loader

Renkli kapatıcılar konusunda uzmanlaş!

Favoriye Ekle

Sezonun trend makyaj tekniklerinden biri de "colour correcting" yani renk eşitleyici makyaj. Savaş boyalarını henüz sürmüş ya da paintball maçından az önce dönmüş gibi görünen şu makyajlı yüzleri görmüşsündür. Renk skalasındaki her renk başka bir rengi nötrlediği için farklı renkteki kapatıcılar kullanılarak bu görünüm elde ediliyor. Renkli kapatıcılarını doğru bölgelere uyguladıktan sonra iyice dağıtırsan sonuç pürüzsüz bir ten görünümü oluyor!

Kapatıcı paletlerindeki renklerin ne anlama geldiğini bir türlü anlamıyorsan imdadına yetiştik! Cildindeki kusurları artık rahatlıkla gizleyebilir, kusursuz teninin keyfini çıkarabilirsin. Şimdi cildindeki sorunlara göre hangi kapatıcıyı kullanman gerektiğini anlatıyoruz!

Renkli kapatıcılar konusunda uzmanlaş!_1

 

Göz altı morlukları için:

Gözlerinin altındaki morlukları gizlemek için kapatıcıdan önce fondötenini uygulamalısın. Böylece göz altı morlukların kendiliğindan daha az belirgin hale gelecektir. Daha sonra kapatıcı paletindeki somon rengiyle göz altındaki morlukları silebilirsin. Son olarak da ten rengine en yakın olan tonu göz altına uygula ve kusursuz görünümün keyfini çıkar.

Kırmızılıkları gizlemek için:

Kapatıcı paletindeki yeşil rengini cildindeki kırmızılıkların üzerine uygulayabilirsin. Burun kenarındaki kırmızılıklar veya sivilcenin üzerindeki kırmızı lekeler için yeşil kapatıcı birebirdir! 

Editörün önerisi: Cildinde kuruluk varsa bu bölgelere kaptıcı uygulamadan önce nemlendirici uygulamanı tavsiye ediyoruz.

Sarı cilt lekeleri için:

Göz altında veya yanak bölgesinde oluşan sarı cilt lekeleri için mor renkli kapatıcıyı kullanmalısın. Bu rengi özellikle kış aylarında soluk göründüğün günlerde tüm cildine uygulayarak daha enerjik görünebilirsin. Kapatıcının üzerine fondöten veya BB krem uygulamayı unutmamalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler