loader

Renkli maskaralar: Nasıl doğru kullanabilirim?

Favoriye Ekle
Renkli maskaralar: Nasıl doğru kullanabilirim?

Renkli maskaraları sürekli alışveriş çantamıza atarız ama nasıl kullanacağımızı bilemeyiz. Her makyaja başladığımızda elimiz o maskaralara gitse de ya komik görünmekten ya da görüntü içimize sinmediğinden bu maskaraları bir türlü kullanamayız. Artık renkli maskaralarını çekmecenden çıkarabilirsin. Makyaj.com farklı ile bu harika ürünleri nasıl kombinlemen gerektiğini açıklıyoruz.

Rengine karar ver

Öncelikle cilt tonuna ve yapacağın makyaja uygun maskara rengini seçmelisin. Açık tonlardan ziyade, mor, mavi veya pembe gibi tonlarla daha dikkat çekebilirsin. Göz rengini dikkate alarak, kontrast tonlar da denemeye değer!

Hem alt hem üst kirpiklere sür

Renkli maskaranı sadece alt veya üst kirpiğine sürersen renk bütünlüğünü yakalayamazsın. Bu nedenle bizim tavsiyemiz hem alt hem de üst kirpiğine sürmenden yana! Böylece kirpiklerin daha canlı ve hacimli görünecektir.

Sade makyaj ile kombinle

Renkli kirpiklerin makyajının başrolundedir. Bu nedenle, geri kalan makyajını sade tutmanı öneriyoruz. Cildine BB krem ve nude ruj ile renkli kirpkilerin daha çok ortaya çıkacaktır. Eğer gece makyajında renkli maskara kullanmak istersen,makyajını kırmızı ruj ile tamamlayabilirsin.

İki kat maskara

Renkli maskaraları kullanmadan önce, her zaman olduğu gibi kirpkilerini kıvırmalısın. Daha sonra ilk katı zigzag hareketlerle sür ve ikinci katı dipten uca doğru uygula. Maskaranın dipten uca doğru bütün kirpiklerine sürüldüğüne emin olmalısın.

Ürün önerisi:

Maybelline New York Dream Pure Bb Bb Krem Light-Medium

Maybelline New York Maskara Kahverengi Volum' Express Colossal

Maybelline New York Maskara Marine Mavi Volum' Express Blue 02

Maybelline New York Baby Lips Nemlendirici Dudak Balmı


 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön