loader

Renkli göz kalemlerini kullanmanın 3 farklı yolu

Favoriye Ekle

Makyaj rutinine biraz hava biraz da farklılık katmanın tam zamanı! Bunu yapmanın en pratik yolu ise renkli göz kalemleri! Kızlarla gece gezmesi, romantik bir sevgililer günü yemeği veya doğum günü partisi... Bir sonraki planın ne için olursa olsun renkli göz kalemleri ile yapabileceğin bu üç farklı göz makyajıyla güzelliğini garanti altına alıyoruz.

Altın tonlarında kedi bakışlar

Renkli göz kalemlerini kullanmanın 3 farklı yolu_1

Renkli bir dokunuş, klasik kedi bakışları seni anında çok daha çekici kılacak.

Birinci adım: Göz kapaklarına (kirpik çizginden göz kapaklarının katlanma bölgesine kadar) mat doğal bej tonlarındaki farını uygula.

İkinci adım: Altın tonlarındaki göz kalemini tıpkı eyeliner çeker gibi kirpik çizgine uygula. Ardından gözlerinin dış köşelerinden kaş bitimine doğru kuyruk çek. Kremsi formülü sayesinde rahat bir uygulama sağlayan Nyx Professional Makeup Slim Eye Pencil Gold Glitter Göz Kalemini deneyebilirsin. 

Renkli tightline uygulaması

Renkli göz kalemlerini kullanmanın 3 farklı yolu_2

İddialı göz makyajları sana göre değilse, alt kirpik diplerinin içine renk katman yeterli olacaktır.  

Birinci adım: Waterline denen alt kirpik çizginin iç kısmına renkli göz kalemi uygula. Göz makyajının kısa sürede bozulmaması için dayanıklı bir göz kalemi kullanmalısın. Uygulama için akma yapmayan, uzun süre dayanıklı bir göz kalemi arıyorsan Nyx Professional Makeup Eye Slim Göz Kalemini deneyebilirsin.

İkinci adım: Siyah maskaranla kirpiklerine volüm ve uzunluk kazandırarak makyajını tamamla. Ekstra volüm ve uzunluk için Nyx Professional Makeup Double Stacked Maskarayı denemeni öneririz.

Renkli buğulu bakışlar

Renkli göz kalemlerini kullanmanın 3 farklı yolu_3

Dramatik bakışlar için tercihimiz buğulu bakışlar. Klasik buğulu göz makyajına renk katarak göz makyajını modernize edebilirsin.

Birinci adım: Göz kalemini far olarak kullanmayı dene. Mürdüm tonlardaki göz kalemini üst kirpik çizgine uygula ve hafifçe dağıt.

İkinci adım: Aynı şekilde göz kalemini alt kirpik çizgine de uygula ancak dağınık bir görünümden kaçınmak için, alt kirpik çizgine uyguladığın kalemi çok fazla dağıtma. Bu görünüm için bizim önerimiz Nyx Professional Makeup Eye Slim Purple Göz Kalemini denemen.

BİRKAÇ İPUCU DAHA...

Göz makyajını ön plana çıkartabileceğin bu üç makyaj önerimizi makyajının tamamına yayabilmen için sana birkaç ipucu daha vermeyi görev biliyoruz. Aşağıdaki ipuçlarımıza kulak vermeyi unutma çünkü makyajında bütünlük sağlaman, bu şekilde makyaj bilgin ve güzelliğinle etrafındakileri etkilemene önem veriyoruz: 

  • Göz makyajının ön planda olacağı bu üç makyajda da, makyajının geri kalanının doğal ve sade olduğundan emin ol. Göz makyajın renkli olacağından makyajının geri kalanına hakim olan tek renk "nude" olmalı.
  • Göz makyajının kalıcı olmasını istediğin zamanlarda göz makyajı bazları en yakın arkadaşın. Göz kalemlerini uygulamadan önce göz kapaklarına göz makyajı primerını sür ve transparan pudra ile sabitle.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler