loader

Renkli dumanlı göz makyajı: Denizkızı etkisi için maviyi dene!

Favoriye Ekle

Yazın en sıcak günleri için geri sayıma başlamışken, güzellik rutinimizi de tamamen yeni sezona adapte ettik. Yazla ilgili en sevdiğimiz detaysa şüphesiz plajlarda geçirdiğimiz uzun saatler. Bu saatleri makyajına taşımaya var mısın?

Sabah saatlerini, parlak mavi gökyüzünün altında, berrak mavi denizlerin kenarında geçir, akşam olduğunda ise bu etkiyi makyajına taşı. Nasıl mı? Hazırladığımız makyaj rehberi bu konuda imdadına yetişiyor!

Trend hakkında...

Mavi uzun yıllar boyunca göz makyajında korkulan ve kaçınılan tonlardan oldu. Yeni sezon ise bunun aksini ispatlamaya hazırlanıyor. Podyumlarda ve kırmızı halıda da sıklıkla karşılaştığımız mavi göz makyajını uygulamanın ise birbirinden farklı birçok yolu var. Bugün sana mavi buğulu göz makyajını anlatacağız. Hem pratik, hem iddialı bakışlar için yapman gereken tek şey adımları takip etmek.

Nasıl uygulamalı?

Mavinin bu serin tonları yazın sıcak günlerinde fresh bir görünüm elde etmemize yardımcı olacak. Kusursuz bir uygulama için aşağıdaki dört adımı takip et!

Birinci adım:

Göz makyajı öncesi göz kapaklarına primer uygulayarak, göz kapaklarını, göz makyajına hazırla. Böylece kusursuz bir makyaj bazı elde ederken göz makyajının uzun süre kalıcı olmasını da sağlayacaksın.

İkinci adım:

İstediğin mavi tonunu göz kapaklarına uygula ve dağıt. Dağıtmak dumanlı göz makyajının en önemli adımı.

Üçüncü adım:

Bakışlarına biraz daha belirginlik katmak istersen göz kalemin veya eyelinerınla gözlerini çerçevelemeyi dene.

Dördüncü adım:

Son olarak maskaranı kirpiklerine uygulayarak bakışlarını belirginleştir. Maskaranı zigzag hareketlerle uygulayarak topaklanmanın önüne geç!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön