New York'un yetenekli Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu ve Renk Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu ile renklerin sırlarını keşfetmeye hazır mısın?

Sana en çok yakışan tonları bulmak, makyajında ve giyiminde doğru renkleri kullanmak için yazının devamına bekleniyorsun!

 Altın mı gümüş mü?

gümüş mü altın mı?

Her insanın baskın bir renk grubu vardır, kolay bir altın/gümüş kumaş testiyle sen de sıcak mı soğuk mu olduğunu bulabilirsin.Eğer gümüş tonları sana daha çok yakışıyorsa soğuk, altın tonlarında daha iyi görünüyorsan sıcak gruba aitsin. Bunu aynı zamanda takı testiyle de öğrenebilirsin. Altın takılar taktığında mı yoksa gümüş takılar taktığında mı cildin daha canlı görünüyor?

Yaz kadını mısın, kış kadını mısın?

yaz kadını mısın kış kadını mısın?

Renk grupları sadece sıcak soğuk olarak değil, mevsimlere göre ve daha bir çok farklı parametreye göre de ayrılıyor. Her grubun farklı renk özellikleri sayesinde, makyaj ürünlerinde hangi renkleri tercih etmen gerektiğini ve hangi renklerle daha hoş görüneceğini buna göre belirleyebilirsin.

Sıcak alt tonlular, sonbahar ve ilkbahar grubuna girerken soğuk alt tonlular kış ve yaz grubuna giriyor. Evet, sıcak bir mevsim olan yaz da soğuk gruba dahil! 

Renklerin şifresi çözüldü!_1

Buna ek olarak, sonbahar ve kış grubu koyu renklerde iyi dururken, ikbahar ve yaz ise açık renklerde daha iyi duruyor. Hangi mevsimin kadını olduğunu buldun mu? O zaman sana en çok yakışan renkleri keşfetme zamanı! Videodan, sana en çok yakışacak renklerin ekran görüntülerini aldık bile! 

 Sonbahar renkleri

Renklerin şifresi çözüldü!_2

Gördüğün gibi sonbahar renkleri daha koyu ama aynı zamanda sıcak tonlu renkler. Burada en çok dikkatini çeken renk hangisi? Bakır ve toprak tonları makyajında eminiz ki sana çok yakışacaktır. Bunun için sana bir far paleti önerimiz var: Maybelline Burgundy Bar far paleti, bordo, bakır ve altın tonlarıyla senin için en kullanışlı makyaj malzemelerinden biri olacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

 İlkbahar renkleri

Renklerin şifresi çözüldü!_3

İlkbahar grubunun renkleri, sıcak ve açık, soft renklerden oluşuyor. Özellikle güneşin parladığı bu dönemde kullanacağın bu parlak renkler, tüm dikkatlerin üzerinde toplanmasını sağlayacak. Far paleti önerimiz ise tamamen ilkbaharın bu canlı sıcak tonlarını barındırıyor: Maybelline Lemonade Craze far paleti!

 Yaz renkleri

Renklerin şifresi çözüldü!_4

Sıcak bir mevsim olmasına rağmen yaz mevsimi, soğuk grupta. Kışa oranla daha açık tonların olduğu bu grupta en çok pembeler dikkat çekiyor. Sen de soğuk alt tonlu ve bir yaz kadını olarak makyajında pembe tonlarına yer vermek istersen, Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujların pembe tonlarından oluşan Pink serisini denemelisin.

 Kış renkleri 

Renklerin şifresi çözüldü!_5

Siyahlar, koyu yeşiller, bordolar, lacivertler... Soğuk alt tona sahip bir kış kadınına en çok yakışan renkler! Koyu yeşil ve lacivert tonlarda makyaj önerisi ister misin? Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden orman yeşili renkli 932 Intense Green ve Color Tattoo krem farlardan metalik gece mavisi renkli Trailblazer rengi tam sana göre!

 Sana yakışacak renkleri bulduğuna göre, makyajına bu tonları eklemek için hiç zaman kaybetme! Yaz kadını mısın kış kadını mısın? Testi çözüp öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler