loader

Renkli eyeliner için 7 kullanım yolu

Favoriye Ekle

Renkli eyelinerlarını kullanabileceğin 7 farklı yolu anlatıyoruz!

Belirgin bir göz makyajı kadar görünümüne anında farklılık ve canlılık katan az şey vardır. Birkaç göz farı kullanarak harika bir dumanlı göz makyajı, ya da göz kalemi veya eyeliner ile kolayca çarpıcı bakışlar elde edebiliyoruz. Ancak çoğumuz eyeliner konusunda tek bir renge ve stile takıntılıyız; Siyah kuyruklu eyeliner! Ama artık sence de biraz farklılık oluşturmanın zamanı gelmedi mi? Mesela bir sonraki göz makyajında renkli eyeliner kullanmaya ne dersin?

Yoksa kolay eyeliner çekmek için ilhama mı ihtiyacın var? Hem kolay hem de renkli eyeliner çekmenin 7 yolunu anlatıyoruz!

1. Pastel lila eyeliner

pastel lila

Pastel tonları çok seviyorsan, pastel lila tondaki eyeliner görünümü kalbini çalabilir! 'Lila rengi eyelinerı nerede bulacağım?' diyenler için NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks Frosted Lilac rengini öneririz. Yüksek pigmentasyona sahip olan ve suya dayanıklı formülüyle 36 saate kadar kalıcılığı olan NYX renkli eyeliner, gözlerinde metalik lila görünümü yaratacak. Kalem eyelinerı istersen far veya göz kalemi gibi kullanabilirsin.

Her zamanki kuyruklu eyeliner görünümüne farklılık katmak için renkli eyelinerının kuyruğunu uzatabilirsin. Önce kuyruğu oluştur, ardından göz pınarından başlayan bir çizgiyle kuyruğu birleştir. Son olarak da birkaç kat maskara ile görünümü tamamla. İşte bu kadar kolay!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Gökkuşağı eyeliner

2. Gökkuşağı eyeliner

Yalnızca tek bir ton değil, birkaç tonu bir arada kullanarak da renkli eyeliner kullanabilirsin. Mesela göz pınarından göz kapağının ortasına doğru bir renk, göz kapağının ortasına başka bir renk ve son olarak da eyeliner kuyruğuna başka bir renk kullanarak farklı bir görünüme imza atabilirsin.

Editörün önerisi: Gökkuşağı görünümü için Epic Wear Liner Sticks eyelinerın 24 farklı renginden yararlanabilirsin. Metalik ve mat bitişli renkli eyelinerları birleştirerek kendi tarzına has görünümler yarat. 36 saate kadar kalıcı olan eyelinerın sayesinde gün boyu göz alıcı görüneceksin. Gökkuşağı göz makyajı için sarı, mor ve açık mavi gibi birbirini tamamlayan renkleri tercih etmelisin.

3. Neon bakışlar

3. Neon bakışlar

“Ben siyah eyeliner’ımdan kolay kolay vazgeçmem” mi diyorsun? Senin için de bir önerimiz var! Her zamanki gibi siyah eyeliner görünümünü bir kenara bırak, gözlerinin üst kısmına neon turuncu renkte bir eyeliner’ı uygulayarak canlı bir görünüm elde et.

NYX Professional Makeup Epic Wear Eye & Body Liquid Liner'ın birbirinden canlı 7 farklı rengini kullanarak istediğin grafik eyeliner veya neon görünümleri yaratabilirsin. Eyelinerını göz kapağının katlanma çizgisine kadar ilerleterek göz makyajını daha çarpıcı bir hale getirebilirsin. Bu görünüm için Lilac ve Yellow renklerini denemeni öneririz. Üstelik bu likit eyelinerların formülü suya dayanıklı ve 48 saate kadar da kalıcı.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

4. Renkli dumanlı makyaj

4. Şekilli eyeliner

Sen de bu eyeliner görünümüne bizim gibi bayıldın değil mi? Gerçekten de çok havalı görünüyor! Farklı renkleri birleştirerek klasik dumanlı göz makyajını renkli makyaja uyarlayabilirsin. NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks Graphic Purple ve Cosmic Yellow renklerini birleştirerek tıpkı görseldeki gibi kusursuz göz makyajı yaratabilirsin.

Yaratıcı makyajlar yapmayı seviyorsan mat ve metalik bitişli eyelinerları da karıştırmayı seveceğine eminiz. Göz kapağının tam üzerine metalik bitişli eyelinerı sürmek gözlerini olduğundan daha büyük gösterir. Göz kapağının katlanma çizgisine ise mat eyeliner uygulayarak kusursuz uyumu yakalayabilirsin. Bu aşamada renk seçimi tamamen senin yaratıcılığına kalmış.

5. Bembeyaz göz makyajı

5. Bembeyaz göz makyajı

Özel bir partiye katılırken basit ama herkesin makyajından farklı görünmek istiyorsan beyaz göz makyajı yapabilirsin. Özellikle buğday ve esmer tenliler için önerdiğimiz beyaz göz makyajı, göz rengini ortaya çıkarır ve gözlerinin daha belirgin görünmesini sağlar.

NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks Pure White rengini göz kapağının tamamına ve katlanma çizgisine uygula. Beyaz eyelinerını farklı renklerle birleştirmeni önermiyoruz. Bembeyaz göz makyajının en havalı tamamlayıcısı iddialı kirpikler. Maskaranı kirpiklerinin altına yerleştir ve dipten uca doğru kirpiklerini belirginleştir. Dilersen beyaz eyelinerını alt kirpik dibine de sürebilirsin.

6. Kalın eyeliner

6. Kalın eyeliner

Renkli eyeliner’ını hem göz farı, hem de eyeliner olarak kullanabildiğimiz bu görünüm; iddialı göz makyajlarını beğenenler için süper bir fikir olabilir! Ancak göz makyajın iddialı olduğu için makyajının geri kalanında nude tonlar kullanmayı sakın unutma.

48 saate kadar dayanıklı olan Epic Wear Eye& Body Liquid Liner kalın eyeliner görünümü için ideal! NYX eyelinerın inovatif, silikon reçineli esnek ucu sayesinde keskin ve kusursuz eyeliner çizgisini elde edebilirsin.

7. Işıltılı gözler

7. Işıltılı gözler

Pırıl pırıl parlayan, ışıltılı göz makyajı tam da gece makyajlarına göre! Simli, parlak, dilediğin eyeliner tonunu uygulayarak kuyruklu eyeliner görünümü oluşturduktan sonra hem alt hem de üst kirpiklerine maskara uygula ve hazırsın!

Metalik bitişli NYX Professional Makeup Epic Wear Liner renklerini kullanarak ışıltılı göz makyajları yapmak çok kolay. Mat rengi eyelinerı baz olarak göz kapağına uygula ve üzerine ışıltılı eyelinerını uygula. Bu görünüm özellikle konser ve festivallerde çok popüler olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/