loader

Renkli göz farı kullanım örnekleri

Favoriye Ekle

Eğer sen de bir “makyaj tutkunuysan”, mutlaka kullanmaya bir türlü yanaşamadığın renkli göz farı paletin vardır. Kıyafetimizle, makyajımızın geri kalanıyla uyumlu olacağını düşünsek de o canlı renkleri kullanmaya çekiniriz. Ama biraz cesaretli olup, o renk renk, canlı tonları göz makyajında bir kere kullansan, eminim ki sık sık kullanmak isteyeceksin!

Peki, renkli göz farlarını nasıl kullanmalı?

1.Renklerin uyumu

Renkli göz farı kullanım örnekleri_1

Sarı, turuncu, turkuaz, yeşil, mor… Bu renklerin bir araya gelip, bu kadar güzel bir göz makyajı ortaya çıkartacaklarını kim bilebilirdi ki! Ünlü makyaj blogger’ı Linda Hallberg’in denediği bu göz makyajından sen de ilham almak istersen; öncelikle göz kapağına sırayla sarı, turuncu tonlarını uygulayıp fırçayla iyice dağıtmalısın. Ardından göz kapağının katlanma noktasına mor göz farını uygulayıp, alt kirpik diplerine yeşil ve turkuaz tondaki göz farını uygulamalısın.

Son olarak da kuyruklu eyeliner görünümü ve bolca maskarayla görünümü tamamlayabilirsin.

2.Saks mavisi gözler

Renkli göz farı kullanım örnekleri_2

Yine çarpıcı renklerin, özellikle saks mavisinin öne çıkartıldığı bir göz makyajı! Göz kapağına saks mavisi tonda göz farını uyguladıktan sonra, katlanma noktasına mor göz farını uygulayıp kuyruklu eyeliner ile görünümü tamamlayabilirsin.

3.Yeşil büyü

Renkli göz farı kullanım örnekleri_3

Renkli göz farını bu göz makyajı stilinde göz kapağına değil, alt kirpik diplerine uygulayıp, daha belirgin ve iri gözler elde ediyoruz. Kuyruklu eyeliner görünümünü oluşturduktan sonra alt kirpik diplerine önce açık sonra koyu yeşil göz farını, kesik uçlu far fırçası ile uygulayabilirsin.

4.Kızıl gözler

Renkli göz farı kullanım örnekleri_4

Sezonun yeni trendlerinden kızıl göz makyajı son dönemde oldukça popüler! Sen de bu görünümden ilham almak istersen; göz kapağına ve alt kirpik diplerine kırmızı tonda göz farı uyguladıktan sonra göz pınarına bej rengi ışıltılı göz farını uygulayabilirsin.

5.Bakır ışıltı

Renkli göz farı kullanım örnekleri_5

Her göz rengine uygun ve gözleri ön plana çıkartmak için ideal göz makyajı tonlarından biri olan bakırı, sen de alt kirpik diplerine ve göz kapağına uygulayarak bu hoş görünümü elde edebilirsin.

6.Pastel rüya

Renkli göz farı kullanım örnekleri_6

Pastel tonlarını sevmeyen var mı? Bu göz makyajında da en sevdiğimiz 2 pastel ton olan bebek mavisi ve toz pembe var! Göz pınarından itibaren toz pembeyi, göz kapağının orta kısmından itibaren bebek mavisi göz farını uygulayıp rüya gibi bir göz makyajına imza atabilirsin!

 

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler