loader

Renkli göz kalemlerini kullanmanın 3 farklı yolu

Favoriye Ekle

Renkli göz kalemleriyle yapılan canlı göz makyajları son zamanların yükselen makyaj trendleri arasında. Peki göz alıcı, dikkat çekici ve herkesin iltifat edeceği renkli bir göz makyajını nasıl yapabilirsin?

Bu yazımızda sana renkli göz kalemlerini kullanmanın 3 farklı yolunu anlatıyoruz! 

1. Kontrast renkli göz makyajı

Kontrast renkli göz makyajı

Renkli göz makyajlarında kontrast renkli bir görünüm yaratmak istersen, tek yapman gereken "Renk Çarkı"ndan bir renk seçip, hemen zıt yönündeki renk ile doğru bir kontrast yakalamak. Örneğin yeşil ile mavi-mor, mavi ile turuncu, kırmızı ile yeşil, sarı ile sıcak mor tonları birbiriyle doğru kontrastı yaratır. Göz kapağının üstüne yeşil, altına ise soğuk mor tonunda renkli bir göz kalemi uygulayarak dikkat çekici renkli bir göz makyajı elde edebilirsin.

Yeşil göz kalemi önerisi: NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks - Emerald Cut

Mor göz kalemi önerisi: Maybelline Tattoo Liner Jel Göz Kalemi - 301 Purple Pop 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Renkli Cut Crease Makyajı

Renkli Cut Crease Makyajı

 Renkli cut crease makyajları da son dönemde oldukça popüler. Bunun için göz kapağını eşitleyip pudra ile sabitledikten sonra, pembe bir göz kalemi ile cut crease makyajı yapabilirsin.

Pembe göz kalemi önerisi: Maybelline Tattoo Liner Jel Göz Kalemi - 302 Ultra Pink

 3. Renkli Glossy Göz Makyajı

Renkli Glossy Göz Makyajı

Renkli göz makyajına sıra dışı bir etki kazandırmak istersen, son zamanların yükselen trendi olan glossy göz makyajı trendini deneyebilirsin. Bunun için göz kapağında renkli bir far ile baz yarattıktan sonra üzerine lip balm veya lip gloss uygulayarak glossy görünüm elde edebilirsin. Daha sonra ise renkli göz kalemleriyle eyeliner çekebilir, alt kirpik diplerini kontrast renkte bir göz kalemi ile patlatabilirsin.

Turuncu göz kalemi önerisi: Maybelline Tattoo Liner Jel Göz Kalemi - 303 Orange Flash


BİRKAÇ İPUCU DAHA...

Göz makyajını ön plana çıkartabileceğin bu üç makyaj önerimizi makyajının tamamına yayabilmen için sana birkaç ipucu daha vermeyi görev biliyoruz. Aşağıdaki ipuçlarımıza kulak vermeyi unutma çünkü makyajında bütünlük sağlaman, bu şekilde makyaj bilgin ve güzelliğinle etrafındakileri etkilemene önem veriyoruz: 

  • Göz makyajının ön planda olacağı bu üç makyajda da, makyajının geri kalanının doğal ve sade olduğundan emin ol. Göz makyajın renkli olacağından makyajının geri kalanına hakim olan tek renk "nude" olmalı.
  • Göz makyajının kalıcı olmasını istediğin zamanlarda göz makyajı bazları en yakın arkadaşın. Göz kalemlerini uygulamadan önce göz kapaklarına göz makyajı primerını sür ve transparan pudra ile sabitle.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler